Azja

10 Najpiękniejszych Wysp na Malediwach, Które Musisz Zobaczyć!

Malediwy to jeden z piękniejszych archipelagów składających się z przeszło tysiąca wysp.

Nie bez powodu każdego roku przyciągają setki tysięcy turystów.

Niemal każda wyspa ma coś do zaproponowania, a miłośnicy rajskich krajobrazów bez problemu znajdą tutaj „ukochane miejsce na ziemi”.

1. Huraa

Huraa jest maleńką wysepką, na której mieszka zaledwie kilkaset osób. Nie oznacza to jednak, że nie jest godna odwiedzenia. To idealne miejsce dla osób pragnących rajskiej scenerii, ale nie w zatłoczonych kurortach.

2. Hulhumale

Hulhumale to kolejne miejsce, któremu warto poświęcić dłuższą chwilę. Wyspa jest zamieszkana przez kilkanaście tysięcy osób. Jest nastawiona na turystów z całego świata i wobec tego znajduje się na niej sporo atrakcyjnych hoteli i pensjonatów.

3. Isdhoo

Isdhoo to niewielka wysepka zamieszkana przez kilkaset osób. Jest niezwykle malownicza, ale również atrakcyjna pod względem zabytkowym. Można tutaj podziwiać ruiny jednej z najwiekszych budowli przeznaczonych do medytacji.

4. Hithadhoo

Hithadhoo to wyspa zamieszkana przez ok. 10 tysięcy mieszkańców. Wyspa jest pełna niezwykle magicznych miejsc i pięknych scenerii. Uważana jest za raj dla fotografów.

5. Gulhi

Gulhi jest niewielką wyspą znajdującą się niemal w bezpośrednim sąsiedztwie z Male. Mieszka na niej około tysiąca osób. Odznacza się niezwykłą przejrzystą lazurową wodą oraz pięknymi plażami.

6. Embudu

Embudu znajduje się w obrębie tak zwanych Małych Malediwów. Rajska sceneria i piękne domki tuż nad brzegiem morza sprawiają, że cieszy się sporym zainteresowaniem.

7. Maafushi

Maafushi to kolejne miejsce, które zachwyci turystów nastawionych na aktywny wypoczynek w przepięknym miejscu. Jest często odwiedzaną wyspą, na której królują wysokie palmy, lazurowa woda i cudowne piaszczyste plaże.

8. Bathalaa

Bathalaa jest wyspą stricte wypoczynkową. Charakterystycznym elementem wyspy są utworzone w finezyjnym owalu przypominającym kształtem łzę nadwodne bungalowy, które są jedną z największą atrakcją wyspy.

9. Omadhoo

Omadhoo to jedna z tych wysp, na której można podziwiać codzienne życie mieszkańców i ich obyczaje. Nic tutaj nie zmieniło się od wielu lat, co jest wielką zaletą tego miejsca.

10. Meeru

Meeru przez wielu entuzjastów Malediwów jest uważana za jedną z piękniejszych wysp. Z lotu ptaka wygląda, jakby posiadała nienaturalnie długie odnogi, które w rzeczywistości są rzędami domków tuż nad wodą.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *