Polska

7 Najlepszych Lodowisk w Warszawie

lodowisko warszawa

Stolica może się poszczycić pokaźną liczbą lodowisk, które przypadną do gustu zarówno dużym, jak i małym. Część z nich działa przy dzielnicowych Ośrodkach Sportu i Rekreacji. W wielu obiektach honorowana jest Karta Warszawianki/Karta Warszawiaka, dzięki czemu mieszkańcy miasta stołecznego mogą korzystać z tańszych biletów. Przyjezdni też jednak znajdą ofertę odpowiednią dla siebie.

1. Lodowisko OSiR Targówek

Zlokalizowane jest przy ul. Łabiszyńskiej 20A. Mieści się w namiocie, przy stadionie lekkoatletycznym. Powierzchnia lodowiska wynosi 600 m2. Obiekt czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 14-21, a także w weekendy w godz. 9-21. Bilet normalny za 60 min. kosztuje 12 zł, a ulgowy 7 zł. Honorowana jest Karta Warszawianki/Karta Warszawiaka oraz Karta Młodej Warszawianki/Karta Młodego Warszawiaka. Lodowisko jest oświetlone, a jazdę uprzyjemnia muzyka. Na miejscu można skorzystać z wypożyczalni, która oferuje łyżwy, kaski oraz pingwiny i foki do nauki jazdy.

2. Lodowisko w Parku Bródnowskim

Usytuowane jest od strony ul. Kondratowicza. Mieści się na terenie niecki basenowej i obejmuje ponad 1100 m2. Obiekt oświetlony jest świetlnymi girlandami. Czynny jest przez cały tydzień, w godz. 10:30-22.00. Bilet normalny za 60 min. kosztuje 12 zł, a ulgowy 7 zł. Honorowana jest Karta Warszawianki/Karta Warszawiaka oraz Karta Młodej Warszawianki/Karta Młodego Warszawiaka. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy, kaski, a także pingwiny i foki do nauki jazdy dla dzieci.

3. Lodowisko PKiN

Znajduje się przy Pałacu Kultury i Nauki i zarządzane jest przez Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa. Jest to obiekt pod gołym niebem, a korzystanie z niego jest bezpłatne. Czynny jest w godz. 12-21. Przy lodowisku działa wypożyczalnia, gdzie za kaucją można wypożyczyć łyżwy, kaski i chodziki do nauki jazdy. Powierzchnia lodowiska wynosi 800 m2.

4. Lodowisko OSiR Ochota

Zlokalizowane jest przy ul. Rokosowskiej 10. Jest to obiekt zadaszony, z własnym oświetleniem i nagłośnieniem. Powierzchnia lodowiska wynosi 1200 m2. Na miejscu można skorzystać z wypożyczalni łyżew. Z atrakcji można korzystać w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 8-21, we wtorki i piątki w godz. 8-19:30 oraz w weekendy w godz. 10-21. Bilet normalny kosztuje 9 zł, a ulgowy 6 zł. Dostępne są również karnety, które obejmują 10 wejść. Czas spędzony na lodowisku jest nielimitowany.

5. COS Torwar Lodowisko

Znajduje się przy ul. Łazienkowej 6A. Płyta lodowiska ma wymiary 30 m x 60 m. Lodowisko czynne jest przez 12 miesięcy w roku, poza miesiącami letnimi. W hali średnia temperatura wynosi ok. 14 st. C. Ślizgawki organizowane są we wtorki, w czwartki, soboty i niedziele, a szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie internetowej obiektu. W niedziele odbywają się sesje z częścią lodowiska wydzieloną dla dzieci. Bilet normalny kosztuje 20 zł, a ulgowy 15 zł. W ofercie są również karnety. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy, kaski oraz pingwiny a także skorzystać z oferty nauki jazdy po wcześniejszym umówieniu się z instruktorem. Honorowana jest Karta Dużej Rodziny.

6. Lodowisko OSiR Wawer

Mieści się przy ul. V Poprzecznej 22. Stanowi zadaszoną część kompleksu Pływali Anin. Powierzchnia lodowiska wynosi 600 m2. Dla najmłodszych przygotowana jest ślizgawka o powierzchni 60 m2. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy, kaski, płozy oraz pingwinki do nauki jazdy, a także naostrzyć sprzęt. Lodowisko jest oświetlone i świątecznie ozdobione, a zabawę umilają przeboje muzyczne. Obiekt czynny jest codziennie w godz. 9:00-20:45. Bilet normalny za 90 min kosztuje 13 zł, a ulgowy 8 zł. Honorowana jest Karta Warszawianki/Karta Warszawiaka. Na lodowisku organizowane są okazjonalne imprezy i wydarzenia sportowe.

7. Lodowisko na Rynku Starego Miasta

ma formę koła otaczającego pomnik Syrenki i oświetlone jest girlandami i ozdobione świątecznymi iluminacjami. Korzystanie z lodowiska jest bezpłatne. Na miejscu można odpłatnie wypożyczyć łyżwy, kaski ochronne i pingwinki do nauki jazdy dla dzieci. Lodowisko czynne jest codziennie w godz. 13-21. Obiekt zarządzany jest przez Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa.