10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Mazowieckim w 2023 roku

Ciepłe dni zachęcają do tego, aby wyjechać poza miasto. W województwie mazowieckim, znajdziemy sporo miejsc idealnych na rodzinny wypad.

W najbliższej okolicy Warszawy nie brakuje interesujących miejsc, które świetnie nadają się do rodzinnych wycieczek.

1. Centrum Nauki Kopernik

Przede wszystkim oczywiście warto wybrać się do Centrum Nauki Kopernik. Pamiętajmy w końcu, że dzieci w tym wieku mają ogromną potrzebę odkrywania świata, a im więcej będą mogły się nauczyć i zrozumieć, tym łatwiej będzie im kiedyś w przyszłości, ym szybciej będą się one także rozwijały. Wiele osób zapewne jednak stwierdzi, że w tym muzeum nie ma nic dla młodszych dzieci. Jednak wręcz przeciwnie – to właśnie tam uruchomiono specjalną wystawę Bzz!, zawierającą różne eksponaty, które dzieci mogą dotykać, bawić się nimi, sprawdzać, jak działają. Ponadto na pewno każdy maluch będzie zachwycony widokiem gwiazd i filmami wyświetlanymi w planetarium.

Warto jednak wspomnieć, że tu lepiej jest bilety kupować online z wyprzedzeniem, poza tym wbrew pozorom weekendy są bardzo dobrą porą na zwiedzanie, ponieważ nie ma wielu szkolnych wycieczek.

2. Mikrokosmos

Mikrokosmos jest parkiem o charakterze rozrywkowo-edukacyjnym. Obejrzeć tu można realistyczne rzeźby owadów, a także innych mikroorganizmów. Eksponaty są wykonane w taki sposób, aby jak najdokładniej była przedstawiona ich budowa morfologiczna. Oglądać tu można także wirusy i bakterie, których nie da się dostrzec okiem nieuzbrojonym. Odwiedzenie tego miejsca umożliwia poszerzenie wiedzy z zakresu biologii. Na ścieżce edukacyjnej umieszczono tablice przedstawiające interesujące fakty o obecnych tutaj gatunkach. Spotkać tutaj można także żywe egzotyczne ptaki np. papugi, bażanty. W parku mieszkają także łabędzie, które chętnie pływają po usytuowanym w pobliżu stawie.

3. Muzeum Domów dla Lalek

Muzeum Domków dla Lalek znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Otwarcie tego obiektu miało miejsce 1 czerwca 2016 roku. Głównym elementem wystawy jest kolekcja domków Anny Popiel-Machnickiej. Pasją tej kobiety jest wyszukiwanie starych, zapomnianych domków z całego świata. Następnie są one poddawane renowacji. Na wystawie stałej można oglądać dawne pokoje dla lalek, sklepy, zakłady fryzjerskie, domki plażowe, kliniki, powozy, a nawet zabawki sakralne przedstawiające kaplice, cele zakonne, ołtarze. Oprócz wystaw stałych, odbywają się tutaj także ekspozycje czasowe oraz warsztaty, odpowiednio przystosowane do grup wiekowych.

4. Wodna Kraina- rodzinny park rozrywki

Park zajmuje obszar 150 ha. Większość tego terenu stanowią lasy, jeziora i plaża. Znaleźć tu można wiele atrakcji dla całej rodziny. Największym atutem tego miejsca jest szeroka, piaszczysta plaża. Jej szerokość wynosi 800 metrów.

5. Muzeum Powstania Warszawskiego

Wizyta w tym muzeum to wspaniała lekcja historii. Jest ona przedstawiona w sposób ciekawy i niekonwencjonalny. Zastosowano tutaj najnowsze techniki audiowizualne, które umożliwiają interaktywne zwiedzanie tego miejsca. Z myślą o najmłodszych gościach muzeum stworzono Salę Małego Powstańca, gdzie można obejrzeć powstańczy teatrzyk, wcielić się w rolę harcerskich listonoszy oraz sanitariuszek, a także bawić się replikami zabawek z minionej epoki.

6. Park Rozrywki Julinek

Park Rozrywki Julinek jest największą tego typu atrakcją na Mazowszu, a także największym parkiem tego typu w Polsce. Bawić tutaj można się na ogromnym parku linowym, który jest nazywany podniebnym cyrkiem. Przygotowano tutaj także minigolfa oraz plac zabaw dla najmłodszych. Chętni mogą także udać się na wycieczkę rowerową do niedaleko położonego Kampinoskiego Parku Narodowego.

7. Park Bajka w Błoniu

Park Bajka w Błoniu to ogromny kompleks, pełen różnych placów zabaw. Korzystać można z wodnego placu zabaw z licznymi fontannami, spryskiwaczami oraz wodną rzeką. Przeglądać się można także w krzywych zwierciadłach, a nawet robić w nich zdjęcia. Znajduje się tutaj także część wspinaczkowa, gdzie można korzystać z pająków, przejść, równoważni, huśtawek, a także rozwijać szalone prędkości na tyrolkach. Po szaleństwie w parku, można spokojnie odpocząć w starym, zadbanym parku, pełnym wiekowych drzew. Do dyspozycji gości oddano także ogromne szachy.
Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu mogą także skorzystać z siłowni, a także grać w bule. Na terenie parku działa również strefa gastronomiczna.

8. Farma Iluzji w Mościskach

Farma Iluzji w Mościskach zajmuje około 5 hektarów. Znajdują się tutaj dmuchańce, trampoliny, park, place zabaw, las i jezioro. Skorzystać można również z oferty muzeum i gabinetu krzywych zwierciadeł. Okazjonalnie mają tutaj miejsce także pokazy iluzji.

8. Zoo Safari Borysew w Poddębicach

To jedno z ciekawszych miejsc dla rodzin z dziećmi na terenie województwa mazowieckiego. Zoo Safari Borysew zostało uhonorowane mianem Najlepszego Produktu Turystycznego przez Regionalną Organizację Turystyczną w 2017 roku. Miejsce to zostało założone w 2008 roku i jest prywatnym parkiem zoologicznym, zajmującym obszar 27 hektarów. Na terenie parku mieszkają m. in. Białe lwy afrykańskie, wilki polarne, bawoły indyjskie, żyrafy siatkowate, oryksy czy psy dingo. Zobaczyć tu można około 500 zwierząt, reprezentujących 90 różnych gatunków. Zoo Safari Borysew można zwiedzać spacerem, ale również możliwe jest skorzystanie z kursującej tutaj kolejki. Obecne jest tutaj również kino 7D, strefa gastronomiczna oraz plac zabaw.

9. Wild West City Runów

To świetne miejsce dla miłośników dzikiego zachodu. Znajduje się tutaj strzelnica, która umożliwia trenowanie strzelania z gigantycznego łuku oraz z wiatrówki. Obecne jest stanowisko kowala, na którym można próbować sił przy wbijaniu gwoździ. Odwiedzający Wild West City mogą również korzystać z możliwości przejażdżki na kucykach. Skorzystać można także ze stanowiska do wybijania monet oraz miejsca do płukania złota.

10. Centrum Pieniądza NBP im. S. Skrzypka w Warszawie

centrum pieniądza

Dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat muzeum przygotowało specjalny program zwiedzania. Polega on na rozwiązywaniu przygotowanych przez obiekt familijnych zagadek. Możliwe jest korzystanie ze zgromadzonych tutaj interaktywnych map. Celem zabawy jest odnalezienie szyfru do sejfu, w którym jest umieszczona nagroda. To świetne miejsce umożliwiające w przystępny sposób przedstawienie zagadnień z zakresu ekonomii. Można tutaj w przyjemny sposób zgłębić wiedzę z zakresu obrotu pieniądzem i wiedzy o pieniądzu. Zebrane tutaj wiadomości się przedstawione w sposób przystępny i nowoczesny.

4.2/5 - (liczba ocen: 39)

Liczba komentarzy: 3

  • Nie wiem kto pisał ten ranking ale chyba nigdy nie miał dzieci. Trzeba mieć niepokolei w głowie żeby na wpisać tu muzeoum pieniądza! O muzeum powstania warszawskiego już nie wspomnę. Inną sprawą jest to, że nie ma tam podanych żadnych danych adresowych, miejscowości. Ja wiem że w dobie google można wszystko wpisać i sobie znaleźć ale zadanie sobie odrobiny trudu i podlinkowanie nazwy nie wymaga wiedzy tajemnej. Bardzo słaby ranking.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.