Podróże

Które kurorty narciarskie w Europie warto odwiedzić w 2017 roku?

Amatorzy narciarstwa nie powinni narzekać na brak interesujących kurortów – zarówno na terenie kraju, jak i za granicą. Nie musimy ograniczać się wyłącznie do południa Polski – warto w tym sezonie odwiedzić któryś z europejskich ośrodków narciarskich i przekonać się, na jakie atrakcje można liczyć na terenie innych państw. Jeśli chodzi o koszty takich wyjazdów – wbrew pozorom – nie są one wysokie. Wystarczy zdecydować się na pożyczkę typu chwilówka, aby zrealizować swoje marzenia i oddać się białemu szaleństwu.

Które kurorty narciarskie w Europie warto odwiedzić w 2017 roku

Narty w Austrii – jaki ośrodek warto wybrać?

Coraz więcej Polaków decyduje się na austriackie kurorty narciarskie, które są w stanie zadowolić najbardziej wybrednych amatorów zimowego sportu. Szczególnie godny uwagi jest Zillertal, na terenie którego rozpościera się ponad 500 kilometrów tras narciarskich o zróżnicowanych poziomach trudności. Jest to miejsce polecane przede wszystkim osobom posiadającym nieco większe doświadczenie w jeździe na nartach. Biorąc pod uwagę inne kurorty narciarskie w Europie, Zillertal gwarantuje naprawdę znakomite warunki dla amatorów białego szaleństwa – co więcej, można na nie liczyć przez wiele miesięcy, nie tylko w zimowym sezonie. To jednak nie jedyna zaleta omawianego ośrodka – należy zwrócić uwagę na lodowiec Hintertux, który jest czynny dla turystów przez cały rok. Najlepiej zdecydować się na nieco dłuższy wyjazd – w razie potrzeby, szybka pożyczka przez Internet będzie dodatkowym źródłem gotówki. Narciarski sezon 2017 warto powitać w otoczeniu malowniczych stoków, które zadowolą nawet najbardziej wytrawnych sportowców. Dzięki zróżnicowanym kątom nachylenia i szerokościom tras, turyści spędzający czas w Zilletral nie mają problemów z zaplanowaniem wymarzonej wyprawy.

Narty we Włoszech – czy warto się zdecydować?

Włochy od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony amatorów białego szaleństwa. Również tegoroczny sezon zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Warto wyróżnić nowoczesny ośrodek Alta Badia, na terenie którego znajdują się niezwykle malownicze trasy, zapierające dech w piersiach zarówno początkującym, jak i zawodowym narciarzom. Turyści mogą skusić się na wizytę w okolicznych wioskach w Dolomitach, co będzie dodatkową atrakcją. Omawiany kurort jest strzałem w dziesiątkę także dla osób preferujących deskę snowboardową, ponieważ właśnie tutaj można skorzystać z nowoczesnego Apres-ski i zapewnić sobie zjazdy kabiną. W Alta Badia zawsze panuje charakterystyczna atmosfera, która co roku przyciąga turystów z całego świata. Jeśli na drodze do realizacji narciarskich pragnień stoją pieniądze, najlepiej sięgnąć po szybką pożyczkę przez Internet i z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwować swój pobyt w Południowym Tyrolu.

W 2017 roku warto skusić się na wyjazd do europejskiego kurortu narciarskiego, z uwzględnieniem propozycji na terenie Austrii i Włoch. Renomowane ośrodki narciarskie są na wyciągnięcie ręki – nie można przepuścić okazji do zimowego wypoczynku w otoczeniu malowniczych krajobrazów.