Ciekawostki

Kociołek żeliwny – czy warto go mieć

gulasz

Kociołek myśliwski to dość popularny i lubiany sposób gotowania na ognisku. W żeliwnym garnku przyrządzić możemy smaczne, jednogarnkowe dania z mięs i warzyw.

Dla wielu współczesnych grillowiczów, jednym z najbardziej popularnych i często używanych narzędzi jest kociołek. Możesz wybrać mały, stołowy kociołek lub duży, który stoi na twoim podwórku, lub coś pomiędzy.

Chociaż Kociołek myśliwski może być postrzegany jako dość niszowe naczynie kuchenne, stworzenie żeliwnych naczyń prawdopodobnie zmieniło bieg historii kulinariów. Podczas gdy dobry kociołek był niegdyś przedmiotem, który można było przekazać swoim dzieciom, ten przedmiot został wyparty w dzisiejszych czasach przez lżejsze, nieprzywierające naczynia kuchenne. Niemniej jednak, kociołek może być świetną inwestycją.

Gruba, ciężka obudowa kociołka pielęgnuje i rozprasza ciepło bardziej efektywnie niż cieńsze garnki ze stali nierdzewnej, co czyni kociołek idealnym naczyniem do wolno gotujących się gulaszy i zup. Używaj termometru, aby kontrolować temperaturę pomiędzy 80 a 85 stopni; wystarczająco wysoką, aby zabić wszelkie bakterie, ale nie na tyle wysoką, aby mięso było twarde.

Co możemy przygotować na kociołku? Grochówkę na boczku, kiełbasie i wędzonych żeberkach. Były tam potrzebne cebule, kilka ząbków czosnku, marchewki, pietruszka, ziemniaki, seler, kilogram odmoczonego grochu oraz mięso.

Wszyscy widzieliśmy ten wielki czarny garnek, który każda czarownica musi mieć w domu. Czy była to czarownica Hazel z Królika Bugsa, czy siostra Sanderson z Hokus Pokus, wydaje się, że czarownice zawsze gotują coś w garnku. Najprawdopodobniej mikstury, ale czasami także inne rzeczy. Kociołek jest ważnym narzędziem dla czarownicy, ale może Cię zaskoczyć, co współczesne czarodziejki robią ze swoim wielkim czarnym garnkiem. Zobacz –> Europ24.pl

Współczesne kociołki są świetne do gotowania. Jeśli jesteś fanem gotowania na świeżym powietrzu, kociołek, w którym można gotować jedzenie nad otwartym płomieniem jest koniecznością i kociołek działa świetnie.