Polska

10 Najlepszych Klubów Jazzowych we Wrocławiu

perkusja

Wrocław znany jest jako miejsce spotkań ludzi w różnym wieku. Nietrudno znaleźć w mieście nad Odrą dobre kluby jazzowe. Świetna muzyka łączy się tutaj z dobrą zabawą. We wrocławskich klubach jazzowych można często trafić na prawdziwe perełki muzyczne, np. na koncerty słynnych krajowych i zagranicznych zespołów jazzowych. Wszystko to w swobodnym klimacie studenckiego miasta znanego z wysokiej kultury i świetnych lokali muzycznych. Wśród prawdziwych koneserów popularne są kluby jazzowe z muzyką graną na żywo, w tym improwizacje znanych jazzmanów.

1. Vertigo Jazz Club & Restaurant

Niekwestionowanym liderem wśród wrocławskich klubów z muzyką jazzową jest Vertigo. To bardzo popularny lokal taneczno-muzyczny, gdzie odbywają się liczne koncerty i występy słynnych jazzmanów. W Vertigo spotykają się wielbiciele dobrej muzyki. Sam klub jest też świetnie zlokalizowany, gdyż mieści się niedaleko wrocławskiego Rynku, z łatwym dojazdem z dworca PKP we Wrocławiu. Samo wnętrze jest również klimatyczne, utrzymane w stylu nowojorskich klubów jazzowych i piano barów. W środku znajduje się koktajlbar oraz kuchnia, gdzie serwowane są dania mięsne, np. żeberka z grilla. Można więc dobrze bawić się i jednocześnie spożywać wyśmienity posiłek.

Adres: ul. Oławska 13

2. Nietota Bar

Neitota to popularny wrocławski koktajlbar z niewielką sceną, ale za to ze świetną muzyką graną na żywo. W tym lokalu usytuowanym blisko centrum miasta, można spokojnie usiąść przy barze, posłuchać ulubionej muzyki oraz cos zjeść. W barze Nietota króluje jazz oraz muzyka amatorska. Są młodzi twórcy, którzy zachwycają świeżym dźwiękiem i nową grą. Są też występny znanych zespołów jazzowych. Zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

Adres: ul. Kazimierza Wielkiego 50

3. Sala Gotycka

Sala Gotycka to w rzeczywistości klimatyczny, wrocławski klub. Można w nim posłuchać współczesnej muzyki jazzowej oraz klasyków tego gatunku. Ludzie bawią się na dużym parkiecie, gdyż w Sali Gotyckiej urządzane są także wieczory taneczne i dyskoteki dla bardziej osłuchanych gości. Sala zlokalizowana jest w dawnym, zabytkowym klasztorze, zatem przestrzeń jest spora i mieści wielu fanów jazzu. W klubie organizowane są często koncerty i wieczory z muzyką tematyczną.

Adres: ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1

4. Klub Łącznik

Bardzo oryginalny klub muzyczny, który mieści się na terenie dawnej zajezdni tramwajowej. Specyficzny klimat tego miejsca świetnie pasuje do muzyki jazzowej oraz bluesa. W repertuarze klubu odnajdziemy świetnych jazzmanów, wiec warto śledzić strony internetowe Klubu Łącznik we Wrocławiu. To doskonałe, klimatyczne miejsce dla fanów muzyki w różnym wieku.

Adres. ul. Tramwajowa 1-3

5. Whisky Pub Szkocka

Muzyczny Pub ze świetnym, bardzo dobrze wyposażonym drink barem. W środku można wypić drinka od znakomitych barmanów i zawsze można liczyć na występy zespołów grających dobrą muzykę w stylu jazzowym. Jazz to jednak  nie jedyny gatunek grany w tym klubie. To miejsce różnorodne, przyciągających osoby lubiące dobrą zabawę i nowe brzmienia muzyczne.

Adres: ul. Plac Orląt Lwowskich 20a

6. Sztuka na Miejscu

W tym nowoczesnym lokalu można usiąść przy barze, zamówić drinka i posłuchać dobrej muzyki. Sztuka na Miejscu znana jest ze świetnego klimatu, luźnej, przyjacielskiej atmosfery i przystępnych cen. Muzyka grana z radia i występy gościnne niewielkich kapel jazzowych.

Adres: ul. Łaciarska 4

7. Centrum Koncertowe A2

Centrum koncertowe przy ul. Góralskiej we Wrocławiu to znana sala, gdzie na żywo można posłuchać znakomitych występów różnych zespołów. Muzyka jazzowa ma tu uprzywilejowane miejsce. To połączenie klubu nocnego z salą widowiskowo – koncertową. Na dużej scenie muzyczne zespoły jazzowe dają popisy swoich umiejętności muzyczno-instrumentalnych.

Adres: ul. Góralska 5

8. Antykabaret

Antykabaret to znany, wrocławski klub muzyczny. Przychodzą tu fani jazzu oraz muzyki nowoczesnej. Kawałki jazzowe grane są na żywo, a występy często improwizowane, jak na jazz i blues przystało. Nie brakuje nowych brzmień, gdyż we Wrocławiu funkcjonuje znane środowisko muzyków jazzowych.

Adres: ul. Oławska 13

9. Zaklęte Rewiry

Zaklęte Rewiry to duża sala koncertowa i jednocześnie klimatyczne, bardzo lubiane miejsce dyskotekowe. W budynku po dawnej fabryce mieści się klub z muzyką na żywo. Często odbywają się koncerty jazzowe i muzyki z różnych gatunków. Są też zespołu bluesowe i współcześni twórcy. Do Zaklętych Rewirów przyjeżdżają goście z całego kraju. Można tu słuchać muzyki do rana. Jazz splata się ze swobodną atmosferą tego miejsca tworząc unikalne połączenie klubu nocnego i sali koncertowej.

Adres: ul. Krakowska 100

10. Cocktail Bar by Incognito

W Barze Incognito można wypić dobry koktajl autorstwa wykwalifikowanych barmanów. Do tego świetne występy zespołów i muzyków jazzowych na żywo. Lokal mieści się bezpośrednio przy wrocławskim Rynku (na Placu Solnym), czyli w turystycznym centrum miasta. dlatego panuje tu międzynarodowy, multikulturowy klimat. W tle leci zawsze muzyka jazzowa, jeśli nie ma występów na żywo.

Adres: Plac Solny 11