Ciekawostki

Najlepsze tarasy widokowe na świecie

Wielki Kanion

Podziwianie widoków to jeden z najlepszych momentów podróży. Gdzie znajdują się absolutnie najpiękniejsze tarasy widokowe na świecie? Poniżej zostanie przedstawionych kilka propozycji.

1) Wielki Kanion, Arizona, USA

Zdecydowanie jest to widok, który aż zapiera dech w piersiach. Znajduje się tam od 2007 roku platforma Grand Canyon Skywalk, z której można podziwiać tą niesamowita formację. Żadne zdjęcie zdecydowanie nie odda piękna tego kanionu. Warto jednak wspomnieć, że niestety nie można tam wykonywać żadnych zdjęć – wszystkie aparaty fotograficzne i telefony trzeba oddać przed wejściem do specjalnego depozytu.

2) Knife Edge, Wodospady Wiktorii Afryka

Wodospad Wiktorii to jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi – zdecydowanie warto je zobaczyć. Co ciekawe – nie tylko wodospad znajduje się na granicy Zambii i Zambezi. Także most w zasadzie należy do obydwu tych państw i jest zawieszony nad rzeką Zambezi. Od kwietnia do czerwca ten most jest wyjątkowo szczególny, ponieważ stojąc na nim można poczuć delikatną ochłodę wynikającą z mgiełki wody niesionej przez wiatr,

3) Burj Khalifa, Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Burj Khalifa to najwyższy budynek na świecie. Zdecydowanie robi on wrażenie. Możliwe jest wjechanie albo na 124 i 125 piętro albo też dodatkowo na 148 piętro. Generalnie zbudowane są tam też specjalne tarasy widokowe – pamiętajmy, że na tej wysokości wiatr wieje z dużą prędkością, szczególnie pustynny, dlatego nie ma typowego tarasu. Szczególnie ciekawie jednak przedstawia się z niego spektakl odgrywający się w dole, a mianowicie organizowane o każdej pełnej godzinie pokazy tańczących fontann. Kup bilet na musement.com/pl/dubaj/burj-khalifa-v

4) Wodospady Iguazu, Argentyna

De facto jest to bardziej granica argentyńsko – brazylijska. Platforma przebiega tu przez samą Diabelską Gardziel – zdecydowanie jest to aż niesamowite przeżycie. Wodospad ten bowiem spada z wysokości aż70 -ciu stopni. Zatem huk wody, szum otaczają turystów ze wszystkich stron.

5) Preikestolen, Norwegia

To jest w zasadzie platforma niejako zaprojektowana przez naturę – każdy zna zdjęcia stamtąd. Samotna skała zawieszona bez mała nad przepaścią – to robi niesamowite wrażenie. Pamiętać jednak trzeba tam o podstawowych zasadach ostrożności – barierki są nieobecne. W związku z tym niestety było już kilka przypadków śmiertelnych.

6) Ścieżka w koronach drzew., Lipno Czechy

Teoretycznie ścieżka ta zawieszona jest zaledwie 24 metry nad ziemią, co w zasadnie nie robi piorunującego wrażenia. Jednak z drugiej strony wędrujemy cały czas na poziomie korony drzew, mając po obu stronach ich wierzchołki. Dodatkowo można podziwiać wspaniałe Jezioro Lipeńskie, Góry Novohradskie, a także jesli sprzyja pogoda – Alpy.

7) Most wiszący Titlis Cliff Walk, Szwajcaria

Most ten powstał w 2012 roku. Co wyjątkowe – jest to absolutnie najwyżej położony most wiszący w Europie. Dokładniej znajduje się na wysokości 3238 m. n.p. m. . co więcej – położony jest ponad aż 500 – metrową przepaścią i ma całe 100 metrów długości. Zdecydowanie tylko prawdziwi śmiałkowie decydują się tam wejść.

8) Taras na skale Gibraltarskiej, Gibraltar

Gibraltar to bardzo niesamowite miejsce – kawałek prawdziwej Anglii na samym końcu Hiszpanii. Nie dość, że podczas wędrówki na szczyt skały napotkamy wiele małp, to jeszcze z samej góry będzie można podziwiać cieśninę Gibraltarską, a za nią na Maroko, w tym – majestatyczne Góry Atlas oraz oczywiście Hiszpanię.

9) Platforma widokowa AlpspiX, Niemcy

To zdecydowanie jedna z najbardziej ekstremalnych platform widokowych. Znajduje się ona bowiem jeszcze aż 50 m nad górną stacją kolejki Alpspitzbahn! W zasadzie w pobliżu znajduje się już Zugspitze – najwyższy szczyt górski w Alpach i w dodatku jeden z wyższych w alpach, bardzo trudny do zdobycia. Ta platforma nie dość, że pozwala na podziwianie świata z wysokości ponad 2100 m n. p.m, to jeszcze zbudowana jest w kształcie litery X, a jej podstawa jest ze szkła wzmocnionego kratką. Warto jeszcze dodać, że wchodząc na jedno ramię takiej platformy mamy pod sobą prawie 1000 metrową przepaść! To miejsce tylko dla odważnych.

10) Menara Kuala Lumpur Tower, Kuala Lumpur, Malezja

Te dwie bliźniacze wieże jeszcze do niedawna stanowiły symbol Malezji i były najwyższe na świecie. Dzisiaj generalnie piękną wizytówką są nadal, jednak prześcignęła je wspomniana wcześniej wieża Burj Khalifa. Tutaj jednak ciekawe jest to, że można wjechać na Sky Bridge, czyli most łączący obydwie te wieże. Będąc w Kuala Lumpur warto także wjechać na wieżę telefoniczną.

Podsumowując – znajduje się na świecie naprawdę wiele pięknych miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić, Widoki, jakie rozciągają się z podanych wyżej i wielu innych platform widokowych zapiszą się w naszej pamięci na naprawdę długi czas i będą stanowić wspaniałą pamiątkę, dającą nam siłę i radość z życia.