CiekawostkiEuropa

Meghan Markle – Ciekawostki, Informacje i Fakty

Meghan Markle
Autro: Northern Ireland Office / źródło: flickr.com/photos/niogovuk/41014635181/ / Wikipedia

Właściwe imię Meghan Markle to Rachel Meghan Markle. Urodziła się w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych w 1981 roku. W 2018 roku wyszła za mąż za księcia Harrego i tym samym otrzymała tytuł księżnej Sussexu.

W marcu 2020 roku wraz z Harym wystąpiła z brytyjskiej rodziny królewskiej, w tym samym czasie zrezygnowała z tytułu księżnej. Meghan swoim zachowaniem i pochodzeniem wzbudziła wiele kontrowersji w Wielkiej Brytanii.

Jest dość barwną osobą, która uzupełnia ekscentrycznego męża. Razem mają małego synka o imieniu Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Oto fascynujące ciekawostki i informacji o Meghan Markle.

1. Meghan ma ciemniejszy kolor skóry, gdyż jej mama jest Afroamerykanką, a ojciec jest rasy białej o pochodzeniu holendersko – irlandzkim.

2. Meghan jest bardzo dalekim krewnym księcia Harrego. Ich wspólne korzenie sięgają ponoć aż XIV wieku w genealogii króla Anglii Edwarda III.

3. Ojciec Meghan był operatorem filmowym, a matka instruktorką jogi.

4. Od najmłodszych lat przyszła księżna zajmowała się aktorstwem. Pierwszą rolą którą dostała był epizod w serialu Szpital Miejski. Na dużym ekranie pojawiła się pierwszy raz zagrała w 2005 roku w filmie Zupełnie jak miłość. Kilka razy wystąpiła również w znanej serii CSI Kryminalne zagadki Nowego Jorku i CSI Kryminalne zagadki Miami. Zagrała także z Robertem Pattinsonem w filmie Twój na zawsze.

5. Książę Harry Windsor jest jej drugim mężem, pierwszym był Trevor Engelson, z którym się rozwiodła po około 3 latach związku.

6. Na stronie internetowej Filmweb, która zrzesza miłośników kina za swoją grę aktorską otrzymała średnią ocenę 7, 6/10.

7. Meghan zdobyła dobre wykształcenie, ukończyła teatr i stosunki międzynarodowe.

8. Zaraz po poznaniu księcia Meghan była prześladowana przez dziennikarzy. Powstało też wiele artykułów rasistowskich, które wypominały jej pochodzenie. Niektórzy paparazzi próbowali nawet zdobyć zdjęcia i informacje kompromitujące przyszłą wybrankę Harrego.

9. Harry po roku znajomości oświadczył się Meghan, a kolejny rok po oświadczynach odbył się ślub.

10. Przyrodnia siostra Samantha Grant planowała wydać książkę o Meghan ujawniającą rodzinne sekrety. Póki data wydania książki jest nieznana.

11. Meghan ma także brata przyrodniego, który próbuje zarobić na opowiadaniu opowieści o siostrze.

12. Istnieją plotki, że obecna królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta 2 nie darzy sympatią żony Harrego. Ponoć uważa, że ma na niego zły wpływ.

13. Rodzice księżnej Meghan rozwiedli się, gdy miała 6 lat. Obecnie Meghan nie utrzymuje kontaktów ani z ojcem, ani z przyrodnim rodzeństwem. Za to ma bardzo dobry kontakt z własną matką. Meghan konsekwencje nie komentuje plotek na swój temat głoszonych przez jej ojca i przyrodnie rodzeństwo.

14. Jej ojciec jako operator filmowy brał udział w tworzeniu serialu Świat według Bundych.

15. Meghan po poślubieniu księcia Harrego była zmuszona do zamknięcia swoich kont w mediach społecznościowych, musiała się już zachowywać zgodnie z protokołem rodziny królewskiej. Nie może nawet robić sobie selfie.

16. Z powodu praw panujących w brytyjskiej rodzinie królewskiej Meghan Markle musiała też zawiesić swoją rozwijającą się karierę aktorską.

17. Podobno Meghan zaprzyjaźniła się z księżną Kate, żoną księcia Williama. Kate stała się jej wsparciem podczas ataków ze strony mediów i rodziny Meghan. Mimo, że kobiety mają zupełnie różne charaktery to anonimowe źródła donoszą, że się bardzo dobrze ze sobą dogadują i dobrze czują się w swoim towarzystwie.