Polska

Najlepsze Atrakcje w Gdyni Latem

molo

Gdynia konkuruje o względy turystów z Gdańskiem i Sopotem, z którymi tworzy Trójmiasto. Przedstawiamy 10 najlepszych atrakcji w Gdyni i okolicy w okresie letnim.

1. Kolibki to nadbrzeżny park w malowniczej scenerii. Idealnie sprawdzi się w przypadku osób ceniących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Znajdują się tutaj liczne szlaki, a także targ.

2. Leśny Ogród Botaniczny to idealny pomysł na spacer w pięknych okolicznościach przyrody. Na terenie Ogrodu znajduje się wiele gatunków roślin z różnych stron świata, które prezentują się pięknie zwłaszcza w okresie kwitnienia.

3. Jezioro Tuchomskie to alternatywa dla tych, którzy w okresie letnim chcą uniknąć tłumów na nadmorskich plażach. Doskonale odnajdą się tutaj również miłośnicy wędkowania, ponieważ nie brakuje tutaj zakamarków i urokliwych zatoczek idealnie się do tego nadających.

4. Szlak Alicji w Zaczarowanym Lesie to wielka atrakcja dla małych fanów „Alicji w Krainie Czarów”. W pięknym lesie ustawione są najróżniejsze figury w makroskali takie, jak wielkie owady, ławki czy gigantyczna dziurka od klucza.

5. Rezerwat „Kacze Łęgi” to miejsce idealne dla tych, którzy podczas wycieczki do Gdyni szukają kontaktu z dziką przyrodą. Na terenie rezerwatu rośnie mnóstwo roślin, z których część należy do niezwykle rzadkich, a ponadto można tutaj spotkać wiele gatunków ptaków.

6. Park Linowy w Gdyni posiada wiele tras o różnym stopniu trudności, dlatego też każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. To idealne miejsce na wycieczkę w grupie przyjaciół lub wycieczkę rodzinną.

7. Lemur Park jest miejscem, w którym można nie tylko spędzić czas aktywnie w pięknej scenerii, ale przede wszystkim mieć styczność z uroczymi lemurami i innymi egzotycznymi zwierzętami.

8. Marchowo Zachodnie to jezioro z bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Znajduje się tutaj malownicza plaża, gdzie można korzystać z wielu udogodnień w postaci punktów gastronomicznych, jak i wypożyczalni sprzętu wodnego.

9. Skwer Kościuszki i Molo Południowe w Gdyni to miejsce, które warto odwiedzić zwłaszcza o wschodzie lub zachodzie słońca, kiedy rozpościera się stąd piękny widok na Morze Bałtyckie.

10. Kamienna Góra to znajdujące się w centrum Gdyni wzgórze, z którego rozpościera się piękny widok na port. Na górę można również wjechać za pomocą kolejki.