Ciekawostki

Pierwsza premiera DJI w 2024 roku. Co wiemy o DJI Mic 2?

nagrywanie dźwięku

DJI to jeden z największych graczy w dronowym świecie. W ofercie chińskiego producenta można jednak znaleźć także wysokiej klasy urządzenia do rejestrowania dźwięku. Poprzedni produkt z rodziny DJI Mic, który miał premierę w 2022 roku, został bardzo dobrze przyjęty zarówno wśród hobbystów, jak i profesjonalistów. Co wiemy o nowości od giganta z Shenzhen? Czy czeka nas spore zaskoczenie? Oto pierwsza premiera DJI w 2024 roku!

DJI Mic 2 – specyfikacja

DJI Mic 2 to zestaw do profesjonalnego nagrywania dźwięków, który składa się z 2 nadajników, odbiornika, etui ładującego oraz dodatkowych akcesoriów. Nadajnik DJI Mic 2 to niewielkie urządzenie o wymiarach: 46,06 x 30,96 x 21,83 mm. Jest lekki i łatwy do zamocowania. Dzięki magnetycznym uchwytom można z łatwością przypiąć go do ubrania.

Zobacz ofertę DJI MIC 2 na: https://megadron.pl/pl/products/dji-mic-2-2-tx-1-rx-28897.html

Odbiornik DJI Mic 2 to urządzenie o wymiarach: 54,20 x 28,36 x 22,49 mm, które zostało wyposażone w intuicyjny wyświetlacz dotykowy, który pozwala podejrzeć stan baterii wszystkich urządzeń i zmienić podstawowe ustawienia. Oba sprzęty ważą po 28 g.
W zestawie znajduje się także etui ładujące o wymiarach 116 x 41,5 x 59,72 mm i wadze 200 g, które wydłuża czas pracy zarówno nadajnika, jak i odbiornika. Przyglądając się specyfikacji nowego członka rodziny DJI Mic, warto zwrócić szczególną
uwagę na pojemność akumulatorów zarówno w nadajniku, jak i odbiorniku, która wynosi aż 360 mAh. DJI Mic 2 umożliwia bezprzewodowe nagrywanie nawet w bardzo trudnych warunkach. Doskonale poradzi sobie z wyłapywaniem dźwięków w hałaśliwym otoczeniu, np. na ulicy.
Urządzeniu niestraszne są także wysokie i niskie temperatury. DJI Mic 2 może pracować w temperaturze od -10 do 45 stopni Celsjusza, co pozwala stworzyć doskonały materiał niezależnie od pogody. Co istotne, DJI Mic 2, podobnie jak poprzednik, jest kompatybilny z najpopularniejszymi
modelami kamer czy smartfonów, co pozwala ograniczyć ilość dodatkowego sprzętu niezbędnego do nagrywania i postprodukcji. Nowy DJI Mic 2 jest wyjątkowo prosty w obsłudze – po wyciągnięciu z etui automatycznie połączy się ze sparowanym urządzeniem.

DJI Mic i DJI Mic 2 – podstawowe różnice

Nowy nadajnik od DJI jest jeszcze bardziej kompaktowy, ale na uwagę zasługuje przede wszystkim wydłużony czas pracy obu urządzeń – do około 6h. Nowością w tym modelu jest łączność Bluetooth, która ułatwi wymianę danych między urządzeniami znajdującymi się w niewielkiej odległości. Kolejnym udogodnieniem, o którym warto wspomnieć, jest inteligentna redukcja szumów, która pozwala wytłumić niepożądane dźwięki o niskiej częstotliwości.

Czy warto zainwestować w DJI Mic 2?

Można zaryzykować stwierdzenie, że DJI z każdą premierą umacnia pozycję jednego z największych gigantów technologicznych na świecie i to nie tylko w obszarze dronów. Nowy produkt z rodziny DJI Mic daje jeszcze więcej możliwości – przede wszystkim dzięki zwiększonej pojemności akumulatora w nadajniku i odbiorniku oraz redukcji szumów. To produkt, którego zalety docenią nie tylko reporterzy pracujący w terenie, nierzadko w bardzo trudnych warunkach, ale także autorzy podcastów i inni twórcy internetowi, którym zależy na tworzeniu wysokiej jakości materiałów.