10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Polsce

trzy konie

Chcesz spędzić niezapomniane wakacje z rodziną w Polsce? Szukasz inspiracji? Mamy dla Ciebie kilka propozycji.

Kiedy podróżujesz z całą rodziną, czasami nie jest łatwo znaleźć coś, co będzie pasować każdemu. Polska jednak ma wiele do zaoferowania. Jest wiele pięknych miejsc, które spodobają się Twoim dzieciom. Oto nasze propozycje najlepszych atrakcji dla dzieci.

1. Afrykarium we Wrocławiu

To jedno z najbardziej interesujących polskich oceanariów. Można tu podziwiać faunę i florę Afryki. Zobaczyć można ponad 200 gatunków zwierząt. Obecne są tutaj można hipopotamy, pingwiny, antylopy, mrówniki, rekiny, kotiki. Ciekawa jest również Rafę Morza Czerwonego. Zobaczyć tu można tysiące różnokolorowych ryb, a także sztuczne koralowce.

2. Hydropolis we Wrocławiu

To interesująca multimedialna wystawa. Jest ona w całości poświęcona wodzie. Przedstawia jej wyjątkową rolę, niesamowite właściwości, a także jak istotna jest dla planety i człowieka. Ekspozycja znajduje się w XIX-wiecznym zbiorniku. Natomiast całe wyposażenie muzeum pochodzi z XXI wieku. Można tu zobaczyć urządzenia hydrotechniczne, ogromne zwierzęta wodne, a także poznać historię wodociągów. Odbywają się tutaj również liczne warsztaty.

3. Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego w Karpaczu

Wystawa jest umieszczona w dziesięciu pokojach, które są rozłożone na dwóch kondygnacjach. Każda komnata dotyczy innej tematyki. Można tu zobaczyć wesołe miasteczko, wioskę góralską, Star Wars, Piratów z Karaibów, Harrego Pottera. A wszystko to w całości z klocków lego. Każdy ze zwiedzających może wprawiać klocki w ruch, a dzięki efektom świetlnym eksponaty dodatkowo zyskują na atrakcyjności.

4. Kolejkowo w Gliwicach

W Gliwicach jest największa makieta kolejowa w Polsce. Przedstawia ona cudowny kolejkowy świat, który jest pomniejszony o 25 razy. Starannie odwzorowano najwięcej szczegółów tego miejsca.
Przedstawione są tutaj pociągi i samochody. To jedyna makieta w Polsce, na której znajduje się również statek. Pory dnia również ulegają zmianie. Dzień w Kolejkowie trwa 9 minut. W nocy zapalają się okoliczne latarnie oraz światła na budynkach Obecne są tu miniatury autentycznych śląskich budowli. Zobaczyć można np. dworzec kolejowy w Gliwicach. Stworzono także makietę miasteczka westernowego „Dzikie Gliwice”. Obecni są tutaj Indianie, szeryf, saloon, statek „Western River”, a także bracia Wright, którzy skonstruowali pierwszy na świecie samolot.

5. Park Trampolin House of Air w Gliwicach

W latach 20 XX wieku budynek służył jako hangar Crissy Air Field. Miało tu miejsce uruchomienie dwupłatowego bombowca. Zasłużył się on w działaniach wojennych w czasie I wojny światowej.
Następnie miejsce to pełniło rolę pomieszczeń biurowych i magazynowych armii. Później miejsce zostało przekształcone w park adrenalino-trampolinowy. Dla architektów ważne było zachowanie dawnego kształtu budynku. Powstało industrialne pomieszczenie, z którego roztacza się widok na ogrodowy park miejski. Mają tu miejsce zajęcia dla dzieci. Istnieje możliwość organizacji imprez okolicznościowych.

6. Mrongoville koło Mrągowa

To szczególnie interesujące miejsce dla fanów westernów. Dobrze będą się tu bawić wszyscy bez względu na wiek. Obecny jest tu plac zabaw dla najmłodszych z dmuchańcami, huśtawkami, grami zręcznościowymi m. in. strzelanie z łuku, płukanie złota, rzuty podkową. Zagrać można również w interaktywną zabawę- Desperados.

7. Wild West City Runów

To kolejne świetne miejsce dla miłośników dzikiego zachodu. Znajduje się tutaj strzelnica, na której możliwe jest ćwiczenie strzelania z łuku oraz wiatrówki. Stanowisko kowala oferuje możliwość sprawdzenia swoich zdolności przy wbijaniu gwoździ. Obecne są tutaj także kucyki, na których można się przejechać. Można skorzystać także ze stanowiska do wybijania monet oraz płukania złota. Można także skorzystać z obecnych tu przebrań, które przenoszą turystów do innych epok. Znajduje się tutaj bank, saloon oraz Szeryf, który czujnie dogląda obecnych tu uczestników zabawy.

8. Zoo Safari Borysew w Poddębicach

Miejsce to zostało uhonorowane w 2017 roku nagrodą Najlepszego Produktu Turystycznego nadawanego przez Regionalną Organizację Turystyczną. Miejsce to powstało w 2008 roku i jest prywatnym ogrodem zoologicznym. Zajmuje on powierzchnię 27 hektarów. Żyją tu m. in. Białe lwy afrykańskie, psy dingo, wilki polarne, zebry, żyrafy siatkowate, krokodyle oraz oryksy. Obejrzeć tu można około 500 zwierząt, które pochodzą z 90 różnych gatunków. Zoo najchętniej jest zwiedzane trasą spacerową, ale jest także możliwe zwiedzanie przy pomocy specjalnej kolejki. Na miejscu jest także kino 7D, strefa gastronomiczna, a także plac zabaw.

9. Sabat Krajno

Znajduje się tutaj Aleja Miniatur. Można zobaczyć miniatury obiektów pochodzących z całego świata. Znajdują się tu między innymi piramidy, nieistniejące już World Trade Center oraz katedra Notre Dame. Aleja jest sukcesywnie rozbudowywana. Obecnie znajduje się tutaj około 50 obiektów. Co ciekawe Miniatura Bazyliki Świętego Piotra jako jedyna w Europie została stworzona w skali 1:13. Korzystać tutaj można również z kina 6D, Lunaparku, Parku Linowego a w zimie także z ośrodka narciarskiego.

10. Bałtowski Kompleks Turystyczny

Park powstał w 2004 roku. Znajduje się tutaj kilometrowa ścieżka podczas zwiedzania, której można zobaczyć około 100 miniatur dinozaurów zachowanych w ich naturalnej wielkości. Trasa jest podzielona według okresów geologicznych. Pierwotnie w miejscu powstania parku istniała jurajska plaża, na której spotkać można był dinozaury.

4.4/5 - (liczba ocen: 7)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.