Polska

10 Najlepszych Atrakcji w Piwnicznej-Zdroju dla Dzieci

dworzec w Piwnicznej Zdrój
źródło: Zorro2212 / Wikipedia

Piwniczna-Zdrój to jedno z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym miast województwa małopolskiego. Dawniej nazywane było ono miastem królewskim starostwa sądeckiego.

Piwniczna – Zdrój położona jest nad rzeką Poprad. Miasto nie tylko ma mnóstwo atrakcji, ale również uważane jest za uzdrowisko, bowiem występują tu naturalne lecznicze wody mineralne, przez niektórych czasem określane mianem ”kwaśne wody”.

1. Lodowisko na Radwanowie Piwniczna

Zdrój uruchamiane jest w zimowym okresie na terenie miejskich basenów. Na miejscu jest możliwość wypożyczenia łyżew, zatem miejsce to idealnie sprawdzi się do aktywnego wypoczynku dla całych rodzin, nawet takich, które nie posiadają własnych łyżew. Dzięki wykorzystaniu specjalnej technologii chłodzenia z lodowiska korzystać można nawet w cieplejsze dni.

2. Park Linowy Ablandia Rytro

Park Linowy w miejscowości Krościenko nad Dunajem to możliwość przeżycia niesamowitej przygody i adrenaliny, w wyjątkowo interesującym miejscu pełnym ciekawych atrakcji. Zabawa w parku dostarcza dużo radości nie tylko dzieciom, ale również i samym dorosłym, którzy bawią się doskonale, spędzając przy okazji czas ze swoimi najbliższymi. W parku jest mnóstwo atrakcji, które są podzielone na poszczególne strefy, przeznaczone dla poszczególnych grup wiekowych jak i dorosłych.

3. Okopy i stanowiska ostrzały artyleryjskiego pochodzące z czasów II Wojny Światowej

Okopy znajdujące się w zrekonstruowanej formie w parku na Węgielniku – Skałkach to miejsce idealne zarówno dla tych małych jak i nieco większych pasjonatów historii. To miejsce jest nie tylko doskonałą lekcją historii, ale również dzięki licznym unowocześnieniom można nie tylko spędzić tu miło czas przy ognisku, ale również zagrać w siatkówkę czy obserwować widoki ze specjalnej platformy zawieszonej na jednej ze skał.

4. Park Zdrojowy Baszta w Muszynie

Park położony około 28 km od miejscowości Piwniczna-Zdrój. To miejsce idealne zarówno na pikniki, jak i aktywny całodzienny wypoczynek dla całej rodziny. Park nosi imię Antoniego Jurczaka. W tym miejscu znaleźć można między innymi:
– Ścieżkę Zdrowia,
– Park Seniora,
– siłownię na świeżym powietrzu,
– boisko i plac zabaw dla najmłodszych.

5. Szkoła Narciarska Słoneczna Dolina Piwniczna-Zdrój

To miejsce stworzone specjalnie z myślą o wszystkich tych, którzy swój wolny czas uwielbiają spędzać aktywnie, w szczególności uprawiając zimowe sporty. Szkoła dostępna jest codziennie, w godzinach 9-18.

6. Pijalnia wód mineralnych

Pijalnia Artystyczna to miejsce które uwielbiają całe rodziny pasjonujące się poezją, muzyką i sztuką. Jednak najważniejszą zaletą tego miejsca, przez co co dnia chętnie przybywa tu mnóstwo osób jest możliwość skosztowania naturalnej wody geomineralnej „piwniczanki”. Dodatkowo napić się można pysznej kawy, zjeść coś słodkiego i wziąć udział w aktualnie odbywającym się wydarzeniu kulturalnym. Pijalnia Artystyczna kieruje się w swojej działalności słynnymi słowami wypowiedzianymi przez Andrzeja Czesława Klimuszko ”Chcesz być zdrowy, młody, nie stroń nigdy od wody.”

7. Ogród Zmysłów

Niezwykły i niepowtarzalny w skali całego kraju znaleźć można w oddalonej około 28 km Muszynie. Docelowo jest to miejsce przeznaczone dla osób niewidomych z zaburzeniami psychofizycznymi, czy z upośledzeniem umysłowym, jednak nie rzadko, z ciekawości i chęci poznawania nowego pojawiają się tu również osoby nie zmagające się z tego rodzaju zaburzeniami. Ogród Zmysłów ulokowany został w najbardziej znanej, uzdrowiskowej części Muszyny, czyli Zapopradzie. To miejsce, które może pozwolić osobom zdrowym lepiej zrozumieć trudności i ograniczenia, z jakimi co dnia zmagać się muszą osoby niewidome.

8. Spływ Popradem do Rytra

Odpoczywając w miejscowości Piwniczna-Zdrój, dla dostarczenia sobie niezapominanych wrażeń warto udać się na spływ Popradem do Rytra. Tu warto również wspomnieć o tym, że Poprad należy do grupy najbezpieczniejszych rzek górskich, a co za tym idzie po odpowiednim przygotowaniu w takim spływie uczestniczyć mogą nawet dzieci. Trasa spływu wynosi 10 km, a w zależności od panujących warunków cała zabawa trwa od 90 do 150 minut.

9. Ciuchcia drogowa

Będąc w miejscowości Piwniczna-Zdrój lub najbliższych okolicach z dziećmi warto skorzystać z przejażdżki ciuchcią drogową, kursującą na różnych trasach pomiędzy Piwniczną-Zdrój a Łomnicą. W czasie przejażdżki nie tylko można podziwiać piękne okoliczne pejzaże, ale również skorzystać z atrakcji oferowanych przez zarządców ciuchci. To niezwykła atrakcja szczególnie dla najmłodszych dzieci, które uwielbiają podróże małe i duże bajkowymi ciuchciami.

10. Kąpielisko w Radwanowie

Dużą atrakcją dla całych rodzin jest położone w niedalekiej okolicy kąpielisko w Radwanowie. To doskonałe miejsce dla osób w każdym wieku, tak ciekawe i pełne atrakcji, że z powodzeniem spędzić tu można cały dzień. Kąpielisko udostępnia turystom jak i lokalnym mieszkańcom nie tylko liczne baseny, ale również bardzo popularną w ostatnim czasie saunę Infra Red. Z uroków basenów korzystać można począwszy od maja, a kończąc na październiku. Za zarządzanie obiektem i utrzymanie go na właściwym poziomie odpowiedzialny jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej-Zdroju.