Ciekawostki

Papużka Falista

papużka falista

Większość z nas zna osoby, które posiadają w swoim domu papugi. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na ten krok, ponieważ ptaki te mogą być wyjątkowymi przyjaciółmi człowieka. Właściciele, którzy poświęcają swoim papugom odpowiednią ilość czasu mają szansę naprawdę zbudować z nimi więź i zyskać wspaniałego, małego przyjaciela.

Większość osób decyduje się na zakup papug głównie ze względu na ich wyjątkowy wygląd, warto jednak przed ostateczną decyzją o zakupie papugi zapoznać się z jej potrzebami oraz warunkami jakie należy jej zapewnić. Zdarza się, że niektóre gatunki papug są dość wymagające i potrzebują uwagi ze strony właściciela.

Dopiero na podstawie zdobytych informacji warto podjąć ostateczną decyzję o zakupie ptaka. Dziś chcielibyśmy przedstawić państwu kilka ciekawych informacji na temat papużki falistej, którą również możemy często spotkać w polskich domach.

1. Jest to ptak pochodzący z Australii.

2. Na wolności papużki faliste żyją w stadach i są w ciągłej wędrówce. Być może z tego względu warto kupić więcej papużek, aby miały towarzystwo?

3. Papużki te osiągają długość około 21 cm.

4. Ogon tych ptaków stanowi prawie połowę ich wielkości.

5. Ptaki te są bardzo ruchliwe, dlatego ich właściciele muszą zapewnić im dużo miejsca.

6. Papużki faliste nie lubią klatek okrągłych – warto unikać ich w trakcie zakupów w sklepie zoologicznym.

7. Na dziobie tych ptaków znajduje się charakterystyczna woskówka. Na jej podstawie można rozpoznać płeć ptaka.

8. Papużki faliste żyjące na wolności mają kolor zielony, jednak w warunkach hodowlanych możemy spotkać okazy również w innych kolorach.

9. Papużki faliste zostały sprowadzone do europy przez ornitologa Johna Goulda jako prezent dla szwagra. Parę papużek udało się rozmnożyć i w taki sposób gatunek ten dostępny jest również poza Australią.

10.Właściciele papużek muszą pamiętać o zapewnieniu im stałego dostępu do wapna.

Posiadanie w domu takiego zwierzęcia może okazać się naprawdę prawdziwą przygodą, jednak musimy się na nią odpowiednio przygotować.