Polska

Najlepsze Kluby Bokserskie w Gdańsku i okolicy

rękawice bokserskie

Boks to dyscyplina, która znana była już w starożytności. Może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale Rzymianie i Grecy także pokazywali swoje umiejętności w tej dyscyplinie sportowej. Od tego czasu na świecie sporo się zmieniło, ale na pewno nie boks. Zasady są praktycznie takie same. Nigdy nie jest za późno na to, aby ten boks zacząć trenować. Gdzie w Gdańsku można znaleźć takie kluby bokserskie? Oto lista miejsc, które można wziąć pod uwagę.

1. Klub bokserski Ring3city

Jedno z najbardziej znanych miejsc, gdzie można rozpocząć swoją przygodę z boksem. W szczególności jeżeli ktoś nie wie czy będzie to dobra decyzja, czy też nie. Klub nie zmusza nikogo do zakupu sprzętu na samym początku. Można tu przyjść bez niczego i trenować. Na miejscu dostępne są wszystkie potrzebne sprzęty. Dopiero jak już ktoś będzie pewny tego, że boks jest czymś co kocha, będzie mógł pomyśleć o tym, aby coś kupić. Chociaż klub nawet wtedy do takich rzeczy nie zmusza. Najważniejsze to, aby trenowanie sprawiało wszystkim przyjemność.

Adres: Załogowa 6, Gdańsk

2. Old School Boxing Club

Nie jest to duży klub. Na stałe działa tutaj czterech trenerów, ale można być pewnym tego, że dla każdej osoby znajdzie się tutaj miejsce. Tym bardziej warto tu przyjść, ponieważ w tak małym i klimatycznym zespole można liczyć na indywidualne podejście. Trenerzy zapraszają na treningi indywidualne lub we dwie osoby. Klub otwarty jest od 6 do 21. Jeżeli ktoś nie może wpaść na zajęcia od poniedziałku do piątku, to również w weekend trenerzy będą chętni na zajęcia.

Adres: Przytulna 36/u3, Gdańsk

3. Klub Bokserski Brzostek Top Team

Może i jest to młody klub, ponieważ został otwarty dopiero w 2021 roku, ale nic to nie oznacza. Można tu znaleźć naprawdę fajną kadrę trenerów, którzy pokazują wszystkim, że boks może stać się ich motywem przewodnim. Jeżeli ktoś tylko będzie chciał, może z nim związać całe swoje życie. Brzostek został ulokowany w jednej z historycznych dzielnic Gdańska, zaledwie kilka kroków od najbardziej znanej stoczni w Polsce. W miejscu, gdzie wiele lat temu toczyła się walka o wolność.

Adres: Elektryków 1, Gdańsk

4. Pablo Unltd, pablounltd – sporty walki, MMA, kickboxing, boks Gdańsk

Miejsce, gdzie można spotkać prawdziwych pasjonatów, którzy z wielkim zaangażowaniem podchodzą do trenowania. Pablo to nie tylko klub. To życie jak twierdzi wiele osób, które przynależą do tego miejsca. Treningi są ważne, ale na miejscu można zaopatrzyć się także w odzież sportową. Do dyspozycji są rashguardy, short, dresy, t-shirt, torby treningowe. Klub nie zapomina o tym, jak bardzo ważne są suplementy, dlatego i takie rzeczy można kupić na miejscu.

Adres: Zeusa 12/5, Gdańsk

5. Klub sportowy CORIA Fit & Fight Club

Miejsce gdzie amatorzy spotykają się z zawodowcami. Taka wspólna integracja sprzyja treningom. Ciekawe, klimatyczne miejsce, gdzie można zapisać również dzieci. Na pierwszym miejscu znajduje się oczywiście boks. Jednak w tym klubie sportowym organizowane są również i inne zajęcia. Oprócz tego, że można zapisać się na kick-boxing, to w klubie organizowane są również zajęcia z jogi. Trzeba przyznać, że jest to dobra równoważnia dla nieco szalonego i spokojnego sportu.

Adres:  Tarnowska 1E, Gdańsk

6. CrossCore Fight Gym klub sportów walki Fight Academy

Miejsce, które udowadnia, że trenować można w każdym wieku. Tak jest dosłownie. Kadra angażuje się we wszystkie treningi. Niezależnie od tego czy mowa jest o dzieciach, czy też osobach dorosłych. Spotkania organizowane są do osób w różnym wieku. Zachwycają doskonale przygotowane sale, gdzie można znaleźć różnego rodzaju sprzęty do ćwiczeń. Wchodząc do takiego miejsca, można być pewnym tego, że tutaj będzie można się zmęczyć. Jednak o to chyba w tych wszystkich treningach chodzi.

Adres: Hynka 69, Gdańsk

7. Corpus Gym. Gdański Klub Sportów Kontaktowych. Bielecki D.

Ich zaletą jest to, że siłownia czynna jest przez całą dobę. Właściwie nie można powiedzieć, że jest to sama siłownia, ale klub gdzie można ćwiczyć sporty kontaktowe. Dzięki temu już nikt nie będzie miał wymówki, że ćwiczyć może tylko w nocy jak wszystkie kluby są zamknięte. Ten jeden nie jest zamknięty, dlatego tym bardziej warto przyjść, aby poćwiczyć i przy okazji spalić ogromną ilość kalorii. Miejsce chętnie odwiedzane, ponieważ znajduje się blisko tramwajów i autobusów. Do tego zaraz z klubu, po kilku chwilach, można znaleźć się od razu na plaży.

Adres: Ignacego Krasickiego 7B, Gdańsk

8. Knockout Fight & Gym

Fajne, klimatyczne miejsce, które zadbało o to, aby sala treningowa była doskonale przygotowana. Śmiało można powiedzieć, że w czasie treningu nic nikomu nie zabraknie. Do tego trenerzy, którzy polecani są przez wszystkie osoby, które tutaj trenują. Można zapisać się tu na osobiste spotkania z instruktorami, jeżeli tylko ktoś będzie miał na to ochotę. Zdecydowaną zaletą tego miejsca jest to, że bez trudu będzie można tutaj dojechać. W klubie na pewno odnajdą się nie tylko mężczyźni, ale także kobiety.

Adres: Siennicka 25, Gdańsk