Ciekawostki

10 Największych Pająków na Świecie

Pająki dla wielu osób stanowią gromadę istot, które nie powinny stąpać po naszej planecie. Wzbudzają respekt, bywają niebezpieczne, a w wielu przypadkach potrafią również doprowadzić do gwałtownego ataku paniki, z którym nie sposób się uporać.

Które z nich zaliczane są do największych w swoim gatunku?

1. Cerbalus aravaensis

Cerbalus aravaensis zalicza się do jednych z największych pająków na świecie. Długość jego ciała może przekraczać 14 centymetrów. Można się na nie natknąć na pustynnych terenach Bliskiego Wschodu.

2. Brazylijski Pająk Wędrowny

Brazylijski Pająk Wędrowny zaliczany jest nie tylko do jednych z największych pająków na świecie. Poza tym, że jest niebezpieczną bestią, jest również jednym z większych pająków. Długość ciała może wynosić nawet 15 centymetrów.

3. Pająk Wielbłądzi

Pająk Wielbłądzi uwielbia suche tereny i można go przede wszystkim spotkać na pustyniach. Jego ukąszenie jest bardzo bolesne, choć niekoniecznie groźne. Długość ciała u dorosłego osobnika może przekraczać 15 centymetrów.

4. Pawian Królewski

Pawian Królewski zamieszkuje rejony Afryki Wschodniej. Jest pająkiem jadowitym, a jego ugryzienie może zakończyć się śmiercią. Ciało osiąga długość 20cm.

5. Poecilotheria rajaei

Poecilotheria rajaei to ptasznik, którego ciało może osiągnąć nawet do 20 centymetrów. Pierwszy osobnik został znaleziony na Sri Lance. To pająki, które uwielbiają osiedlać się w pniach drzew.

6. Tarantula czerwononoga

Tarantula czerwononoga zamieszkuje przede wszystkim Amerykę Południową. Najczęściej można ją spotkać w Kolumbii oraz Brazylii. Długość ciała może osiągnąć nawet do 20 cm.

7. Grammostola anthracina

Grammostola anthracina to pająk długowieczny. Może dożyć nawet do dwudziestu lat. Jest również jednym z największych pająków zamieszkujących Amerykę Południową. Długość ciała może przekraczać 20cm.

8. Ptasznik Olbrzymi

Ptasznik Olbrzymi żyje przede wszystkim na terenach Brazylii. Nie należą do grupy pająków niebezpiecznych, choć jego ugryzienie może być bardzo bolesne. Długość ciała może przekraczać 25 centymetrów.

9. Pająk Myśliwski

Pająk Myśliwski zamieszkuje tereny południowo-wschodniej Azji. Uwielbia osiedlać się w jaskiniach. Długość ciała może sięgać 30 centymetrów.

10. Ptasznik Goliat

Ptasznik Goliat to największy pająk na świecie. Na szczęście nie jest groźny. Jego ugryzienie boli, aczkolwiek nie prowadzi do śmierci. W niektórych częściach Ameryki Południowej jest traktowany jako forma przekąski. Jego ciała może przekraczać 30 centymetrów długości.