Polska

8 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Koninie

fot. pl:Wikipedysta:mr.jedi-FPW / Wikipedia

Konin to miasto niezwykle zabytkowe, które leży w województwie wielkopolskim. Jest to również miejsce wielu wspaniałych atrakcji dla dzieci starszych, jak i również młodszych, które sprawiają, że każda osoba, która była tam chociaż raz w życiu, wraca tam z największą przyjemnością. Dlatego warto zapoznać się z tymi najlepszymi, które zachwycają tak turystów z całego świata i pomagają zrozumieć, skąd bierze się fenomen tego miejsca.

1. Słup Koniński

Wydawać by się mogło, że to zwykły słup, ale tak nie jest, gdyż jest to najstarszy drogowy znak w Europie środkowowschodniej. Szacuje się, że pochodzi on z roku 1150, co sprawia, że bezapelacyjnie warto go zobaczyć i uwiecznić swoim aparatem. Szczególne wrażenie zrobi to na najmłodszych, którzy zapamiętają je na długi czas.

2. Ratusz

To kolejne miejsce warte odwiedzenia całą rodziną podczas wizyty w Koninie. Charakteryzuje się on tym, że ma on kształt trapezu, jak i również posiada wieżę zegarową. Budowla ta pochodzi z przełomu osiemnastego i dziewiętnastego wieku.

3. Siłownie na dworze

Młodzież uwielbiająca ćwiczyć bezapelacyjnie powinna udać się właśnie w to miejsce. Treningi przy pięknych widokach, to coś, czego się nie zapomina.

4. Planty nadwarciańskie

Każdy, kto marzy o chwili relaksu podczas spaceru, powinien wybrać właśnie to miejsce. To przepiękne aleje spacerowe, które znajdują się wzdłuż brzegu Warty. Spacer z najmłodszymi z takimi cudownymi widokami to czysta przyjemność.

5. Jezioro Zatorze

Jest to miejsce służące jako kąpielisko, ale nie tylko, gdyż bardzo często jest to miejsce, gdzie urządzane są różnorakie festyny, które przyciągają nie tylko rodziny mieszkające na miejscu, ale i również duże liczby turystów.

6. Zamek

Będąc w Koninie, bezapelacyjnie warto odwiedzić właśnie to miejsce. To piękna gotycka budowla znajdująca się nad Jeziorem Gosławskim. Obecnie znajduje się tu Muzeum Okręgowe, które również warto odwiedzić. Każde dziecko będzie pod ogromnym wrażeniem tej budowli.

7. Park Makiet Mikroskala

To wspaniała atrakcja dla całych rodzin, ale szczególnie ci najmłodsi uczestnicy będą pod ogromnym wrażeniem. To wspaniały park rozrywki i edukacji, z którego przed długi czas nie będą chcieli wyjść.

8. Jezioro Turkusowe

Pasjonaci jezior powinni koniecznie wybrać się właśnie tutaj. To piękne jezioro o turkusowej barwie rozkocha w sobie każdego, kto po raz pierwszy na nie spojrzy. Najmłodsi będą mogli spędzić czas biegając brzegiem i podziwiając przy tym te magiczne widoki.