Europa

10 Najlepszych Restauracji w Dreźnie 2023 🍝

kurczak i ryż

Drezno jest dużym miastem we wschodnich Niemczech, które położone jest nad Łabą. Na tym terenie widnieje spora ilość zabytków i pięknych budynków, dlatego turyści bardzo często decydują się wybrać tam na zwiedzanie. Przed wyjazdem jednak warto zrobić listę różnych restauracji, ponieważ z pewnością podczas chodzenia po mieście w którymś momencie zgłodniejesz. Dzięki nam zbiór knajp z najlepszym jedzeniem masz już z głowy! Poznaj 10 najlepszych restauracji w Dreźnie.

1. Kutscherschanke – Uriges Wirthshuas

fot. fb.com/profile.php?id=100063472123890

Goście uwielbiają tutaj wracać, a po każdej wizycie są jeszcze bardziej zaskoczeni, oczywiście pozytywnie. Dużym plusem jest to, że lokal znajduje się niedaleko rzeki. W menu tradycyjne dania kuchni niemieckiej i oczywiście wszelkiego rodzaju piwa z butli. Lokal znajduje się na ulicy Munzgasse 10.

2. Watzke Wurstkuche

fot. fb.com/watzkewurstkueche

„Wurst” po niemiecku oznacza „kiełbasa’, więc już wiadomo, co można spodziewać się po menu tej restauracji. Niech Was to jednak nie zdziwi. Kiełbasa jest jednym z najważniejszych i tradycyjnych dań na terenie całych Niemczech. Lokal znajduje się przy ulicy Dr.-Kulz-Ring 11.

3. Raskolnikoff

fot. fb.com/raskolnikoff.dresden

Bardzo stonowana i elegancka restauracja, z fenomenalnym wystrojem i jeszcze lepszymi daniami. Goście swoje kubki smakowe będą mogli uraczyć tutaj nie tylko tradycyjnymi daniami kuchni niemieckiej, ale również kuchni międzynarodowej oraz przepysznymi, autorskimi deserami szefa kuchni. Lokal znajduje się na Bohmische Str. 34.

4. Pulvertum

fot. fb.com/PulverturmDresden

Klimatyczna restauracja, w której goście dostaną bogate menu. W nim znajdują się różnorodne dania wielu kuchni całego świata. Polecane do spróbowania są dania mięsne, różnego rodzaju gulasze, mięso wieprzowe, a także oczywiście pyszne, niemieckie piwa. Lokal znajduje się przy ulicy An d. Frauenkirche 12.

5. Lila Soße

fot. fb.com/lilasosze

Lokal znajdujący się w przepięknym budynku, który z pewnością każdy zauważy i rozpozna. Dania są tutaj adekwatne do ceny i jakości, która jest oczywiście najwyższa. Można zjeść pyszne kotlety, ryby, sałatki, a do tego napić się wytrawnego wina. Lokal znajduje się na AlaunstraßE 70.

6. Gansedieb

Klimatyczny wystrój, lekki półmrok, idealny klimat na randkę z drugą połówką. W menu znajdują się typowe dania dla kuchni niemieckiej, polecane są dania mięsne, z ziemniakami lub frytkami i pysznymi surówkami. Lokal swoje położenie znalazł przy Weiße Gasse 1.

7. Odessa

Klimatyczna restauracja, w której można zjeść przepyszne owoce morza. „Odessa” jest idealnym wyborem dla miłośników muli, małży, czy krewetek. Lokal znajduje się przy Ostra-Alle 11.

8. Acheron

Klimatyczna restauracja, utrzymana w eleganckim stylu i lekkim półmroku. Dania podawane są estetycznie, porcje są spore, każdy z pewnością zapełni się na pozostałą część dnia. Warto spróbować pysznych ziemniaczków i surówek, w akompaniamencie dań mięsnych lub wegetariańskich. „Acheron” znajduje się przy Konigstraße 5A.

9. Restaurant Daniel

Bardzo elegancka restauracja, z wykwalifikowaną i profesjonalną obsługą. Polecana jest na romantyczną kolację, ponieważ otwiera się dopiero o godzinie 17:00. W menu pyszne dania i duży wybór deserów, które ciekawie ułożone są na talerzu. Restauracja znajduje się przy Gluckstraße 3.

10. Little India Restaurant

Jak sama nazwa wskazuje, jest to restauracja indyjska, do której klienci bardzo często wracają. Dania oraz wystrój idealnie oddaje klimat indyjski oraz tamtejszą kuchnię. Lokal znajduje się przy Louisenstraße 48.