Minecraft – Ciekawostki, Informacje i Fakty

Minecraft

Minecraft to gra komputerowa o charakterze survivalowym. Pozwala ona na budowanie i niszczenie budynków w losowo wygenerowanym świecie.

Gracz otrzymuje możliwość zbierania różnych przedmiotów, atakować inne istoty lub wytwarzać przedmioty. Poniżej 10 ciekawostek o tej popularnej grze:

1. Czas w tej grze płynie zdecydowanie szybciej niż w realnym świecie. Doba w tym świecie trwa 20 minut. W tym czasie dzień trwa 10 minut a noc 7 minut. Po 1.5 minuty twórcy gry przeznaczyli na wschód i zachód słońca.

2. W grze występują liczne wioski. Tam znajdziemy osadników, którzy wykonują następujące zawody : farmera, bibliotekarza, rzeźnika, kowala i kapłana.

3. W grze można zabić naszego bohatera. Może być wiele przyczyn śmierci na przykład : eksplozja TNT, postrzelenie strzałą, upadek z wysokości, spadnięcie w próżnię, utonięcie, ukłucie kolcami kaktusa, wpadnięcie do lawy, uduszenie, atak potwora lub gracza i podpalenie przez ogień.

4. Gra cieszy się do dnia dzisiejszego wielką popularnością. W 2017 roku aktywnych graczy było około 74 milionów.

5. Twórcą tej gry była zaledwie jedna osoba : Markus Persson, znany jako „Notch”. Dzisiaj nad działaniem poprawnym tej gry pracuje około 40 osobowa ekipa.

6. Łącznie na świecie szacuje się, że na wszystkich platformach sprzedano już 90 milionów sztuk tej gry.

7. Jednym z celów tej gry jest zdobycie określonej liczby osiągnięć. Na różnych platformach jest różna liczba osiągnięć do zdobycia. Najwięcej w wersji na PC bo aż 55, najmniej bo 29 na Playstation 3.

8. Świat tej gry zbudowany został za pomocą chunków. Są to bloki o wymiarach 16x16x256 metrów. To z nich właśnie można budować wszelkiego rodzaju budowle, które zdobywają licznych fanów na całym świecie. Na jednym chunku znajdziemy w grze 3 bloki złoża diamentów, które możemy pozyskać.

9. W grze istnieje kilka trybów gry: przetrwania, hardcore, przygodowy oraz obserwatora.

10. W grze nie istnieje grawitacja, zbudowane budowle mogą latać w powietrzu.

4.4/5 - (liczba ocen: 24)6 komentarzy. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

 • 8 grudnia 2020 o 16:34

  Ile można mieć rodzajów serwera w Minecraft?

  Odpowiedz
  • 21 maja 2021 o 12:27

   W jakim sensie?

   Odpowiedz
 • 20 kwietnia 2021 o 12:28

  lubie bardzo minecraft, chociaż nie miałam oryginalnego ale miałam grę na telefonie która sie nazywa craftsman ( polecam) i była podobna i super bo można grać nawet w aucie!

  Odpowiedz
  • 6 kwietnia 2022 o 18:53

   Minecraft kosztuje około 32 zł

   Odpowiedz
 • 6 kwietnia 2022 o 18:51

  Jest 8 rodzajów śniegu

  Odpowiedz
  • 25 lipca 2022 o 22:55

   I tam nie napisali w trybach gry że jest tryb kreatywny.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.