Ciekawostki

Najpiękniejsze Egzotyczne Wyspy na Świecie

Egzotyczne wyspy przywodzą na myśl lazurową wodę, biały piasek i uginające się nad wybrzeżem palmy kokosowe. Całości w filmach dopełniają statki piratów, skrzynie ze skarbami i obietnica wielkich przygód. Takie wyspy istnieją naprawdę i zachwycają turystów z całego świata. Oto najpiękniejsze wyspy egzotyczne na świecie.

1. Bora Bora

Bora Bora to koralowa wyspa na Oceanie Spokojnym. Znajdują się tutaj dwa szczyty o wysokości ponad 600 i ponad 700 metrów, a także słynna Plaża Perlista, która imponuje pasem perłowego piasku, błękitną wodą i wysokimi palmami.

2. Seszele

Seszele to państwo wyspiarskie na Oceanie Indyjskim. Poza pięknymi widokami rodem z raju turyści mogą się tutaj zachwycać zwierzętami, które rzadko występują w innych częściach świata. To dom dla żółwi morskich i lądowych, mnóstwa ptaków, gadów i owadów.

3. Palawan

Palawan to górzysta wyspa na Filipinach, którą okala woda w różnych odcieniach turkusu i błękitu. Znajduje się tutaj mnóstwo jaskiń, które można zwiedzać podczas wycieczek łódkami, egzotyczna roślinność i nadmorskie resorty wypełnione wysokimi palmami.

4. Bali

Bali to indonezyjska wyspa będąca kwintesencją egzotyki. Znajduje się tutaj pasmo górskie, lasy tropikalne, drzewa owocowe, kakaowce, wanilia i trzcina cukrowa, ale również atrakcje w postaci lokalnej architektury i rzeźby.

5. Saint Lucia

Saint Lucia to państwo wyspiarskie położone na Morzu Karaibskim, które ma charakter wulkaniczny. Znajduje się tutaj mnóstwo lasów oraz uprawy bananowców, owoców mango, palm kokosowych czy kakaowców. Dzikie wybrzeże pełne roślin i szerokich plaż podkreśla egzotyczny charakter wyspy.

6. Malediwy

Malediwy zachwycają od lat i mimo że odwiedzane są przez miliony turystów, wciąż nie zatraciły swojego naturalnego uroku. To wyspy, które wyrastają z przejrzystej wody, a wielką atrakcją są apartamenty znajdujące się na wodzie.

7. Bahamy

Bahamy składają się z siedmiuset wysp i tysięcy zatoczek, co czyni je wielkim labiryntem o egzotycznym uroku. Mimo że są wyjątkowo dobrze rozwinięte pod każdym względem, lokalne władze dbają o to, aby wyspy zachowały egzotyczny klimat. Nie brakuje tutaj rzadkich roślin i wielu gatunków zwierząt.

8. Ko Phi Phi

Ko Phi Phi to słynny archipelag tajski. Cechuje się wapiennymi wierzchołkami i piaszczystymi plażami, które zdobią wielkie palmy. To również doskonały wybór dla tych, którzy uwielbiają nurkować i uprawiać wodne sporty. Bogactwo podwodnego życia w tych okolicach zadziwia.

9. Dominikana

Dominikana cieszy się największą popularnością pośród karaibskich wysp. Błękitna woda, czyste i szerokie plaże, bujne palmy i kolorowe drinki z lokalnych owoców- to tylko część najpowszechniejszych widoków w tym kraju.

10. Sri Lanka

Sri Lanka to wyspiarski kraj położony przy wybrzeżu Indii. Znajduje się tutaj sporo zabytków oraz architektonicznych perełek, a przede wszystkim niesamowita przyroda i widoki zapierające dech w piersiach.