Australia i Oceania

Najpiękniejsze wyspy Polinezji Francuskiej

Polinezja Francuska to zamorska wspólnota Francji, która obejmuje aż pięć archipelagów i ponad 150 wysp położonych na Oceanie Spokojnym. Wyspy mają koralowe albo wulkaniczne pochodzenie i zachwycają niesamowitą przyrodą i widokami. Oto dziesięć najpiękniejszych wysp Polinezji Francuskiej.

1. Rangiroa

Rangiroa jest jednym z największych atoli koralowych na całym świecie. Każdego roku wielbiciele nurkowania odwiedzają wyspę, aby eksplorować podwodny świat, który ma tutaj wyjątkowo dużo do zaoferowania.

2. Bora Bora

Bora Bora to jedna z najsłynniejszych wysp egzotycznych, która kojarzy się z wypoczynkiem w rajskich okolicznościach oraz ogromną ilości atrakcji dla turystów. Lazurowa woda, bogata fauna i flora, a także moc restauracji serwujących lokalne potrawy – to przepis na wymarzone wakacje.

3. Tahiti

Tahiti to sporej wielkości wyspa, na której żyje aż 70 procent mieszkańców całej Polinezji. W środku wyspy znajduje się bardzo dobrze rozwinięte miasto, natomiast linię brzegową pokrywają czarna plaże i tropikalne ogrody.

4. Raiatea

Raiatea to wyspa dla tych, którzy kochają trekking i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Doskonale nadaje się do pieszych wycieczek, a ponadto znajdują się tutaj wspaniałe wodospady. Można tutaj również znaleźć tiare apetahi, czyli jeden z najrzadszych kwiatów na świecie, który występuje wyłącznie na tej wyspie.

5. Moorea

Moorea to wyspa w kształcie serca, którą okalają szerokie plaże i szafirowa woda. Ze względu na symbolikę często wybierana jest na romantyczne wyjazdy we dwoje.

6. Huahine

Huahine to egzotyczna wyspa, na której do dziś można odnaleźć starożytne świątynie i pozostałości po wielkości królewskich rodzin. Na miejscu można karmić rekiny i oddawać się relaksowi na rajskich plażach.

7. Fakarava

Fakarava to jeden z najlepiej zachowanych obszarów całej Polinezji Francuskiej, w którym turyści mogą odnaleźć endemiczną roślinność i bogatą faunę. Znajduje się tutaj również plaża z różowym piaskiem.

8. Hiva Oa

Hiva Oa to urokliwa wyspa, gdzie w licznych zatokach ukryte są piękne plaże otoczone przez lasy palmowe. Dzika natura i piękne widoki zachwycają od pierwszego spojrzenia.

9. Nuku Hiva

Nuku Hiva to zgrabne połączenie dżungli, dzikich plaż, ukrytych w gąszczu roślin wodospadów oraz lazurowej wody.

10. Maupiti

Maupiti to synonim rajskiej wyspy, gdzie w zachwycających lagunach można popływać z mantami, a także odpocząć na plażach o perłowym piasku.