Z Mazur do Oslo, z Oslo na Mazury

Wizz Air oferuje w 2017 roku prawie 87 000 miejsc w siatce połączeń Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, czyli ponad dwa razy więcej w porównaniu do poprzedniego roku. Bilety dostępne są już w sprzedaży, a ich ceny zaczynają się od 59 zł.

Dzięki nowemu połączeniu nie tylko mieszkańcy regionu będą mogli zwiedzić Norwegię czy samo Oslo, ale również spora grupa Polaków z Norwegii może przylecieć na Warmię i Mazury. Zainteresowanym warto przypomnieć, że to właśnie w Oslo znajduje się Muzeum Muncha, z jego najbardziej znanym obrazem „Krzyk”. W planie wycieczki warto uwzględnić również m.in.: Norweskie Muzeum Nauki i Technologii w Oslo, park rzeźb Ekebergparken, centrum norweskiej kultury kulinarnej Mathallen, otwarte kąpielisko morskie Sørenga, Muzeum Sztuki Nowoczesnej Astrup Fearnley, operę czy zabytkowy ratusz – a to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na turystów w okolicy.

Zobacz także: Miejsca, które warto odwiedzić w Oslo

Chętni do skorzystania z lotów oferowanych przez przewoźników z Szyman mogą zostać przekierowani ze strony internetowej lotniska KUP BILET na stronę wybranych linii lotniczych celem złożenia zamówienia. Zamówień na loty można dokonywać bezpośrednio na stronach przewoźników.

Lotnisko Olsztyn-Mazury to najmłodszy polski port lotniczy. Budowa terminalu zakończyła się pod koniec 2015 roku, a pierwsze regularne loty są obsługiwane od 20 stycznia 2016 roku. Ciekawa konstrukcja zawiera dużo drewnianych elementów, słupy podtrzymujące konstrukcję dachu mogące kojarzyć się z drewnianymi pomostami nad jeziorem, czy wejścia do terminalu przypominające małe domki o spadzistych dachach. Na uwagę zasługują również taras widokowy znajdujący się na piętrze, powierzchnie gastronomiczne, sale konferencyjne oraz strefa dla dzieci.

Z Mazur do Oslo, z Oslo na Mazury
4.8 (96%) 5 głosów1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Tomas

Oslo. Piękne miasto. 🙂 kiedyś miałem okazję odwiedzić bo znalazłem zawalistą ofertę na topdeal4travel.com i pojechałem. Chętnie bym tam wrócił ale czasu nie ma zbytnio. 🙁

Sprawdź też:
Kraków to tysiąc lat pisanej historii, wspaniała, ukształtowana na przestrzeni…