Podróże

8 Najlepszych Klubów i Dyskotek w Białymstoku

klub białystok

Białystok jako jedno z podlaskich miast od zawsze słynął z faktu bycia kolebką disco polo. Chyba każdy z nas kojarzy sławetny klub Banderoza,  w którym odbywały się dyskoteki i koncerty gwiazd disco na żywo. Obecnie w mieście nadal dominuje klimat muzyki disco, jednaki stopniowo jest on przełamywany przez inne rodzaje muzyki. Obecnie nie mamy jednak co narzekać, bowiem w mieści funkcjonuje nadal kilka klubów, tak więc każdy z nas znajdzie coś dla siebie.

1. SkyClub

Jednym z klubów, który cieszy się dużą popularnością wśród klubowiczów jest SkyClub – Dyskoteka & Drink Bar. Mieści się ona przy ulicy Henryka Sienkiewicza i czeka na klubowiczów od czwartku do soboty. Klub ma nieziemski wystrój, znajdziemy tutaj mnóstwo kolorowych świateł, a także bardzo dużą powierzchnię taneczną. Na sali tanecznej będziemy bawić się w klubowych rytmach techno. Na miejscu czeka na nas sowicie wyposażony drink bar z bardzo miłą obsługą.

2. Loft Club

W Białymstoku znajdziemy również klub o zupełnie odmiennym wystroju, a mianowicie Loft Club, w którym jak sama nazwa wskazuje dominuje styl loftowy. Tak więc na miejscu spodziewajmy się odkrytych cegieł połączonych z dekoracjami metalowymi w kolorze czarnym. Aby trafić do klubu musimy udać się na ulicę Marii Skłodowskiej-Curie 2. Będziemy się tam bawić w piatki i soboty w rytmach muzyki disco polo. Klub oferuje niewiele miejsca do tańczenia, lecz w zamian za to dysponuje wieloma miejscami siedzącymi przy stolikach.

3. Rokoko 2.0

Kolejną miejscówką, którą warto odwiedzić w Białymstoku jest Rokoko 2.0. Nazwa jest bardzo myląca, bowiem na miejscu spotkamy się wyłącznie z wystrojem klubowym. Na miejscu czekać będzie na nas sowicie zaopatrzony bufet barmański serwujący shoty i pyszne drinki, a także DJ, który będzie zabawiał nas w rytmach klubowych przez całą noc. Klub posiada dwie sale tematyczne, a także w ramach jednej wejściówki w tym drugiej pochodzącej z klubu Cubano możemy przemieszczać się pomiędzy wszystkimi trzema salami. Bardzo często w klubie Rokoko 2.0 organizowane są koncerty na żywo.

4. Klub Piętro

Klub Piętro mieszczący się przy ulicy Nowy Świat 2 jest jak większość klubów w Białymstoku czynna jedynie w piątki i soboty. W klubie możemy pobawić się przy innych rytmach niż muzyka disco polo. Jest to świetne miejsce do organizacji imprez w postaci urodzin czy wieczorów panieńskich lub kawalerskich, bowiem na terenie klubu znajduje sie osobna strefa (loża VIP). Fajny, ciekawy wystrój utrzymany w stylu klubowym współgra z charakterem tego miejsca. Klub jest bardzo często odwiedziany, stąd bardzo często może zabraknąć miejsca na parkiecie, bowiem jedynym minusem tego miejsca jest mała przestrzeń taneczna.

5. The Hell Club

Jednym z najlepiej ocenianych w google klubów w Białymstoku jest The Hell Club, który znajduje się przy ulicy Malmeda 5. Jako jeden z niewielu lokali jest czynny od czwartku do soboty. Na miejscu będziemy bawić się w rytmach klubowych, wspieranych przez wyśmienitą obsługę barmanską. Wśród opinii klubowiczów możemy spotkać się dużą ilością pozytywnych komentarzy odnośnie ładnego wystroju, bardzo fachowej obługi ochroniarskiej, a także pracowników szatni. Myślę, że będąc w Białymstoku warto wpaść i odwiedzić klub.

6. WoW Club

Krążąc dalej po Białymstoku musimy również zaliczyć imprezę w WoW Club. Znajdziemy go na ulicy Lipowej 19/21. Niestety klub jest czynny tylko i wyłącznie w piątki i soboty. W klubie znajdziemy dwie sale odpowiednio mniejszą i większą,  a także dwa bary, co znacznie skróci nam czas oczekiwania na nasze drinki. Dwóch Dj-ów gra zupełnie odmienny rodzaj muzyki stąd nie musimy martwić się, że któryś z nich nie przypadnie nam do gustu. Świetne efekty świetlne, a także dobre nagłośnienie sprawiają, że zabawa w klubie jest wyśmienita.

7. Klub Disco Polo

Przedostatnią miejscówką na naszej klubowej mapie Białegostoku jest Klub Disco Polo mieszczący się przy ulicy Legionowej 14/16. Jak sama nazwa wskazuje grana w nim jest wyłącznie muzyka dla miłośników disco polo. Klub czynny jest w piątki i soboty. Dużym minusem jest tutaj bardzo mała powierzchnia taneczna, lecz w zamian za to znajdziemy sporo miejsc siedzących.

8. Klub Gwint

Ostatnim miejscem,  które chcemy zaproponować jako warte odwiedzenia w Białymstoku jest Klub Gwint, który mieści się przy ulicy Zwierzyniecka 10. Jest to jedyny klub na mapie Białegostoku, który czynny jest od wtorku do soboty. W klubie jest dość spora powierzchnia taneczna, dobrze wyposażony drink bar, a bawić będziemy się w rytmach muzyki klubowej i techno. W klubie odbywają się również koncerty na żywo.

Białystok to istne klubowe szaleństwo. Nie dość, że w mieście znajdziemy bardzo wiele klubów, to każdy z nich jest urządzony w zupełnie innym stylu, a także różni się graną tam muzyką od disco polo, poprzez house, aż do techno. Niestety większość klubów jest czynna tylko i wyłącznie w ciągu weekendów, zaledwie jeden klub czeka na nas z dobrą zabawą przez prawie cały tydzień.