Europa

Najlepsze Kluby i Dyskoteki w Barcelonie

Barcelona to bez dwóch zdań jedno z piękniejszych miast w Hiszpanii. Fani sztuki będą napawać się pięknem kościołów, fani sportu znajdą tutaj stadiony FC Barcelony czy Espanyolu, ale to nie całe piękno stolicy Katalonii. To miasto, które również oferuje masę rozrywek, więc nic dziwnego, że nasi rodacy chętnie wybierają to miejsce na urlop. Z racji tego, że Hiszpanie wieczorem żyją i spędzają czas poza domem, to warto do nich dołączyć i wybrać dobry klub, a my postaramy się o to, żeby wybrać dla was najlepsze lokale w Barcelonie, gdzie spędzenie czasu będzie przyjemnością.

Razzmatazz

Razzmatazz jest jednym z najbardziej popularnych lokalizacji w Barcelonie. Już sam rozmiar klubu robi wrażenie, ponieważ zmieści się tam aż 4000 osób. Wydaje się to wręcz nieprawdopodobne, ale jest to prawda. To budynek dawnej fabryki, gdzie mieści się 5 sal w różnych stylach: rock and roll, techno, pop, electro, electro-rock. Miejsce jest chętnie odwiedzane przez lokalsów, ale też przez obcokrajowców, których nie brakuje w Barcelonie. Dla niektórych wabikiem może być to, że na żywo grały i nadal grają prawdziwe gwiazdy muzyki. Dla przykładu, pojawił się już tutaj Coldplay czy Arctic Monkeys. Ba, grał tutaj sam Kanye West. Na każdej z 5 sali muzyka jest na żywo i nie brak też rezydentów i to wszystko można dostać w przystępnej cenie, bo wejściówki są tańsze niż 20 euro (13 euro, 17 euro), więc jak na jeden z najlepszych lokali w Barcelonie nie jest to dużo. Co ciekawe, dyskoteka jest otwarta 4 razy w tygodniu, ale uwaga – od godz. 0:30 do 4:00, więc czasu na zabawę nie ma wiele, ale gwarantujemy, że będzie to przednia zabawa.

Shoko Barcelona

fot. fb.com | Shoko Barcelona

Shoko Barcelona to jedna z 2-3 najlepszych dyskotek w Barcelonie. Jest tutaj różnorodna muzyka, bo można posłuchać nawet rapu, ale nie brak też oczywiście muzyki klubowej. Shoko ma tę zaletę, że jest otwarte praktycznie nieustannie i „śpi” raptem przez parę godzin dziennie. Wystarczy tylko wejść na profil na Facebooku Shoko, żeby zobaczyć, jak bardzo jest to popularne miejsce. Dyskoteka znajduje się wśród 10 najlepszych tego typu miejsc na świecie, więc na pewno nie jest to przypadkowe miejsce.

Opium Barcelona

fot. fb.com | Opium Barcelona

Kolejną miejscówką jest dyskoteka położona nieopodal portu olimpijskiego. Jest to międzynarodowy klub, który słynie z tego, że widział już niejedno. Pamiętajcie jednak, że jest to dyskoteka, gdzie obowiązuje dresscode, więc będzie bardzo trudno wejść w obuwiu sportowym i w byle jakich ubraniach. Nastawcie się na to, żeby dobrze się przygotować. Ten nocny klub jest otwarty już od godziny 12:00, a zamykany jest już w godzinach porannych, co jest gwarancją dobrej imprezy na długie godziny.

Apolo

fot. fb.com | Apolo. Barcelona

Apolo jest dyskoteką, która posiada 2 sale, gdzie może pomieścić się 1000 osób na głównej, a na mniejszej około 400 osób. Muzyka w klubie jest przeważnie rytmiczna i raczej elektroniczna, natomiast ogromną atrakcją są występy na żywo osób tańczących hip hop, funk czy soul. Nie będziemy jednak was oszukiwać, że jest to tanie miejsce, ponieważ chcąc się tutaj dobrze zabawić, trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 100 euro. Imprezy odbywają się tam nie tylko weekendami, ale nawet w tygodniu.

Carpe Diem

fot. fb.com | Carpe Diem Lounge Club Barcelona

Carpe Diem to bar, który wieczorem płonie i zamienia się w dyskotekę. Można jednak tutaj też bardzo dobrze zjeść, ponieważ są dostępne takie dania jak np. sushi, czy też można się napić autorskich drinków. Jak mówiliśmy wyżej, wieczory stoją pod znakiem tańców, gdzie prezentują swoje sety najlepsi DJ-e. Lokal wyróżnia się przepięknym wystrojem i widokiem na morze. Przyciąga międzynarodową śmietankę towarzyską, więc od czasu do czasu znajdziecie tutaj piłkarzy, celebrytów czy innych artystów. W największym skrócie – i dobrze potańczycie, i dobrze zjecie.

Catwalk

Kolejnym bardzo znanym klubem w Barcelonie, który warto odwiedzić jest Catwalk. Dominuje tutaj muzyka elektroniczna jak house, techno, ale też pojawia się funk czy artyści śpiewający na żywo. Lokal ma ciekawę wnętrza, ponieważ na dole jest parkiet, który bardzo często jest wypełniony, na górze natomiast jest strefa chillu, gdzie można spokojnie porozmawiać z innymi, a może nawet z osobą poznaną na parkiecie. Jest położony nieopodal plaży Barceloneta, więc gwarantujemy wam piękne widoki, a poranne pójście na plaży po imprezie, będzie dla was odświeżeniem.

Harlem Jazz Club

fot. fb.com/furalabfoto

Harlem Jazz Club nie jest takim typowym miejscem jak powyższe, ale nie zmienia to faktu, że również jest to dyskoteka, której odwiedzenie z pewnością będzie ważnym wydarzeniem podczas pobytu w Barcelonie. Odbywają się tutaj koncerty jazzowe, soulowe, ale przybywają tutaj też międzynarodowej sławy DJ-e, którzy grają do rana. Jednym z największych plusów są niższe ceny, które przyciągają, ale to nie wszystko. Również wystrój lokalu jest skromniejszy i choć lokal jest odrobinę mniejszy, to pojawiają się tutaj bardziej wymagający ludzie, oczekujący rozrywki na wysokim poziomie.