CiekawostkiEuropa

Książę Harry – Ciekawostki, Informacje i Fakty

Książę Harry
Autro: DoD News / źródło: flickr.com/photos/dodnewsfeatures/37232242166/ / Wikipedia

Książę Harry tak naprawdę ma na imię Henry, książę Sussexu, a od 2018 roku książę z Walii. Potocznie nazywany jest po prostu księciem Harrym. Urodzony w 1984 roku książę jest synem Karola i Diany.

Był on 6 w kolejce spadkobiercą brytyjskiego tronu królewskiego. Od 2018 roku jest żonaty z Meghan Markle, a ich ślub wywołał wiele kontrowersji i był powodem sporów w rodzinie królewskiej. Mają syna Archie’go Mountbatten-Windsor, a drugie dziecko na stan dzisiejszy jest w drodze. Postać księcia Harrego budzi wiele kontrowersji ze względu na jego żywiołowy charakter. Oto najciekawsze informacje i ciekawostki z życia księcia Sussexu.

1. Książę intensywnie udziela się w organizacjach charytatywnych. Udziela się w takich obszarach jak zdrowie, sport i ochrona środowiska.

2. W 2020 roku Harry zrezygnował z pełnienia obowiązków wynikających z pochodzenia z rodziny królewskiej. Ponoć razem z żoną i synem przeniósł się do Los Angeles, miasta w Stanach Zjednoczonych, aby chronić swoją prywatność. Udało mi się mimo wszystko zatrzymać tytuły książęce i 6 miejsce w kolejce do trony Wielkiej Brytanii.

3. Książę Harry podejmował się w życiu różnych ciekawych zajęć. Po skończonej nauce pracował na farmie bydła w Australii, następnie w sierocińcu, a potem w ekipie budowlanej budującej drogi.

4. Odbył służbę wojskową jako pilot, a nawet otrzymał stopień majora w wojskach lądowych. Brał udział w wojnie w Afganistanie, za co dostał Medal Służby Operacyjnej w Afganistanie.

5. Harry bardzo interesuje się sportem, a zwłaszcza dyscypliny jakiej jest rugby. Pełni nawet funkcję patrona Rugby Football Union All Schools Programme.

6. Dzięki swojej dobrej kondycji udało mi się zdobyć biegun południowy i północy Ziemi.

7. Z jego inicjatywy utworzono zawody sportowe dla byłych rannych weteranów wojennych.

8. Razem z żoną utworzyli fundację Archwell.

9. Zarówno książę William jak i książę Harry bardzo przeżyli śmierć swojej mamy Diany, która zginęła w wypadku samochodowym pod Paryżem. Harry stwierdził nawet, że to szpiegujące na każdym kroku media przyczyniły się do jej śmierci. Razem z bratem szedł za konduktem żałobnym podczas pogrzebu Diany.

10. Harry miał wiele kobiet w swoim życiu. Najdłużej był związany z prawniczką Chelsy Davy, jednak ich związek się rozpadł tuż po ślubie Williama. Ponoć Chelsy nie chciała życia w blasku fleszy i w przepychu. Źle się czuła z tradycjami rodziny królewskiej. Mimo rozstania zostali w przyjaznych stosunkach. Chelsy była obecna na jego ceremonii ślubnej z Meghan.

11. Książę Harry nim się ustatkował miał za sobą burzliwy okres młodzieńczy. Przez niego wybuchło kilka afer na brytyjskim dworze królewskim. Jedną z nich były fotografie księcia w czasie brania narkotyków i picia alkoholu w wieku 17 lat. Za karę ojciec Karol wysłał go na odwyk na jeden dzień do specjalnego ośrodka.

12. Innym skandalem wywołanym przez Harrego było jego wystąpienie w nazistowskim mundurze podczas przebieranego balu. Pałac królewski wystosował specjalne przeprosiny za zachowanie księcia.

13. W 2012 roku książę Harry wywołał inny głośny skandal. Tym razem do mediów przedostały się zdjęcia jak książę grał w rozbieranego bilarda w Los Angeles. Wydarzenie to było aferą międzynarodową.

14. Kontrowersje również od początku wzbudzała miłość Harrego z Meghan głównie przez jej relacje rodzinne. Meghan nie utrzymuje kontaktów z ojcem, ani z przyrodnim rodzeństwem. Dodatkową Meghan jest mulatką, jej mama była murzynką, a ojciec rasy białej.

15. Podobno jest najbardziej lubianym wnukiem królowej Elżbiety 2.