Polska

Nieco inne zwiedzanie Wrocławia. Od rejsu po Odrze po największy outlet na Dolnym Śląsku

Stolica Dolnego Śląska to idealnie miejsce nie tylko na city break, ale też na dłuższe wakacje. Zapewnia walory krajobrazowe, atrakcje turystyczne i pozwala na beztroskie zakupowe szaleństwo. Twoim celem tego lata jest Wrocław? Co zwiedzić, by zapamiętać ten wyjazd na długo, podpowiadamy w poniższym tekście.

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Nie bez powodu Wrocław nazywany jest Wenecją północy. W mieście znajduje się ponad 100 kładek i mostów. Odra malowniczo przecina miasto, a jej bulwary zostały przystosowane dla pieszych i cyklistów – warto zacząć więc od pieszej wędrówki wzdłuż brzegu rzeki. Turyści, którzy pragną nieco oryginalniejszych przeżyć, mogą spojrzeć na Odrę z góry podczas przejażdżki kolejką gondolową przy Politechnice Wrocławskiej. Miłośnicy aktywnego wypoczynku skierują swoje kroki do Przystani Zwierzynieckiej, gdzie można wsiąść na statek wycieczkowy lub wypożyczyć kajak i rower wodny.

Klasyczny Wrocław. Co zwiedzić, by nie przegapić najlepszego?

Rynek we Wrocławiu

Spośród najpopularniejszych wrocławskich wizytówek, trzeba wymienić kilka lokalizacji: Wrocławskie Zoo, Hala Stulecia, Rynek i Ostrów Tumski. Jeśli jednak decydujemy się na wycieczkę w wersji alternatywnej, warto wprowadzić do tej listy kilka zastrzeżeń:

  • Zamiast Zoo, do którego latem są ogromne kolejki, wybierz Hydropolis. To mniej znane, lecz równie atrakcyjne muzeum interaktywne poświęcone wodzie i środowisku.
  • Na Ostrów Tumski wybierz się z samego rana o świcie, by zobaczyć ostatniego wrocławskiego latarnika podczas pracy.
  • Halę Stulecia zostaw na wieczór – po zmroku odbywają się obok pokazy fontanny multimedialnej.
  • Spacerując po Rynku zaglądaj w miejskie zakamarki. Wąskie uliczki w pobliżu ratusza kryją takie skarby, jak stary zakład zegarmistrzowski, galerie sztuki użytkowej czy księgarnio-kawiarnie.

Zielony Wrocław. Ciekawe miejsca dla spragnionych cienia

W upalne dni, miejskie powietrze dla wielu może być zbyt uciążliwe. Alternatywnym zwiedzaniem może być przejażdżka rowerowa po najatrakcyjniejszych parkach miejskich. Zlokalizowany blisko opery Park Staromiejski przywodzi na myśl angielskie ogrody. Ukryty wśród drzew plac zabaw i karuzela z kucykami przyciąga najmłodszych, starsi mogą skorzystać z wygodnych ławek, by w spokoju poczytać książkę, delektując się kawą z jednej z pobliskich kawiarni.

Osoby, które wolą dziką naturę, z pewnością docenią walory Parku Grabiszyńskiego, w którym starodrzew oplatają bluszcze, a od głównych arterii między paprociami odchodzą dzikie ścieżki. Turystom spragnionym wrażeń rodem z nowojorskiego Central Parku spodobają się natomiast zachęcające do piknikowania przycięte trawniki w Parki Południowym.

Wakacje we Wrocławiu? Nie zapomnij o pamiątkach i prezentach

Wroclaw Fashion Outlet - galeria handlowa

Wrocław jak każde duże miasto ma swoje galerie handlowe ze sklepami popularnych marek. Jeśli jednak poszukujesz okazji, niebanalnych ubrań i butów – warto wybrać się do Wrocław Fashion Oultlet.

W centrum zgromadzono najmodniejsze brandy, m.in. Wrangler, Lee, Marc O’ Polo, Wittchen, Kazar czy United Colors od Benetton. Miłośnicy sportów z pewnością docenią szeroką ofertę sklepów Adidas, Puma, Reebok czy New Balance. Osoby, ceniące praktyczne fasony i wysoką jakość ucieszy oferta Ecco czy Olsen.

Alternatywne zwiedzanie zakończ alternatywnymi zakupami. Wygodne buty lub modna marynarka to przecież lepsza pamiątka niż kolejny magnes na lodówkę.