AzjaEuropa

10 najlepszych atrakcji w Moskwie dla dzieci

Plac Czerwony

Największe miasto w Europie, kusi turystów pięknymi zabytkami, wyśmienitą kuchnią oraz fanatycznymi atrakcjami turystycznymi, doskonałymi dla dorosłych jak i par.

To właśnie do Moskwy rocznie przyjeżdżają miliony ludzi, chcących wypocząć i świetnie się przy tym bawiąc.

Aby przybliżyć Wam najciekawsze atrakcje Moskwy, przedstawiamy top 10 najlepszych oraz najbardziej ciekawych atrakcji dla dzieci.

1. Robot Station

To wyjątkowo fascynujące miejsce, które warto zobaczyć będąc w Moskwie. To właśnie tutaj znajduje się muzeum poświęcone inżynierom i ich pracom.
Zobaczymy tu sporą kolekcję robotów, o przeróżnym kształcie. Możemy wziąć udział w ciekawych przedstawieniach lub spróbować swoich sił w tworzeniu własnej, oryginalnej i niepowtarzalnej pracy. To z pewnością gwarancja wspaniałej zabawy dla każdego!

2. Arena Space

Jeśli Twoje dziecko ma wybujałą wyobraźnie i lubi czasem odpłynąć w świecie fantazji, doskonale się będzie bawić w Arena Space. To ogromny park wirtualnej rozrywki, gdzie po założeniu okularów IViar, może zdarzyć się wszystko. W parku znajduje się aż 25 atrakcji i ponad 100 elementów przeznaczonych do szalonej zabawy.

3. Sky Town

Wspaniałej zabawy dostarczy również Sky Town, ogromny park rozrywki, gdzie czeka na nas kilka tras z przeszkodami do pokonania. Na dzieci, czekają parki linowe i tak zwane małpi gaje, zaś da dorosłych trudne trasy wysokościowe do pokonania. Na koniec zabawy, można sobie umilić czas na wspólnym huśtaniu na ogromnej huśtawce.

4. Zamania Kosino Park

To wyjątkowy park rozrywki z wieloma atrakcjami dla dzieci. Znajdują się tu liczne zjeżdżalnie, tory przeszkód oraz suchy basen, po brzegi wypełniony kolorowymi piłeczkami. Teren parku jest zabezpieczony, a atrakcje bezpieczne oraz dostosowane do wieku znajdujących się tam dzieci. Każde dziecko, czeka tu fantastyczna i długa zabawa.

5. Plac Czerwony

To kolejne miejsce godne uwagi. To własnie tu, znajdują się muzea oraz liczne zabytki Moskwy. Dla wszystkich małych historyków, to doskonałe miejsce na zapoznanie się z historią Moskwy oraz przybliżeniem wiedzy na temat kultury czy religii.

6. Park sokolniki

Jest jednym z największych i najchętniej odwiedzanych parków w Moskwie. To własnie tu, organizowane sa liczne wycieczki związane z historią parku, ale również z historią Moskwy. Na dzieci, czeka tu mnóstwo różnych atrakcji, a dodatkowym plusem, sa organizowane zajęcia w muzeum o różnej tematyce. Żadne dziecko nie będzie się tu nudzić.

7. Moskiewskie zoo

Czynne jest przez siedem dni w tygodniu. Nie tylko zobaczymy tu różnych przedstawicieli ptaków, ssaków czy drapieżników, ale również sezonowe ekspozycje. Na terenie zoo znajdują się atrakcje dla dzieci, w tym place zabaw oraz udostępniony jest harmonogram karmienia zwierząt znajdujących się na terenie zoo, dzięki czemu możemy zobaczyć karmienie zwierząt na żywo. Istnieje również możliwość zorganizowania urodzin czy ślubu.

8. Wieża Szuchowa

Choć to nie Paryż, będąc w Moskwie, możemy podziwiać okolice z dużej, bo aż 160 metrowej wieży radiowej, na szczycie której, znajduje się punkt widokowy. Wieża Szuchowa jest pięknie oświetlona i przyciąga setki turystów, chcących zobaczyć Moskwę z góry.

9. Oceanarium w Moskwie

Jest ogromnym kompleksem, w którym znajduje się ponad 3000 gatunków ryb i zwierząt wodnych. Znajdziemy tu nie tylko zwierzęta, ale i roślinność morską. Do największej atrakcji oceanarium zalicza się pływanie z rekinami. Atrakcja odbywa się pod okiem doświadczonego instruktora, który czuwa nad naszym bezpieczeństwem.

10. Museum of Human Living Systems

To kolejne godne uwagi muzeum, w którym każde dziecko będzie się świetnie bawić. Po za wystawami na temat chemii czy biologii, organizowane są tu między innymi pokazy magii. Każe dziecko będzie się tu świetnie bawić, niezależnie od wieku czy zainteresowań. Na terenie muzeum, organizowane jest również zwiedzanie z przewodnikiem który nie tylko oprowadza turystów, ale również prezentuje działanie poszczególnych przedmiotów i zachęca do spróbowania uczestników zwiedzania. Aby zwiedzić całe muzeum i spróbować choć kilku ciekawych zadań, które czekają na turystów, potrzeba całego dnia. Doskonałe miejsce na spędzenie czasu całą rodziną.

Moskwa jest fantastycznym miejscem, które jest tak dobrze rozwinięte turystycznie, że z chęcią przyjeżdżają tu turyści z całego świata. Liczne muzea, których zadaniem jest zaprezentowanie tradycji czy obyczajów kraju, parki rozrywki, liczne punkty widokowe, place zabaw czy obserwatoria, świetnie nadają się również dla tych małych turystów, gdyż są ciekawe i pełne szalonej zabawy.
Są również dostępne miejsca, w których możemy wypocząć, zjeść pyszne lody czy napić się oranżady. To wszystko potwierdza fakt, że Moskwa jest jednym z najlepszych miast, do którego warto wybrać się na wspólny urlop.

Należy również pamiętać o tym, że to tylko 10 propozycji spędzenia czasu z wielu dostępnych dla turystów atrakcji.