Europa

Najciekawsze miejsca na wycieczkę szkolną w Hiszpanii

Najciekawsze miejsca na wycieczkę szkolną w Hiszpanii

Podróżowanie do Hiszpanii, centrum turystycznego Europy może być bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem dla uczniów, ponieważ zobaczymy tutaj więcej różnorodności niż w innych krajach naszego kontynentu. Znajdziemy tutaj atrakcyjne zabytki oraz nowoczesne cuda architektoniczne. Oprócz słynnej muzyki Flamenco, tańca, matadorów i walk byków, ten niesamowity kraj znany jest również z wspaniałych plaż i kurortów. Z wieloma atrakcjami, które można wykorzystać we wszystkich dziedzinach i obszarach nauki np. w sztuce, biznesie, modzie, technologii, języku i muzyce. W Hiszpanii klimat jest łagodny, ludzie zrelaksowani, plaże długie i piaszczyste. Co roku 50 milionów turystów odwiedza ten kraj.

Barcelona

barcelona

Warto wybrać się na wycieczkę szkolną np. do Barcelony, która jest drugim co do wielkości miastem w Hiszpanii i jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w kraju. W mieście można znaleźć Dzielnicę Gotycką, imponujące obiekty architektoniczne autorstwa Antona Gaudiego jak Sagrada Familia, smaczne katalońskie potrawy, czy najbardziej magiczny Park Güell.

Madryt

Drugim takim miejscem jest Madryt. Tutaj warto odwiedzić Muzeum Prado z wspaniałą kolekcją malarstwa klasycznego. Pałac Królewski, Centrum Sztuki Królowej Zofii oraz Egipska świątynia Debod. Do odpoczynku idealnie nadaje się Park Retiro, gdzie zobaczymy też Palacio de Cristal i jezioro gdzie możemy popływać łódkami.

Wycieczki szkolne

barcelona architektura

Wycieczki szkolne są wspaniałym uzupełnieniem nauki w szkole, dzięki czemu dzieci zdobywają dodatkową wiedzę z takich przedmiotów jak historia i geografia. Młodzieniec który lubi dane przedmioty ma szanse w praktyce zobaczyć to, czym się zainteresowało na lekcji w szkole, a nauczyciel ma szanse pokazać w praktyce to o czym uczymy z podręczników. Zobaczy na własny oczy Morze Śródziemne. Dziecko będzie chłonąć wiedzę jak gąbka wodę. Dodatkowo na wyjeździe uczy się samodzielności i odpowiedzialności. Nauczy się podstawowych słów hiszpańskich, pozna lokalne zwyczaje.

Wycieczki szkolne do Hiszpanii mogą być interesujące dla uczniów m.in. dzięki wspaniałej pogodzie i ludziom, którzy są dla nas życzliwi. Wyjazd za granicę sprawia, że młodzież integruje się z rówieśnikami na obcym terenie, gdzie można nauczyć się życia w grupie, co przydaje się w dalszym życiu. Dzieci rozwijają zamiłowania i wyrabiają nawyk pożytecznego spędzania wolnego czasu. Mobilizują się do odkrywania nowych rzeczy, poszerzają horyzonty i zdobywają wiedzę.