Podróże

Okulary i podróżowanie: czy okulary korekcyjne mogą z powodzeniem towarzyszyć nam w podróży?

Wiele osób poszukuje okularów korekcyjnych specjalnie na podróż po to, aby podczas długiej i męczącej podróży mieć ubrane okulary, które są znacznie wygodniejsze od soczewek. Poza tym, niektórzy myśląc o okularach odpowiednich na podróż lub wakacje myślą o okularach korekcyjnych, które dodatkowo maja filtr UV chroniący przed słońce. Niezależnie od tego jakie okulary potrzebujesz do Twojej podróży w tym artykule znajdziesz kilka uniwersalnych wskazówek, które mogą okazać się pomocne.

szczęśliwa para
Źródło zdjęcia: simona pilolla 2 / Shutterstock.com

 Okulary podczas podróży zamiast soczewek

Jeśli na co dzień nosisz soczewki to ubranie okularów na czas podróży wydaje się rozsądne. Podczas długiej podróży samochodem, pociągiem lub samolotem noszenie soczewek może być kłopotliwe. Zmiana soczewek bez dostępu do łazienki i lustra nie jest najwygodniejsza. Soczewka nie może zalegać w oku zbyt długo, bo oko robi się suche i zmęczone. Natomiast w okularach można bez problemu przetrwać długą nawet kilkudniową podróż.

Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne

Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne to znakomite rozwiązanie, dzięki któremu można jednocześnie widzieć wyraźnie i nosić modne letnie okulary chroniące przed słońcem. Co prawda szkła do takich okularów bywają nieco droższe niż standardowe szkła korekcyjne, ale w lato jest to naprawdę nieoceniona wygoda. Co ciekawe, niemal do każdych okularów korekcyjnych da się dopasować pociemniane szkła korekcyjne. Oczywiście w wersji przeciwsłonecznej dostępne są zarówno okulary korekcyjne męskie jak i damskie.

młody mężczyzna modnie ubrany
Źródło zdjęcia: FXQuadro / Shutterstock.com

Wstawienie szkieł chroniących przed słońcem jest możliwe pod warunkiem, że mówimy o oprawkach od renomowanych producentów a nie o tanich oprawkach z bazaru. Na przykład większość modeli jakie oferuje marka eyerim collection idealnie pasuje do wykonania pociemnianych szkieł korekcyjnych. Doświadczony salon optyczny nie powinien mieć z takim zadaniem problemu.

Podsumowując, podczas wakacji śmiało można używać soczewek lub standardowych okularów korekcyjnych, które nosimy na co dzień, jednak dodatkowo mile widziane będą dodatkowe pociemniane okulary korekcyjne, które w razie potrzeby można wziąć ze stolika i zabrać ze sobą na plażę.