Polska

Najpopularniejsze parki rozrywki w Polsce

Polska, choć może nie jest pierwszym krajem, który przychodzi na myśl podczas planowania wakacyjnej wycieczki do parku rozrywki, skrywa wiele atrakcji dla wielbicieli emocji i niezapomnianych wrażeń. Od emocjonujących rollercoasterów, przez magiczne karuzele, po tematyczne atrakcje inspirowane polską kulturą i historią – polskie parki rozrywki oferują coś dla każdego.

1. Energylandia – Zator

Począwszy od największego parku w Polsce, Energylandia w Zatorze, to prawdziwy raj dla miłośników adrenaliny. Otwarty w 2014 roku, park w ciągu krótkiego czasu stał się jednym z najpopularniejszych miejsc tego typu w Europie Środkowej. Wśród ponad 70 różnorodnych atrakcji dla odwiedzających w każdym wieku wyróżnia się Hyperion – jeden z najwyższych i najszybszych rollercoasterów w Europie. Co więcej, park oferuje nie tylko atrakcje dla poszukiwaczy dreszczyku emocji, ale także strefę dla najmłodszych oraz Aquapark, który dostarcza ochłody w gorące dni.

2. Magiczne Ogrody

Pierwszy w Polsce rodzinny park tematyczny, który został stworzony na podstawie oryginalnych baśni. Znajduje się w miejscowości Trzcianki, w województwie lubelskim. Park został otwarty 23 maja 2014 roku. Na dużej powierzchni został sztucznie ukształtowany teren. Posadzono na nim około miliona roślin – kwiatów, krzewów i drzew. W kolejnych latach pojawiały się nowe atrakcje: Zamek Wróżek, Krasnoludzki Gród z 15-metrową zjeżdżalnią, podziemnymi tunelami, karuzelami napędzanymi siłą mięśni.

Magiczne Ogrody zajmują powierzchnię 18 ha. Teren ogrodów porasta wiele gatunków roślin. Charakterystycznymi kwiatami dla parku są tulipany. Park jest idealnym miejscem dla dzieci w wieku 5-10 lat, które lubią aktywną rozrywkę. Magiczne Ogrody mogą być prawdziwym rajem dla tych, którzy lubią biegać, wspinać się i pokonywać przeszkody. Park zdobył wiele nagród, w tym Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej za najlepszy produkt turystyczny w 2015 roku, Certyfikat Marka Lubelskie w 2019 roku, a także tytuł najlepszej rodzinnej atrakcji turystycznej w Polsce w latach 2016, 2017 i 2020.

2. Legendia – Chorzów

Legendia, wcześniej znana jako Śląskie Wesołe Miasteczko, to najstarszy park rozrywki w Polsce, istniejący od 1959 roku. Po gruntownej modernizacji, która miała miejsce w ostatnich latach, Legendia stała się jednym z najważniejszych miejsc na mapie europejskich parków rozrywki. Najbardziej ikoniczną atrakcją jest „Lech Coaster” – rollercoaster inspirowany legendą o założeniu Polski i królu Lechu. To nie jedyna atrakcja opierająca się na polskich mitach i legendach. Spacerując po parku, można zanurzyć się w klimacie bajkowej Polski.

4. Rabkoland – Rabka-Zdrój

Mniej znany na międzynarodowej arenie, ale kochany przez rodowitych Polaków, Rabkoland to doskonałe miejsce dla rodzin z małymi dziećmi. Położony w malowniczej Rabce-Zdrój, ten park nie tylko oferuje atrakcje, ale także piękne otoczenie i świeże górskie powietrze. Od klasycznych karuzel po mini-zoo, Rabkoland stanowi połączenie tradycyjnego parku rozrywki z nauką poprzez zabawę, umożliwiając dzieciom kontakt z naturą.

5. Dinozaury w Parku – Inwałd

Dla miłośników prehistorii i dinozaurów, Dinozaury w Parku to miejsce, które trzeba odwiedzić. Odkryj świat sprzed milionów lat, przechadzając się wśród naturalnej wielkości replik dinozaurów. Zostań paleontologiem na jeden dzień, uczestnicząc w warsztatach, podczas których dzieci mogą wydobywać skamieniałości czy dowiedzieć się więcej o tym, jak wyglądało życie na Ziemi w erze dinozaurów.

6. Majaland Kownaty

Majaland, położony w Kownatach, to park rozrywki stworzony z myślą o najmłodszych. Współpracując z marką Studio 100, Majaland oferuje atrakcje oparte na popularnych postaciach telewizyjnych, takich jak Pszczółka Maja, Wickie Wiking czy Świnka Peppa. Jest to idealne miejsce dla rodzin, które chcą spędzić aktywny dzień na zewnątrz w otoczeniu ulubionych postaci swoich dzieci.

Bilety do parków rozrywki w całej Polsce możesz kupić na: https://prezentmarzen.com/parki-rozrywki/

Polska, z jej różnorodnością kulturową i bogatą historią, jest idealnym miejscem na połączenie tradycji z nowoczesnymi atrakcjami. Parki rozrywki w Polsce, chociaż różnią się charakterem i wielkością, mają jedno wspólne – są tworzone z pasją i miłością do rozrywki.