Europa

Malta – wyspa, na której wakacje to fascynująca przygoda!

Wypoczynek w popularnym kurorcie

Malta stała się popularnym i bardzo atrakcyjnym kierunkiem wyjazdowym dla osób mieszkających w Polsce. Wszystko za sprawą tanich linii lotniczych, które oferują wyloty na Maltę aż z czterech polskich miast. Wyspę, położoną na Morzu Śródziemnym, rokrocznie odwiedza blisko 1,5 miliona turystów z całego świata! Dlatego mamy pewność, że pobyt tutaj będzie wiązał się z możliwością poznania osób z różnych krajów.

Kiedy za oknem zima nie odpuszcza, a ferie zimowe powoli dobiegają końca, warto pomyśleć o zbliżających się wielkimi krokami wakacjach. Gdzie wyjechać, żeby przyjemnie i miło spędzić czas, nie nudząc się jednocześnie? Jednym z popularnych kierunków ostatnich lat jest Malta, dlatego dzisiaj sprawdzimy, czy warto przyjechać tu na tegoroczne wakacje!

Klimat

Położenie wyspy na Morzu Śródziemnym sprawia, że klimat panujący na Malcie jest typowo śródziemnomorski. Charakteryzuje się łagodną zimą i gorącym oraz suchym latem. Dzięki temu wyspę można odwiedzić przez cały rok, a okres wakacyjny będzie jednym z najbardziej sprzyjających, bowiem średnia temperatura latem wynosi tu 31 ºC. Dlatego osoby pragnące słońca i wypoczynku na pewno będą zachwyceni pogodą panującą w tym kraju. Warto mieć to na uwadze, ponieważ wyjazd pod znakiem wycieczek kulturalnych, zwiedzania czy kursu językowego na Malcie najlepiej zorganizować w okresie od wiosny do jesieni, kiedy aura za oknem sprzyja pozytywnej energii, niezbędnej do aktywnego spędzania czasu. Średnia temperatura zimą wynosi około 18 ºC, dlatego jeśli nie lubicie gorących dni, to warto odwiedzić wyspę wtedy, bo to jedyny czas, kiedy sucha ziemia przeobraża się w kolorowe, kwiatowe dywany.

Kurs językowy na Malcie

Przygoda na Malcie nie zawsze musi oznaczać wyjazdu wyłącznie wypoczynkowego. Malta to wyspa, na której obowiązują dwa języki urzędowe – maltański i angielski. Ten drugi pojawił się, ponieważ wyspy przez wiele lat była kolonią brytyjską. Łatwość i dostępność w porozumiewaniu się po angielsku sprawił, że rozwinął się tu rynek szkół językowych. Oferta jest ogromna: szkoły językowe na Malcie oferują kursy od podstawowych, przez intensywne czy indywidualne konwersacje, aż po kursy przygotowujące do egzaminów czy specjalistyczne dla konkretnych grup zawodowych. Organizując taki wyjazd warto skorzystać z pomocy sprawdzonej i zaufanej firmy, np. Agencji Turystycznej ATAS, która od lat pomaga w wyborze najlepszych programów oraz w załatwieniu formalności przy wyjeździe na zagraniczny kurs językowy. Nauka języka angielskiego na Malcie, przy panującym tu klimacie i w warunkach sprzyjających nauce to czysta przyjemność!

Atrakcje do zwiedzania

Pomimo niewielkich rozmiarów, Malta ma bogatą historię i mnóstwo zabytków, które warto odwiedzić. Na Malcie i pobliskiej wyspie Gozo można odwiedzić ruiny świątyń sprzed tysięcy lat przed naszą erą. To jedne z najokazalszych atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć! Na Malcie warto wybrać się do pierwszej stolicy wyspy – miasta Mdina, położonego w samym sercu wyspy. Nie sposób nie odwiedzić obecnej stolicy – Valletty, gdzie spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta, pełnymi starych i zabytkowych kamienic to czysta przyjemność. Wśród najważniejszych atrakcji stolicy warto zobaczyć: konkatedrę św. Jana, Pałac Wielkich Mistrzów, Teatr Manoela czy liczne muzea, w tym Muzeum Wojny. Dla osób chcących zaznać odrobiny spokoju, polecamy odwiedzić targ w Ta’Qali, wioskę rybacką Marsaxlokk czy kilka mniejszych miejscowości, gdzie znajdują się liczne, przepiękne kościoły. Malta z nich słynie, ponieważ na tak małej powierzchni jest ich aż 350! Każdy ma swojego patrona, a parafia obchodzi hucznie jego święto raz w roku, podczas festynu, w czasie którego miasta toną w lampionach i kwiatach oraz wieczornych fajerwerkach.

Aktywny wypoczynek

Panujący tu klimat sprzyja rozwojowi aktywnego wypoczynku. Czysta, ciepła i krystaliczna woda sprawia, że chętnych do nauki sportów wodnych jest tu całe mnóstwo. Będąc na Malcie warto spróbować nurkowania, snorkelingu czy windsurfingu. Każdy rodzaj aktywności obfituje w liczne szkoły, które oferują naukę i chętnie przeszkolą zainteresowanych. Trasy spacerowe, biegowe, liczne miejsca do gry w tenisa czy squasha sprawiają, że chętnych do aktywnego spędzenia czasu na Malcie wciąż przybywa. Warto nie zapomnieć także o wycieczkach łódką, w tym do słynnego Blue Groto, gdzie woda ma turkusowy kolor, a piasek na dnie układa się w nieregularne wzory. Inną, morską atrakcją jest Blue Lagoon z przejrzyście czystą wodą. Warto skusić się tutaj na kąpiel, bo głębokość wody w tym miejscu nie przekracza dwóch metrów.

Wakacyjny wyjazd na Maltę to gwarancja nie tylko idealnej pogody, licznych atrakcji, zabytków historycznych czy kulturalnych, ale także możliwość podszlifowania języka angielskiego i spędzenia czasu w międzynarodowym towarzystwie. To wszystko sprawia, że takie wakacje, pełne niezapomnianych wrażeń będą idealnym, letnim wypoczynkiem. Nic więc dziwnego, że coraz chętniej wybieramy Maltę jako kierunek wakacyjnej podróży, ale także miejsca na naukę języka angielskiego.