Polska

10 najlepszych klubów i dyskotek w Poznaniu

klub poznań

Poznań to miasto znajdujące się w zachodniej Polsce. Odznacza się niepowtarzalnym klimatem, wszechobecną kulturą i zabytkami, które po prostu trzeba zobaczyć. Dla wielu osób Poznań to miasto kojarzące się przede wszystkim z koziołkami. Warto jednak mieć świadomość, że to także tutaj możemy podziwiać wspaniały renesansowy ratusz czy maltańskie jezioro, które cieszy się największym zainteresowaniem w okresie letnim. Poznań to miasto z bogatą historią i jednocześnie miasto podążające z duchem czasów. Może poszczycić się bardzo bogatą ofertą dla osó spragnionych nocnego życia. Lista klubów nocnych z doskonałą muzyką jest imponująca. Gdzie warto zajrzeć? Oto kilka wybranych propozycji.

1. Czarna Owca

Czarna Owca znajduje się przy ulicy Jaskółczej 13. Jest to klub, który zasługuje na miano obowiązkowej pozycji wśród osób, które poszukują idealnego miejsca na weekendową imprezę. Miejsce kultowe, które wypracowało swój niepowtarzalny styl na przestrzeni dwóch dekad. Goście niemal zawsze będą mogli delektować się najlepszymi hitami puszczanymi przez wyjątkowych DJ-ów. Obszerny parkiet pomieści ogromną ilość klubowiczów, a doskonale wyposażony bar zapewni najlepszej jakości drinki. Wiele osób mówi, że być w Poznaniu i nie poznać Czarnej Owcy to kardynalny grzech.

2. Klub Pacha

Przy ulicy Paderewskiego w niepozornej, acz imponującej kamienicy znajduje się klub Pacha. Warto dodać, że Pachy znajdują się również w innych większych miastach. Całą sieć tych właśnie klubów wyróżnia przede wszystkim nowoczesny wystrój, w którym efekt oświetlenia odgrywa bardzo ważną rolę. Równie ważnym aspektem jest również konkretna wizja właścicieli, która opiera się na dostarczaniu najlepszej do zabawy przestrzeni. Goście mają do dyspozycji fantastyczny bar i parkiet, na którym zawsze trwa szalona zabawa. W lokalu znajdują się trzy sale. Trzeba dodać, że jest to sieć klubów pochodząca z Hiszpanii i bezustannie zapuszczająca korzenie w kolejnych europejskich miastach. To doskonałe miejsce dla osób, które pragną pobawić się przy akompaniamencie najpopularniejszych hitów muzycznych.

3. Barock

Przy ulicy Wielkiej znajdziemy z kolei klum myzyczny Barock. To unikatowe miejsce na mapie Poznania, które z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom muzyki. Zachwycający wystrój składa się między innymi z pokaźnej kolekcji gitar podwieszonych na specjalnej ściance. Zdecydowanie zachwyca wystrój, w którym dominuje czysta cegła i nieco kameralne klubowe oświetlenie. Goście mogą skorzystać z świetnie wyposażonego baru. Jest także scena i oczywiście parkiet.

4. Czekolada

Czekolada to klub znajdujący się przy ulicy Wrocławskiej. Nazwa nie jest dziełem przypadku, a udaną metaforą tego, co czeka nas w środku. Właścicielom zależało na stworzeniu przestrzeni, w której różnorodne „smaki” muzyczne będą wzajemnie się przeplatać i trzeba przyznać, że misja z powodzeniem jest realizowana. Z Czekoladą współpracują najlepsi polscy DJ-e, którzy gwaratnują udaną zabawę do białego rana. To zdecydowanie miejsce, które warto odwiedzić, będąc w Poznaniu i pragnąć wyrwać się na szaloną imprezę w rozmaitych brzmieniach.

5. Projekt LAB

Na Grochowych Łąkach w Poznaniu znajduje się klub Projekt LAB. To miejsce unikatowe, które w pewnym sensie faktycznie przypomina wielkie laboratorium. Eksperymenty muzyczne to specjalność tego miejsca. Nie można się tutaj nudzić. Zachwycający wystrój wnętrza robi wrażenie od pierwszej chwili, a dodatkowym atutem jest pełna różnorodność, która powoduje, że właściwie nigdy nie wiemy, czego spodziewać się po tym miejscu.

6. Tama

Na terenie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej przy ulicy Niezłomnych znajduje się klub Tama. To miejsce, które przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym klubowiczom. Przestrzeń dostosowana jest zarówno do organizacji weekendowych szalonych imprez, jak i koncertów muzycznych. Dla wielu mieszkańców Poznania jest to jedno z najlepszych miejsc na beztroską zabawę, która niejednokrotnie trwa do białego rana. Klubowa atmosfera tego miejsca przywodzi na myśl kultowe w Polsce miejsca tego typu. Warto podkreślić również obecność bardzo profesjonalnej obsługi.

7. Schron

Przy ulicy Stanisława Taczaka znajduje się Schron. Miejsce o surowym i niezwykle przyciągającym klimacie, które w weekendy przeistacza się w prawdziwe centrum szaleństwa. Imprezy organizowane w tym lokalu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Przychodzą tutaj przede wszystkim młodzi ludzie spragnienie dobrej muzyki i świetnej zabawy. Zdecydowanie jest to lokal, który po prostu należy odwiedzić, będąc w Poznaniu.

8. Klub Alibi

Klub Alibi znajduje się przy al. Niepodległości, a zatem w samym centrum miasta. Doskonała lokalizacja, a także atmosfera tego miejsca sprawiają, że klub w godzinach szczytu, tj. w weekendy niemal zawsze wypełniony jest po same brzegi. Wystrój nawiązuje w pewien sposób do niekończących się biesiad w nieco staroświeckim wydaniu. Nie zmienia to jednak faktu, iż jest to miejsce z genialną atmosferą. Warto zajrzeć chociaż na chwilkę i przekonać się, że miejsce zasługuje na słowo uznania.

9. Klub Rewiry

Klub Rewiry również znajduje się przy al. Niepodległości. To miejsce słynące z doskonałej obsługi barmańskiej i jeszcze lepszych drinków przygotowywanych przez doświadczonych pracowników. Właścicielom zależało na stworzeniu miejsca spotkań, w którym grupa znajomych będzie mogła miło spędzić czas. Jednocześnie założeniem było stworzenie przestrzeni, w której można będzie totalnie się zatracić. Właśnie dlatego goście do dyspozycji mają sporej wielkości parkiet.

10. Próżność

Próżność to kolejny klub nocny znajdujący się przy al. Niepodległości. Niesamowity wystrój wnętrza jest połączeniem elegancji w surowym wydaniu i energetyzującej nowoczesności. Elementem dodającym całości nietuzinkowego klimatu jest przemyślane oświetlenie. Goście mają do dyspozycji świetny parkiet oraz DJ-ów, którzy zawsze stają na wysokości zadania.