Polska

9 Najlepszych Klubów i Dyskotek Łodzi

kluby łódź

Łódź to miasto, które nieustannie tętni życiem. Miejscowość jest ważnym ośrodkiem uniwersyteckim – znajduje się tu aż 19 szkół wyższych i uczelni, na które uczęszczają tysiące studentów. Podczas weekendowych wieczorów centralne części miasta stają się kulturalną i imprezową stolicą tej części Polski. Przedstawiamy 10 wyjątkowych klubów muzycznych, które warto odwiedzić w Łodzi!

1. Bajka Club

Jednym z najchętniej odwiedzanych klubów w Łodzi jest Bajka Disco Club, który mieści się przy ulicy Piotrkowskiej. W lokalu puszczane są dyskotekowe przeboje z lat 80 i 90, a także popularne kawałki z początku XXI wieku. Znana, lubiana muzyka sprzyja doskonałej zabawie w piątki i soboty – dni, podczas których Bajka czynna jest od godziny 21 do 5 rano. W sezonie letnim dla gości udostępniany jest duży ogródek z parkietem tanecznym, na którym puszczane są aktualne przeboje muzyki popularnej.

2. Klub Muzyczny Pewex

Łodzki Pewex to miejsce, w którym organizowane są nie tylko dyskoteki, ale również imprezy tematyczne (np. Ladies Night) i cykliczne (sylwester, mikołajki, andrzejki). Kameralny parkiet, fenomenalne oświetlenie oraz bogaty wybór drinków alkoholowych sprawiają, że podczas weekendowych nocy bawią się tu setki młodych ludzi. Dużym atutem lokalu jest możliwość zamówienia firmowego caterignu, który oferuje przekąski serwowane podczas zorganizowanych wydarzeń okolicznościowych.

3. Lordi’s Club

Na liście popularnych łódzkich klubów muzycznych nie może zabraknąć słynnego Lordi’s Club. W lokalu odbywają się różne imprezy tematyczne, koncerty, a także występy DJ’ów, organizowane są strefy sportowe i wydarzenia studenckie. W Lordi’s znajdują się dwa duże parkiety taneczne oraz bary z wykwalifikowaną obsługą, która serwuje fantazyjne drinki i napoje bezalkoholowe. Ciekawostką jest, że huczne imprezy do białego rana odbywają się tu również w czwartki.

4. Gorzko Gorzko

Jednym z najbardziej znanych klubów muzycznych w Łodzi jest sieciowy lokal „Gorzko Gorzko”, który znajduje się przy ulicy Wólczańskiej. W lokalu w każdy piątek i sobotę odbywają się imprezy w stylu weselnym, na którym nie brakuje atrakcji. Goście mogą zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce, wziąć udział w zabawach i konkursach prowadzonych przez wodzireja, a nawet zatańczyć „pierwszy taniec”, który tradycyjnie odbywa się tu o godzinie 22. Dodatkowo serwowane są pyszne przekąski i kolorowe drinki.

5. El Cubano

El Cubano to miejsce, które pokochają miłośnicy kultury latynoskiej. Stylowy lokal nawiązuje do baru kubańskiego, serwowane są tu pyszne drinki na bazie rumu, a z głośników puszczana jest taneczna muzyka latynoamerykańska. W El Cubano, poza dużym parkietem, znajduje się strefa VIP (mieszcząca 40 osób) oraz kameralne patio, przeznaczone dla osób palących. W klubie odbywają się również koncerty i występy muzyków, a także imprezy tematyczne, prywatne i cykliczne.

6. Prywatka

W Disco Clubie „Prywatka” niemal codziennie odbywają się taneczne imprezy, które przyciągają młodych ludzi. W lokalu umiejscowiono dużą salę z parkietem, strefę VIP, a także dwie mniejsze sale, w której grana jest polska muzyka popularna (tzw. Mała Sala) oraz muzyka latynoamerykańska (tzw. Taras). W „Prywatce” działają cztery bary, w których zakupić można kolorowe drinki i napoje bezalkoholowe, a także szybkie, proste przekąski.

7. Teatr Club

Teatr Club mieści się w tym samym budynku, co wspomniany wcześniej klub El Cubano. Znajduje się tu ogromny parkiet o powierzchni 1500 metrów kwadratowych, a cały wystrój – szykowny i elegancki – inspirowany jest teatralną aranżacją. W lokalu położone zostały czerwone dywany, ściany zdobią kotary i zasłony, a na sufitach umiejscowiono wspaniałe kryształowe żyrandole. Dookoła parkietu rozciągają się antresole, z których rozciąga się doskonały widok na tańczących. Teatr Club to miejsce dla najbardziej wymagających imprezowiczów, którzy mogą skorzystać ze specjalnych stref VIP.

8. Scenografia

W łódzkim klubie Scenografia odbywają się nie tylko taneczne imprezy, ale przede wszystkim koncerty, spotkania z artystami, spektakle i pokazy artystyczne. Na scenie Scenografii swoje koncerty dawały takie gwiazdy jak Michał Wiśniewski, Maryla Rodowicz, Mesajah i Poparzeni Kawą Trzy. Lokal poszczycić się może ogromnym wyborem alkoholi sprowadzanych z całego świata, na bazie których serwowane są pyszne, kolorowe drinki.

9. Czekolada

Klub taneczny „Czekolada” to miejsce, które odwiedzają przede wszystkim studenci. Organizowane są tu imprezy tematyczne, podczas których obowiązują określone wymogi ubioru (np. w stylu „gangsterskim”), a także występy DJ’ów, koncerty i prywatne przyjęcia okolicznościowe. W każdy czwartek odbywają się bezpłatne imprezy studenckie, podczas których obowiązują niższe ceny na niektóre alkohole (m.in. na piwo lane i butelkowe).