Ciekawostki

10 Interesujących Ciekawostek o Patyczakach Dla Dzieci

patyczak na kapeluszu

Drzewo stoi w lesie pod pochmurnym niebem. Nagle wydaje się, że po pniu pełznie gałązka. W rzeczywistości obiekt nie jest gałązką, która wypuściła nogi – to owad patyczak. Ten przypominający patyk owad wykorzystuje swój wygląd do ochrony przed wrogami. Oto zaskakujące ciekawostki o patyczakach które przygotowaliśmy dla dzieci.

1. Patyczaki to specyficzne owady, które sztukę kamuflowania się, czyli wtapiania się w tło, opanowany do perfekcji. Ich ciało bowiem do złudzenia przypomina gałązki lub patyki, nawet brązowo-zielonym kolorem. Skąd też pochodzi nazwa patyczak.

2. Patyczaki mogą być trzymanie w domach, jako niezwykle osobliwe pupile. Nie można ich bowiem zbytnio głaskać lub bawić się z nimi. Jedyne co można to patrzeć jak wspinają się po obiektach rozmieszczonych w terrarium lub też trzymać na rękach, po których najpewniej zaczną chodzić.

3. Patyczaki to owady roślinożerne. Najczęściej jedzą liście różnych roślin na przykład paproci. Z owych liści również pobierają większość wody, jaka jest im potrzebna do życia. Resztę należy uzupełniać spryskując wnętrze terrarium niewielką ilością wody.

4. Patyczaki występują bardzo licznie w lasach tropikalnych oraz innych ciepłych zakątkach Ziemi, gdzie rosną drzewa i bujna roślinność.

5. Terrarium dla patyczaka powinno być wysokie, zamknięte i wypełnione różnymi przedmiotami imitującymi ich naturalne środowisko. Na przykład korą drzew, gałęziami, mniejszymi gałązkami i liśćmi po których mógłby się wspinać i jeść.

6. Kolor patyczaka zależy nie tylko od środowiska w jakim żyje, ale też temperatury. Im cieplej, tym patyczak jest jaśniejszy, by odbijać nadmiar ciepła. Im zimnej tym jest coraz ciemniejszy, by się ogrzewać.

7. Patyczaki najlepiej czują się w temperaturze od 23 do 26 stopni Celsjusza. Potrzebują też trochę cienia i trochę słońca w swoim terrarium. Wszystko to po, by zapewnić mu odpowiedni komfort klimatyczny. Wszelkie naruszenia tego stanu mogą spowodować u niego choroby.

8. Średnio patyczaki żyją około roku. Jednak jeśli zapewni się im odpowiednie warunki i cały czas będą miały dostęp do świeżych liści to mogą przeżyć nawet dłużej.

9. Patyczaki są idealnymi zwierzętami, jeśli chcemy nauczyć się odpowiedzialności. Nie potrzebują wiele, jednak utrzymanie ich przy życiu również nie jest łatwe. Należy konsekwentnie dostarczać im świeżych liści, dbać o temperaturę terrarium i odpowiednią ilość światła oraz cienia.

10. Patyczaki nie są w stanie w żaden sposób zranić człowieka. Mogą jedynie mocno uszczypnąć, jednak jest to tylko chwilowy ból.