Polska

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci na Kujawach

Pałac Bursztynowy
Pałac Bursztynowy

Są miejsca, które przyciągają do siebie jak magnes. Miejsca, bogate w atrakcje, które zachęcają każdego i mocno zapadają w pamięć. Takim miejscem są Kujawy.

Kujawy są wyjątkowo barwnym miejscem w Polsce. Łączą ze sobą jeziora i lasy, dzięki czemu, każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie.

Z pośród naprawdę dużej ilości atrakcji, wybraliśmy te, które są bardzo urokliwe i ciekawe dla dzieci. Poznaj top 10 miejsc, które warto odwiedzić z dzieckiem.

1. Park Dinozaurów w Solcu Kujawskim

To ogromny park rozrywki, w którym znajduje się ogród zimowy, roślinny układ słoneczny, muzeum ziemi, mini park archeologiczny i kino 5D.
Wymienione wyżej atrakcje, to tylko nieliczne rzeczy, które czekają w Parku Rozrywki. Do najważniejszej atrakcji zaliczamy oczywiście dinozaury, które przerażają i zachwycają jednocześnie.

2. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

W Toruniu, znajdziemy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Ogromne miejsce, pełne nowości technologicznych i naukowych. Szalona zabawa gwarantowana. Możemy wcielić się w rolę testera lub majsterkowicza i przekonać się, jak można wykorzystać po niektóre przedmioty. Dodatkowo do zwiedzających udostępnione są sale z wystawami.

3. Dom Legend Toruńskich

Będą jeszcze w Toruniu, koniecznie zajrzyjcie do Dom Legend Toruńskich w Toruniu. Czeka tam na was wiele atrakcji. W postaci spektakli i pokazów interaktywnych, opowiadane są najsłynniejsze legendy Toruńskie. To magiczne miejsce, które korzystnie wpływa na rozwój Twojego dziecka oraz jego wyobraźnie.

4. Kolej wąskotorowa – Wenecja

Dla miłośników kolei i wszystkich dzieci, które kochają jazdę pociągiem, polecamy Kolej wąskotorowa – Wenecja. Kolej została otwarta w 1972 roku i działa po dziś dzień. W muzeum udostępniono części techniczne oraz wagony, które można zwiedzić i poczuć się przy tym jak prawdziwy maszynista.

5. Muzeum Archeologiczne

Dla prawdziwych odkrywców, pożądanych ciekawych i wyjątkowych miejsc, polecamy Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Muzeum przypomina osadę. Piękne, drewniane domki, mają bogate wnętrze. Znajduje się tam kolekcja garnków, naczyń oraz innych użytkowych przedmiotów, które udało się zgromadzić i zachować w bardzo dobry stanie.
Na dzieci czeka tam wiele atrakcji.

6. Kopalnia soli kamiennej

Kolejnym, wyjątkowym miejscem jest Kopalnia soli kamiennej. Znajduje się ona w miejscowości Kłodawa. Trasa, która przeznaczona jest dla zwiedzających, jest bardzo ciekawa i emocjonująca. Zwiedzanie rozpoczyna się od zjazdu windą pod ziemię. Po przejechaniu 600 metrów, rozpoczyna się przeprawa wydrążona korytarzami, by dotrzeć do podziemnej kaplicy św. Kingi, która jest opiekunką górników wydobywających sól.
Taka wycieczka, z pewnością dostarczy wspaniałych emocji.

7. Szkolenie Rycerskie

Każdy chłopiec chciałby zostać rycerzem i dziś podzielimy się z Wami wiedzą, co zrobić by poczuć się jak Rycerz. W Bycznej znajduje się Centrum Szkolenia Rycerskiego. Dla zwiedzających udostępnionych jest wiele atrakcji w tym: kąpiel parowa w bali, rzut toporem czy strzelanie z łuku do celu. Każdy może poczuć się jak rycerz, ucząc się przy tym nowych rzeczy. Dla tych, którzy nie interesują się tego typu rzeczami, polecamy muzeum, w którym znajduje się wiele, zgromadzonych przez lata przedmiotów.

8. Pływanie łódeczką

Jeśli waszym marzeniem, było popłynięcie gondolą, ale nigdy nie było okazji by zrealizować marzenie, tym razem może wam się udać zrealizować to życzenie.
W Bydgoszczy znajduje się piękny kanał, po którym możemy płynąć mała łódeczka.
Podczas rejsu, dostrzeżemy piękne i zabytkowe kamienice, które na pewno pozostaną w Waszej pamięci na długo.

9. Papugarnia

W Bydgoszczy znajduje się pewne miejsce, w którym trzeba być bardzo ostrożnym.  Zdarzają się tam sytuacje, w których ktoś może usiąść Wam na głowę. Takie sytuacje zdarzają się tylko w Papugarni.

Wyjątkowe miejsce, w którym możemy podziwiać piękne, kolorowe ptaki. Papugi, chętnie podchodzą do ludzi. Lubią się z nimi bawić i proszą o uwagę. Podczas pobytu istnieje również możliwość ich nakarmienia specjalna karmą. Młodych ornitologów z pewnością ucieszy to miejsce.

10. Family Park

Nigdzie nie będziesz bawić się tak dobrze, jak w Family Park Bydgoszcz Centrum Zabaw Rodzinnych. Czeka na was moc atrakcji.

Dla dzieci udostępniony jest ogromny plac zabaw, na którym znajdziemy dmuchane zamki, zjeżdżalnie czy baseny z piłeczkami oraz ściankę wspinaczkową. Dla dzieci, które uwielbiają skakać, czekają trampoliny. Centrum zabaw nie tylko służy do zabawy, ale również do nauki.

Na dzieci, czeka tu Pracownia Profesora Ciekawskiego, w której odbywają się pokazy, eksperymenty, a sami profesorzy, w prosty i zabawny sposób, próbują przekazać dzieciom wiedzę.

Każdy mały profesor, wyjdzie bogatszy o nowe doświadczenia. Na terenie Kujaw, jest naprawdę wiele atrakcji dla dzieci, jak i całej rodziny. Różnią się ze względu na wiek, dziedzinę czy zainteresowania. Mimo, że czasem trudno jest podjąć decyzję wybierając miejsce zwiedzania, nasza lista z pewnością pomoże Wam podjąć decyzję, umożliwiając wspaniałą zabawę.