Ciekawostki

Niezbędnik początkującego bywalca siłowni

Grupa osób uprawiających sport na siłowni

Nowy rok minął, wraz z nim Twoje postanowienia. Spoglądasz smutnym wzrokiem na ich listę, gdzie wielkimi literami, na pierwszym miejscu napisałeś: “ZACZĄĆ CHODZIĆ NA SIŁOWNIĘ”. Postanawiasz, że teraz to już nie ma opcji! Rok 2022 nie będzie kolejnym, w którym dasz za wygraną. Kupujesz karnet w osiedlowym klubie i… nie wiesz co dalej. Jak się przygotować? Co zabrać? Jesteś w dobrym miejscu! Czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego!

Weź podstawowe kosmetyki

Niestety większość z nas w czasach szkolnych nie miała dostępu do prysznica w szatni od wf-u. W starszych rocznikach na wf-ie nadrzędną zasadą często było: ćwicz tak, aby się za bardzo nie spocić. W końcu potem należało jeszcze jakoś przeżyć dwie godziny matematyki i biologię. 

Na szczęście idąc do profesjonalnego klubu sportowego, mamy ten problem z głowy. Łazienki zawsze tam działają, dlatego pamiętaj o tym, by zabrać ze sobą żel pod prysznic i dezodorant. Jeżeli czujesz się niepewnie i wiesz, że pocisz się dużo: zainwestuj w dobry antyperspirant taki jak na przykład Perspirex. Jak producent informuje na stronie perspirex.com.pl, nowa, łagodniejsza formuła preparatu nadaje się nawet dla osób z wrażliwą skórą. 

Pamiętaj o czymś do picia!

Skoro zaczęliśmy od higieny i potu, to w sposób naturalny przejdziemy teraz do elektrolitów. Organizm traci je w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego w dużych ilościach. Warto uzupełniać ich poziom w trakcie treningu. Zwykła woda to dobry pomysł. Woda wysokozmineralizowana – jeszcze lepszy. Napój izotoniczny – to jest to! Na samym początku przygody z aktywnością fizyczną Twój organizm prawdopodobnie przeżyje mały szok spowodowany nagłym wysiłkiem. Warto mieć pod ręką coś, co go złagodzi. 

Strój – kup sobie coś wygodnego

Nawet najlepszy antyperspirant nie uchroni Cię przed poceniem się w trakcie ćwiczeń na siłowni. A zakładanie wilgotnych ubrań o nie do końca przyjemnej woni to średnia przyjemność. Koniecznie weź ze sobą coś na zmianę. Nie zapomnij o bieliźnie – treningi potrafią być naprawdę wyczerpujące! Wygodny strój sportowy to taki, który nie będzie krępował Twoich ruchów. Nie musisz od razu kupować profesjonalnych i markowych ubrań, jednak specjalna garderoba przeznaczona tylko do celu ćwiczeń pomoże Ci się zmotywować!

Wygodne buty to podstawa! 

Z racji tego, że siłownia jest obiektem sportowym warto, by buty przeznaczone do ćwiczeń, nie były tymi samymi, w których chodzisz codziennie. Przynoszenie ze sobą obuwia na zmianę jest bardziej higieniczne, a poza tym wpłynie pozytywnie na jego żywotność. 

Masz już wszystko skompletowane? To teraz zapakuj wszystko w torbę i ruszaj na spotkanie przygody! Nowa, wymarzona forma czeka na Ciebie tuż za rogiem!