Polska

10 Najlepszych Atrakcji Dla Dzieci w Krasnobrodzie

Krasnobród

Krasnobród jest jednym z najbardziej urokliwych miast położonych w województwie lubelskim. Miasto w znacznej swojej części położone jest na terenie Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego. Według danych statystycznych w Krasnobrodzie zamieszkuje niewiele ponad 3000 mieszkańców. Jest miastem nie tylko urokliwym, ale również posiadającym nie łatwą, bardzo bogatą historię (przez wiele lat pozbawiony został nawet praw miejskich, które ostatecznie przywrócone mu zostały 30 grudnia 1994 roku).

Krasnobród stanowi nie tylko jeden z większych ośrodków usługowych w województwie, ale również jest to bardzo cenione uzdrowisko i jeden z popularniejszych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych na Roztoczu Środkowym. Kransobród ma turystom i kuracjuszom do zaoferowania mnóstwo atrakcji, niezależnie od pory roku. Co warto zobaczyć w Krasnobrodzie lub jego najbliższych okolicach udając się w te strony na wypoczynek z dziećmi? Oto najbardziej inspirujące atrakcje w Krasnobrodzie.

1. Spływy kajakowe po rzece Tanew

Spływy kajakowe po rzece Tanew to rozrywka, która będzie wysoce satysfakcjonująca dla rodzin z dziećmi którzy uwielbiają obcowanie z naturą i zwierzętami, chcą cieszyć się ciszą, świeżym powietrzem i pięknymi widokami. Spływy przebiegają bardzo różnymi trasami, więc każdy będzie mógł wybrać coś odpowiednio dostosowanego do własnych możliwości.

2. Spływy kajakowe po rzece Wieprz

Spływy odbywają się również po rzece Wieprz (rozpoczynają się w miejscowości Hutki, nieopodal Kranobrodu). Są to spływy zorganizowane bardzo starannie, w przypadku których organizatorzy kładą ogromny nacisk przede wszystkim na bezpieczeństwo. Kajaki są bardzo nowoczesne, podobnie jak cały wykorzystywany w czasie spływu sprzęt asekuracyjny. W zależności od wybranej trasy spływ trwa od 2 do 6 godzin. Dla wzmocnienia wrażeń organizowane jest (na specjalne życzenie) ognisko bądź powrót z trasy spływu bryczką (co zawsze dzieciom, które choć czasem nieco zmęczone, podoba się straszliwie).

3. Stadnina ”Pod Lasem”

Stadnina ”Pod Lasem” w Dąbrowie Tomaszowskiej miejsce idealne dla wszystkich tych, których pociechy marzą o tym, by rozpocząć swoją przygodę w konnej jeździe. Stadnina daje możliwość jazdy pod okiem doświadczonego instruktora na kucykach. Ponadto dla urozmaicenia czasu skorzystać można z baru, placu zabaw dla dzieci czy jednego z kilku boisk.

4. Park Linowy Krasnobród

Dla aktywnych stworzony został Park Linowy Krasnobród, podzielony na kilka tras, których przejście w zależności od stopnia zaawansowania zajmuje od 20 minut do nawet 2 godzin. Trasy zawieszone na wysokości od 1 do 15 metrów na ziemią, zatem zarówno dzieci jak i spragnieni adrenaliny dorośli wybiorą coś odpowiedniego dla siebie.

5. Park Jurajski Krasnobród

Park Jurajski Krasnobród do doskonała forma spędzenia wolnego czasu łącząca w sobie edukację i rozrywkę. W parku znajduje się niezwykle ciekawa ścieżka edukacyjna Dinozaury-Krasnobród, pozwalająca najmłodszym na zapoznanie się z dinozaurami pochodzącymi z każdej epoki.

6. Wioska przygody ”Frajda”

Wioska przygody ”Frajda” pozwala dzieciom spędzić czas aktywnie, przy pouczającej integracji z rówieśnikami. Najmłodsi mogą skorzystać tu przede wszystkim z :
– Wioski Indiańskiej,
– konkursu dojenia krów,
– możliwości samodzielnego wybicia monety,
– Szalonego Toru Przeszkód i wielu innych.

7. Ptaszarnia

Ciekawym miejscem jest również położona na dziedzińcu klasztoru w Krasnobrodzie Ptaszarnia, której pomysłodawcą i stworzycielem był ks. Roman Marszalec. Jest to mini-zoo, w którym znajduje się mnóstwo gatunków ptaków, nawet tych bardzo egzotycznych.

8. Zalew w Krasnobrodzie

W czasie pięknej i upalnej pogody warto udać się nad zalew w Krasnobrodzie, wokół którego infrastruktura co roku robi się coraz bardziej imponująca. Można skorzystać tu nie tylko z kąpieli wodnych i słonecznych, ale również spędzić czas na bieganiu czy pojeździć na rowerze podziwiając przy tym piękno okolicznej przyrody.

9. Kalwaria Krasnobrodzka

Kalwaria Krasnobrodzka leży u podnóża Chełmowej Góry, w sercu zalesionego placu. To właśnie tu znajduje się powstała w latach 1980-1981 stacja Męki Pańskiej oraz stacja Zmartwychwstania Pańskiego, do których corocznie przybywa wielu turystów, chcących na własnej skórze odczuć niezwykłą aurę tego miejsca. Do stacji prowadzą liczne alejki, przez co to miejsce jest jeszcze bardziej magiczne i urokliwe, skłaniające do refleksji całe rodziny.

10. Kamieniołom z basztą widokową

Niezwykle ciekawą atrakcją jest również kamieniołom z basztą widokową w Krasnobrodzie, który od dawien dawna przyciąga do siebie ciekawskie spojrzenia, spragnione ujrzenia czegoś niebanalnego. Dawniej ludzie przychodzili tu nieśmiało i ostrożnie, dziś natomiast miejsce to chętnie odwiedzane jest nie tylko przez turystów, ale również i okolicznych mieszkańców. Dla zaspokojenia potrzeb baszta została odnowiona, a na terenie kanionu powstała restauracja, aby można było w niej odpocząć, zjeść coś smacznego i obserwować niezwykłą magię okolicy. Z kamieniołomu obserwować można między innymi kąpielisko nad zalewem czy wyciąg narciarski. Ponadto oczom zwiedzających ukazuje się imponująca panorama okolicznych pól i lasów. Kamieniołom ma imponujące rozmiary, bowiem odsłonięta ściana mierzy 30 metrów wysokości oraz 165 metrów długości. Nie brakuje tu również pozostałości po faunie i florze sprzed setek, a nawet tysięcy lat.