Europa

10 najlepszych atrakcji w Madrycie

zamek

Madryt jest największym miastem i stolicą Hiszpanii, położonym nad rzeką Manzanares. Hiszpania jest krajem, który ma swojego króla, a jego siedziba, znajduje się właśnie w Madrycie. Tradycyjną, regionalną potrawą Madrytu są flaki oraz gulasz z grochem, mięsem i warzywami.

1. Plaza Mayor – jest to główny plac miasta, otoczony pięknymi kamienicami z pomnikiem Filipa III w samym środku. Plac ten jest szczególny, ze względu na wydarzenia jakie miały tutaj miejsce w przeszłości. Przeróżne sztuki teatralne, egzekucje, corridy oraz koronacje króla. Wszystkie te ważne dla mieszkańców Madrytu momenty, odbywały się właśnie tutaj. W każdą niedzielę odbywa się na placu targ kolekcjonerski, na którym można wybrać bardzo wyjątkową dla siebie pamiątkę z wizyty w tym niezwykłym mieście.

2. Pałac Królewski – jest siedzibą króla Hiszpanii, choć tak naprawdę jego rodzina zamieszkuje nieco mniejszy pałac. Pełni on obecnie głównie funkcję reprezentacyjną, z możliwością zwiedzania dla turystów. Mieści się w nim wiele przepięknych sal i komnat, zaaranżowanych w bardzo bogatym i prawdziwie królewskim stylu.

3. Świątynia Debod – jest to świątynia zachowana od czasów egipskich, którą Egipt podarował Hiszpanii w podzięce. Świątynia ta pochodzi sprzed ponad 2000 lat, a zbudowana została w kraju nad Nilem. Znajduje się ona w parku Parque de la Montańa.

4. Gran Via – ulica znajdująca się w centrum miasta, łudząco przypominająca najsłynniejsze ulice Nowego Jorku. Piękne budynki, najlepsze restauracje, luksusowe sklepy i butiki, a także hotele i teatry. To tylko jeden z wielu atrakcji i miejsc, które można odwiedzić na ulicy pomiędzy Calle de Alcala i Plaza de Espańa.

5. Dworzec kolejowy Atocha – choć wydawać by się mogło, że to tylko dworzec, jest on najstarszym i zdecydowanie najładniejszym dworcem w całym kraju. W poczekalni spotkać można żółwie, które mieszkają tutaj w ogrodzie botanicznym, specjalnie do tego zaprojektowanym. Robi ogromne wrażenie i niejedną osobę może bardzo miło zaskoczyć.

6. Park Retiro – to najpopularniejszy park, który mieści się na terenie miasta. Jest idealny na wypoczynek i przyjemny spacer, pośród zieleni. Jego powierzchnia wynosi 120 hektarów. W parku obecny jest staw, umożliwiający pływanie łódką. Bardzo ciekawą atrakcją jest także jedyny na świecie pomnik Szatana, który dla wielu jest zbyt piękny, by mógł przedstawiać oblicze zła.

7. Muzeum Szynki – bardzo nietypowe, a jakże ciekawe miejsce, wyglądające jak zwykły sklep mięsny, który jednocześnie jest knajpą. Przyciąga odwiedzających aromatami, wydobywającymi sie z wnętrza. Miejsce to ma bardzo charakterystyczny klimat, który idealnie odzwierciedla charakter Madrytu.

8. Mercado San Miguel – to miejsce idealne dla miłośników regionalnej kuchni, egzotycznych przypraw i pięknie pachnących potraw. Na targu można zakupić takie produkty jak przyprawy, mięsa, paelle, tapas, owoce morza, wina lub sangrię. Wyjątkowo aromatyczne i kolorowe miejsce, które wywołuje głód u wszystkich odwiedzających.

9. Chocolateria San Gines – działa już od 120 lat, nieprzerwanie przez całą dobę. Ma bardzo klimatyczne wnętrze i charakter zachowany z dawnych lat. Churros, którym poczęstujemy się w tym miejscu, zamoczone w płynnej czekoladzie, pozostanie w naszej pamięci na długie dni. Idealny przystanek, przed dalszym zwiedzaniem Madrytu.

10. Muzeum Cerralbo – nie jest tylko zwyczajnym muzeum, lecz całkowicie zachowanym i doskonale odwzorowanym pałacem rodu arystokratycznego. Znajdują się tutaj bardzo cenne eksponaty, między innymi meble, żyrandole, dzieła sztuki i wiele innych pięknych przedmiotów.