Europa

10 Najlepszych Restauracji na Korfu 2024 🥘

Korfu jest górzystą wyspą w Grecji, z nieziemskimi i nie do zapomnienia widokami. Ciekawostką jest, iż w starożytności nazywana była ona Kerkyrą. Miejsce to uwielbiane jest przez turystów z całego świata, dlatego też mocno, na przestrzeni ostatnich lat, rozwinął się tam przemysł gastronomiczny. Specjalnie dla Was stworzyliśmy listę 10 najlepszych restauracji na Korfu! Poznaj miejsca te „od kuchni”.

1. Avli Restaurant Corfu

Restauracja znajdująca się przy promenadzie morskiej, dlatego widoki, podczas siedzenia przy stolikach na zewnątrz, są niesamowite. Z takim klimatem jedzenie smakuje od razu lepiej! W lokalu serwowane są dania typowe dla regionu. Restauracja znajduje się pod adresem Alkiviadou Dari 3 Garitsa, Corfu Kerkyra 491 00.

2. o Mylos by Isla Cuisine

Piękne widoki rozciągające się za tarasem ze stolikami. Miejsce idealne na romantyczną kolację lub obiad z drugą połówką. Dania w karcie typowo greckie, polecane jest dobranie wytrawnych win. Miejsce to znajduje się pod adresem ΚΟΜΜΕΝΟ, Kerkira 491 00.

3. Pomo D’Oro Corfu

Szef kuchni tej restauracji jest bardzo chwalony. Przygotowuje on wyśmienite posiłki typowe dla kuchni greckiej. Dużo owoców morza w karcie, które trzeba spróbować będąc na wyspie. Lokal znajduje się pod adresem Skaramagka 13, Kerkira 491 00.

4. Florida restaurant bar

Piękna restauracja, ze świetnym widokiem i profesjonalną obsługą. Klimat tutaj, jak i wystrój, są typowo greckie, więc radosne i przyjazne. Porcje dań duże, a niedrogie. Lokal znajduje się pod adresem Kavos, Kavos corfu 490 80.

5. Restaurant Anthos

Miejsce, w którym zjeść można tylko wewnątrz, nie na wynos, jednak nie jest to wada. Restauracja bowiem ma piękny wystrój i świetną obsługę. W karcie rozmaite dania z owocami morza, dania mięsne, a także wegetariańskie. Restauracja swoje położenie znalazła pod adresem Maniarizi Arlioti 15, Kerkira 491 00.

6. Sebastian’s Family Taverna & Accommodation

Przyjemne i bardzo urokliwe miejsce, z pięknymi widokami. Ogromnym plusem jest to, iż restauracja znajduje się w miejscu zakwaterowania, które wielce polecane jest również dla podróżujących. Dania estetycznie ułożone na talerzu, podane pięknie, wyśmienite, doskonale doprawione. Lokal znajduje się pod adresem Main Street, Ag. Gordios 490 84.

7. Ladokolla traditional grill house

Fenomenalna restauracja, w której widnieje piękna roślinność, która dodaje nieziemskiego klimatu. Posiada ona certyfikat jakości od tripAdvisor. Wystrój elegancki, a dania przepyszne, typowe dla kuchni greckiej. Lokal znajduje się pod adresem κεντρο, Temploni 491 00.

8. Nikos Family Restaurant

Miejsce idealne na obiad dla całej rodziny, jak wskazuje sama nazwa. Restauracja przyjazna, o rodzinnej atmosferze. Dania pyszne. Polecane jest zamówienie tutaj typowych potraw greckich, ale niekoniecznie. W menu znajdują się również dania z innych zakątków świata. Lokal znajduje się pod adresem ΚΕΡΚΥΡΑ, Roda 490 81, niedaleko głównej promenady nadmorskiej.

9. Flisvos The Seaside Experience

Lokalizacja tej restauracji jest niebywała, ponieważ stoliki znajdują się na plaży, nad samą wodą! W menu dania typowe dla kuchni greckiej oraz przepyszne desery, jak lody w polewie truskawkowej. Lokal znajduje się pod adresem Kanoni Blaxerena, Kerkira 491 00.

10. Marina’s Taverna

Gości przyciągają tutaj z pewnością niewielkie ceny. Porcje jednak za to są spore, dzięki czemu można najeść się do syta z całą rodziną. W menu typowe dla kuchni greckiej dania, pyszne, grillowane mięsa oraz owoce morza. Restauracja swoje miejsce znalazła pod adresem Velissariou 35, Kerkira 491 00.