Podróże

Nauka jazdy na nartach

Białe szaleństwo czy to sport dla każdego czy też dla wybrańców losu? Dla każdego ale pod pewnymi warunkami. Uprawianie narciarstwa wymaga sprawności fizycznej i odrobiny odwagi. Przed sezonem narciarskim warto zadbać o kondycję. Musimy odpowiednio przygotować mięśnie nóg i brzucha. Polecam basen i ćwiczenia. Swoją przygodę z nartami możemy rozpocząć praktycznie bez ograniczeń wiekowych. Wystarczy odpowiednia sprawność i kondycja. Pierwsze kroki na stoku dodrze stawiać pod kierunkiem instruktora. Szybciej nauczymy się prawidłowej i bezpiecznej techniki. Doświadczony instruktor pomoże przezwyciężyć lęk przed upadkiem, a w razie paniki pomoże bezpiecznie opuścić stok.

Od kiedy i jak zacząć uczyć dziecko?

Nauka jazdy na nartach ma podtekst psychologiczny. Adept musi pokonać własne lęki i obawy przed działaniem grawitacji. Naukę należy powierzyć doświadczonemu instruktorowi, który od początku nauczy prawidłowej techniki i nie dopuści do utrwalenia złych nawyków. Dziecko w trakcie nauki zostaje na stoku z obcą dla siebie osobą. Nasz maluch powinien też posiadać odpowiednią motorykę i koordynację ruchową. Zależnie od w/w czynników najbardziej odpowiedni wiek do rozpoczęcia nauki jazdy na nartach to cztery, pięć lat. W tym wieku dziecko jest już na tyle sprawne fizycznie i dojrzałe psychicznie że da sobie radę na stoku.

Jak efektywnie nauczyć dziecko jazdy na nartach

Bardzo ważne jest zadbanie o odpowiedni rozwój motoryczny naszej pociechy. Żeby rozpocząć naukę w szkółce narciarskiej dla dzieci ważna jest odpowiednia zachęta. W niewielkiej grupce rówieśników w trakcie dobrej zabawy łatwiej intuicyjnie złapać złapać dobre nawyki i wyrobić chęć rywalizacji. Dobry instruktorma sprawdzone zabawy i inne sposoby w trakcie których dzieci uczą się jazdy na nartach jakby przypadkiem. Jeśli sami jeździmy bardzo dobrze, możemy samodzielnie spróbować nauczyć malucha szusowania po stokach. Wskazane jest jednak skorzystanie z usług profesjonalisty, który ma inny kontakt emocjonalny z dzieckiem, doświadczenie w różnych sytuacjach i na początku nauki wyłapie złe nawyki adepta narciarstwa. Na naukę narciarstwa należy poświęcić odpowiednią ilość czasu. Tylko instruktor jest w stanie ocenić czy można naszą pociechę wypuścić na trasę o określonej skali trudności. Rodzice czasami, z różnym skutkiem, przeceniają możliwości swoich podopiecznych.

Gdzie najlepiej nauczyć jazdy na nartach?

Najlepiej rozpocząć naukę w szkółce narciarskiej pod okiem wykfalifikowanego instruktora. Warto wybrać się w tym celu na zorganizowany wyjazd narciarski do miejsca, gdzie będziemy pewni warunków narciarskich. W Alpach warunki śniegowe są pewne i nie jest to śnieg tylko ze sztucznego naśnieżania. Rozbudowana infrastruktura, systemowo powiązanych ze sobą wyciągów, kolejek i tras narciarskich o różnym stopniu trudności, snowparki, tory saneczkowe i wiele innych udogodnień dla urlopowiczów. Baza noclegowo – gastronomiczna od tradycyjnych zacisznych pensjonatów po nowoczesne kompleksy hotelowe połączone z centrami rozrywki. Ceny usług zbliżone do krajowych. W narciarskim raju Ski-Amade w pięciu regionach jest o 750 km tras narciarskich na które obowiązuje jeden karnet. Na miejscu kilkadziesiąt szkółek narciarskich, które chętnie zajmą się szkoleniem naszych pociech w czasie gdy rodzice szusują na perfekcyjnie przygotowanych trasach. Wyjazdy rodzinne mogą liczyć na bardzo korzystne rabaty dla wyjazdów grupowych Wrażenia krajobrazowe dostajemy w gratisie.

Zobacz ofertę zorganizowanych wyjazdów na narty w Portaski