Europa

Najpiękniejsze wyspy w Portugalii, które musisz odwiedzić

Portugalia to jedno z najczęściej odwiedzany europejskich państw.

Składa się aż z ośmiu regionów stricte turystycznych, które każdego roku są dosłownie zalewane turystami z całego świata. Znajduje się w zachodniej części Europy os strony południowej.

Jej ważnym elementem są również dwa archipelagi w postaci Madery i Azorów.

1. Tereira

Tereira to jedna z bardziej znanych wysp portugalskich należąca do archipelagu azorskiego. Jej wulkaniczne pochodzenie sprawia, że jest jedną z piękniejszych pod względem uformowania wysp w tym regionie.

2. Madera

Madera to największa wyspa archipelagu o tej samej nazwie. Największym miastem na wyspie jest Funchal, z którego pochodzi Cristiano Ronaldo. To wyspa pełna niespodzianek i atrakcji.

3. FLores

FLores to portugalska wyspa, której nazwę można przetłumaczyć na „kwiaty”. Faktycznie, wyspa cieszy się bujną roślinnością. Jest również miejscem, które zachwyci rajskimi widokami.

4. Pico

Pico to wyspa o pochodzeniu wulkanicznym. Na dzień dzisiejszy wyspa jest w pełni bezpieczna, choć jeszcze w latach sześćdziesiątych doszło do niepokojącej erupcji. Od tamtego czasu mieszkańcy mają spokój. Cieszy się popularnością jako miejsce, z którego doskonale może obserwować walenie.

5. Corvo

Corvo jest wyspą należącą do archipelagu azorskiego. Jej pochodzenie jest wulkaniczne. Sporą atrakcją jest piękna kaldera.

6. Faial

Faial to wspaniała idylliczna wyspa, która słynie z bujnej roślinności oraz uprawy kukurydzy i winorośli. Zachwyca piękną linią brzegową w łukowatym kształcie.

7. Santa Maria

Santa Maria to kolejna portugalska wyspa pochodzenia wulkanicznego. Słynna ze względu na to, że została odkryta jako pierwsza wyspa archipelagu azorskiego. To również miejsce okropnej katastrofy lotniczej z 1989 roku.

8. Culatra

Culatra to niewielka wyspa odznaczająca się białymi plażami. Jest to płaska wyspa, którą zamieszkuje około trzech tysięcy ludzi.

9. Graciosa

Graciosa to wyspa znajdująca się w środkowej części azorskiego archipelagu. Jej nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza „Łaskawa”. Wyspa została odkryta w XV wieku. Dzisiaj słynie z uprawy owoców, ale również produkcji pysznego lokalnego wina.

10. Tavira

Tavira to kolejna wyspa, która ma skłonność do przyciągania turystów spragnionych prawdziwego relaksu. Słynie również ze sporej obecności nudystów.