Ciekawostki

Międzywodzie: Ciekawostki, Informacje, Fakty

Mewy na plaży | Fot. M Z Wojalski / Wikipedia

Międzywodzie to bardzo mała wieś usytuowana w województwie zachodniopomorskim. Międzywodzie znajduje się w gminie Dziwnów i jest uznawane za idealną miejscowość wypoczynkową dla całych rodzin. Oto interesujące ciekawostki i fakty o wsi:

1. Sześćset mieszkańców

Międzywodzie liczy sobie nieco ponad sześciuset mieszkańców. W sezonie letnim wieś jest nieco bardziej zaludniona, choć to wynika to wyłącznie z obecności turystów spragnionych wypoczynku w cudownej scenerii.

2. Kąpielisko

Na terenie wsi znajduje się cieszące się sporą popularnością kąpielisko. Co więcej, miejsce cieszy się sporym uznaniem zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim. To również słynny ośrodek rehabilitacyjny.

3. Największa polska wyspa

Międzywodzie położone jest na największej polskiej wyspie o nazwie Wolin. To właśnie na tej wyspie można podziwiać najwyższe i najpiękniejsze klify polskiego wybrzeża.

4. Plaże

Plaże Międzywodzia cieszą się niezwykłą wręcz czystością. Są idealnym miejscem dla osób, które podczas letniego wypoczynku poszukują ustronnego miejsca.

5. Woliński Park Narodowy

Międzywodzie znajduje się niemal w bezpośrednim sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego. Park jest prawdziwą perłą tego regionu Polski i nie lada gratką dla miłośników natury w najpiękniejszym wydaniu.

6. Sporty wodne

Międzywodzie to miejsce, które z całą pewnością przypadnie do gustu entuzjastom sportów wodnych. Nie brakuje tutaj atrakcji dla żeglarzy. Odnajdą się tutaj również wędkarze, którzy będą mogli w spokoju oddać się swojej pasji.

7. Wypoczynek na łonie natury

Choć wieś nie jest duża, to właśnie stanowi o jej uroku. Dla turystów nastawionych na wypoczynek w spokojnych okolicznościach na łonie natury jest idealną destynacją.

8. Przystań morska

Do 2000 roku w Międzywodziu ustanowiono przystań morską.

9. Miejsce uzdrowiskowe

Międzywodzie przez wiele lat uznawane było za miejscowość, która wybitnie spełnia kryteria miejsca uzdrowiskowego. Uważano, że zwłaszcza osoby chorujące na reumatyzm powinny udawać się w ten region Polski.

10. Rozkwit wsi

Prawdziwy rozwój wsi nastąpił dopiero po zakończeniu II Wojny Światowej. Rozkwit trwał przez całe lata, w trakcie których wybudowano, m.in. liczne ośrodki wypoczynkowe, bibliotekę czy posterunek Milicji Obywatelskiej.

Obecnie Międzywodzie jest celem podróży tych turystów, którzy uwielbiają polskie morze, aczkolwiek wolną unikać zatłoczone kurorty.