Ciekawostki

Najpiękniejsze Wyspy na Wakacje

Wakacje na egzotycznej wyspie to wyjątkowa możliwość oderwania się od rzeczywistości. Być może właśnie z tego powodu wielu ludzi decyduje się na wypoczynek w takich miejscach, które zapewniają beztroskie chwile wypełnione niecodziennymi wrażeniami. Mając do wyboru ponad 260 tysięcy wysp na całym świecie, ciężko zdecydować się na tę jedną, choć warto wiedzieć, które cieszą się największym uznaniem.

1. Malediwy

Dla wielu ludzi to właśnie Malediwy są najpiękniejszymi wyspami na całym świecie. W obrębie Malediwów znajduje się ponad tysiąc wysp, choć każda z nich otoczona jest przejrzystą lazurową wodą i niemal wszędzie podziwiać można bajeczne palmy.

2. Bora-Bora

Bora-Bora to kolejna destynacja, na którą turyści z chęcią się decydują. Wyspa znajduje się na Oceanie Spokojnym w Polinezji Francuskiej.To piękna wulkaniczna wyspa, która ma sporo do zaoferowania turystom.

3. Bahamy

Bahamy to wyspiarskie państwo znajdujące się Oceanie Atlantyckim. Piękne plaże i lazurowa woda to zaledwie namiastka. Warto wybrać się na oryginalną wyspę i Pig Beach, czyli miejsce, w którym królują dzikie świnie. Nietuzinkowe widoki gwarantowane.

4. Seszele

Seszele na Oceanie Indyjskim to niewielkie państewko wyspiarskie. Poza rajskimi widokami można tutaj podziwiać również ogromne żółwie.

5. Whitsunday Islands

Whitsunday Islands to niewielka grupa wysp w liczbie 74. Malownicze zielone krajobrazy w połączeniu z przybrzeżnymi rafami sprawiają, że wyspy uważane są za jedne z piękniejszych na naszej planecie.

6. Palawan

Palawan to wyspy znajdujące się na Filipinach. Wyspy są prawdziwą feerią barw, choć przeważa soczysta zieleń i piękny lazur wody. Można tutaj podziwiać urocze wioski rybackie i piękne rzeźby skalne.

7. Mamanuca Islands

Mamanuca Islands znajdują się na Fidżi. Są zespołem wysp wulkanicznych. To miejsce, w których warto nurkować. Woda jest przejrzysta i niezwykle czysta.

8. Bali

Bali jest uroczą indonezyjską wyspą. Należy do archipelagu Małych Wysp Sundajskich. To miejsce pełne niespodzianek. Wielu turystów zachwyca się przepięknymi tarasami ryżowymi.

9. Capri

Capri to włoska wyspa znajdująca się na Morzu Tyrreńskim. Na wyspę można dostać się bezpośrednio z Zatoki Neapolitańskiej. To górzysta wyspa pełna wspaniałych urokliwych zakamarków.

10. Zanzibar

Zanzibar to wyspa ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem. Znajduje się na Oceanie Indyjskim i nic dziwnego w tym, że znalazła się na celowniku wielu turystów. To wyspa, na której nie sposób się nudzić. Mamy do dyspozycji jaskinie, muzeum czy plantacje egzotycznych przypraw.