Ciekawostki

10 Fascynujących Ciekawostek o Motocyklach

Harley Davidson

Ludzki umysł oraz nasze działania dążą do tego, aby ułatwić nam codzienne życie. Szczególnie w ostatnich dekadach mogliśmy zetknąć się z wynalazkami, które znacznie poprawiły jakość naszego życia i pozwoliły nam zaoszczędzić czas niezbędny do wykonywania podstawowych czynności w domu oraz w pracy.

Dążymy do tego, aby szybciej gotować i sprzątać, ale również szybciej się poruszać.

Właśnie w celach transportowych stworzone zostały motocykle, które obecnie skradły serce nie jednego kierowcy. Dziś ich główną funkcją nie jest transport lecz umożliwienie rozrywki fanom rajdów na motocyklach. Aby przybliżyć wam lepiej te pojazdy przedstawimy wam 10 ciekawych informacji na ich temat.

1. Najdłuższy motocykl na świecie powstał w 2005 roku w Rosji. Mógł on pomieścić 16 osób.

2. Ocenione, że aż 8 motocykli może zaparkować na miejscu parkingowym przeznaczonym dla jednego samochodu.

3. Motocykliści nazywani są często jako dawcy narządów. Prawdą jest, że są oni najbardziej narażoną na śmierć grupą poruszającą się po drogach publicznych.

4. Większość kobiet, które zginęły w trakcie jazdy na motorze pełniło rolę pasażerek.

5. W trakcie zakrętu większa część przyczepności pojazdu pochodzi tylko z jednego koła.

6. Najdłuższy dystans przejechany w ciągu doby na motocyklu wynosi 3256,5 km.

7. W Japonii stworzono wyjątkowy motocykl. O jego wyjątkowości świadczył rodzaj wykorzystywanego paliwa, napędzany był bowiem odpadami ludzkimi.

8. Pierwszy motocykl napędzany gazem wynaleziony został w 1885 roku w Niemczech. Był on przerobionym rowerem.

9. W Irlandii Północnej z motocykli korzystają lekarze, którzy w ten sposób mogą dużo szybciej dotrzeć do osób poszkodowanych w trakcie wypadków drogowych. Motocykle obecnie wykorzystywane są również w Policji oraz w ratownictwie medycznym.

10. Dawniej motocykle wykorzystywane były także do przewożenia skazańców. Służyła do tego specjalne przymocowana klatka, w której zamykano oskarżonego.

Jak widzimy historia motocyklów może zaskoczyć nawet największych ich miłośników. Możemy dostrzec tu wiele innowacyjnych pomysłów człowieka pomagających ułatwić nam codzienne funkcjonowanie i życie.