Europa

10 najpiękniejszych wysp na Malcie

Popeye Village

Malta to jedno z najczęściej odwiedzanych wyspiarskich państw. Znajduje się na Morzu Śródziemnym, a jego historia sięga 7 tysięcy lat wstecz. Uważa się również, że stolica Malty, Valleta, to jedno z najbardziej zagęszczonych miejsc na świecie pod względem ilości zabytków. Dla entuzjastów tego kraju nie jest tajemnicą, że Malta to także szereg mniejszych wysepek, które po prostu warto zobaczyć.

1. Wyspa Manoela

Wyspa Manoela w kształcie nieco przypomina liścia. To bardzo niewielka wyspa, która ma za sobą jednak długą historię. Można tutaj podziwiać wspaniałą przystań jachtową.

2. Malta

Niespełna pięć kilometrów od Malty znajduje się urocza wysepka z pięknymi klifami. To malutki obszar, który nie jest zamieszkany, aczkolwiek od 1988 roku posiada status rezerwatu przyrody.

3. Wyspy Świętego Pawła

Wyspy Świętego Pawła są w rzeczywistości dwiema niewielkimi wysepkami, a ich nazwa wiąże się z historią statku, na pokładzie którego faktycznie znajdował się św. Paweł. Statek miał rozbić się niedaleko Malty, gdy ś. Paweł był transportowany do Rzymu.

4. Gozo

Gozo to jedna z największych maltańskich wysp. To piękny obszar, na którym nie brak bujnej roślinności i jednocześnie pięknych skalistych firm. Miłośnicy zabytków z pewnością powinni udać się na wyspę.

5. Comino

Comino to najmniejsza z cudownej trójki maltańskich wysp. Jest piękną wyspą. Niektórzy uważają, że najpiękniejszą w okolicy. To właśnie tutaj można podziwiać wspaniałą Blue Lagoon.

6. Fungus Rock

Fungus Rock jest w rzeczywistości skałą z wapienia, choć dla wielu mieszkańców Malty jest jedną z przybrzeżnych wysp. W tym wypadku wyspa stała się wartościowym punktem ze względu na grzybki maltańskie, czyli cynonorium szkarłatne.

7. Halfa Rock

Halfa Rock to wyspa, choć dla niektórych zaledwie skała piętrząca się u wybrzeża Malty w południowo-wschodniej części. To jedno z nielicznych miejsc, w których można jeszcze spotkać murówkę maltańską.

8. Cominotto

Cominotto to jedna z tych niezamieszkanych skalistych wysp wokół Malty, które mają znaczenie dla ogólnego krajobrazu w okolicy. W Pobliże tej niepozornej wyspy znajduje się wspaniała Blue Lagoon.

9. Comino Cliff Face Rock

Comino Cliff Face Rock to kolejna skała, która jednak jest zaliczana do niewielkich wysp maltańskich. Nie jest zamieszkana, choć warto jej się przyjrzeć z bliska. Odznacza się dosyć charakterystycznym kształtem.

10. Fessej Rock

Fessej Rock również zaliczana jest to grona niezamieszkanych skalnych i bardzo niewielkich wysp. Miłośnicy nurkowania powinni udać się w te rejony.