Europa

10 Najpiękniejszych Wysp Kanaryjskich, Które Warto Zobaczyć!

Wyspy Kanaryjskie to symbol egzotycznych, luksusowych wakacji. Archipelag górzystych wysp pochodzenia wulkanicznego położony jest na Oceanie Atlantyckim i zalicza się go do Makaronezji.

Najpopularniejsze wyspy cechują się swoistą atmosferą i każda z nich ma unikalny charakter.

Oto dziesięć najpiękniejszych Wysp Kanaryjskich.

1. Teneryfa

Teneryfa jest jedną z najsłynniejszych wysp w archipelagu. Przyciąga zarówno miłośników sportów wodnych, jak i fanów spacerów po górach. Znajdują się tutaj imponujące masywy górskie oraz wulkan Teide wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

2. Gran Canaria

Gran Canaria często nazywana jest kontynentem w miniaturze, a to dlatego, że jest wyjątkowo zróżnicowana pod względem geograficznym. Turystów zachwycają tutaj świetnie zagospodarowane plaże i szafirowe zatoki.

3. Lanzarote

Lanzarote to piękna wyspa, oferująca podróżującym nie tylko wspaniałą przyrodę, ale również mnóstwo lokalnych knajpek i klubów, w których można kosztować lokalnej kuchni czy bawić się do białego rana.

4. Fuertaventura

Fuertaventura to wyspa, której nazwa w języku francuskim oznacza „mocną przygodę”. Tego właśnie mogą oczekiwać turyści w wymarzonych okolicznościach przyrody.

5. La Gomera

La Gomera to okrągła wyspa pochodzenia wulkanicznego, która wyróżnia się na tle innych dzięki monumentalnym formacjom skalnym. Park Narodowy Garajonay cieszy się patronatem UNESCO i pozwala podziwiać zupełnie unikalną przyrodę wyspy.

6. El Hierro

El Hierro, zwana również Wyspą Południkową, to górzysty i skalisty obszar, który przyciąga miłośników trekkingu i pieszych wycieczek w trudnym terenie. Bujna roślinność i brak tłumów potęgują wrażenie obcowania z czystą naturą.

7. La Palma

La Palma znajduje się blisko wybrzeża afrykańskiego, a więc w sezonie panuje to pogoda idealna, aby spędzać całe dnie na złotych piaskach albo w lazurowej wodzie. Wawrzynowe lasy, rzadkie ptaki i gekony podkreślają egzotyczny charakter wyspy.

8. Graciosa

Graciosa to jedna z najmniejszych Wysp Kanaryjskich. Jest jedną z pięciu wysp tworzących razem rezerwat przyrody. Mimo że jest zamieszkana, sprawia wrażenie bezludnej, a infrastruktura nie jest tutaj zbyt dobrze rozwinięta.

9. Lobos

Lobos to imponująca wyspa, której nazwa nawiązuje do łacińskiej nazwy mniszki śródziemnomorskiej. Ten gatunek fok już kilkaset lat tem przypływał tutaj, aby odchować młode. Dziś wyspa zachwyca nie tylko bogatą fauną, ale również wspaniałą roślinnością.

10. Roque del Este

Roque del Este to malutka bezludna wyspa, przypominająca raczej wystający z wody wierzchołek skalistej góry. Malowniczo prezentuje się na tle szafirowej wody i stanowi skalną atrakcję Wysp Kanaryjskich.