Polska

8 Top Atrakcji dla Dzieci w Kazimierzu Dolnym Zimą

statek wycieczkowy

Czy Kazimierz Dolny to odpowiednie miejsce na zimowy wyjazd z dziećmi? Można śmiało powiedzieć, że tak. Znajdują się tutaj różnorodne atrakcje dla pociech w każdym wieku. W kolejnych akapitach znajdziesz kilka ciekawych propozycji.

1. Kazimierskie Muzeum Klocków

Kazimierskie Muzeum Klocków Lego musi znaleźć się na waszej liście obiektów do zwiedzania, nawet jeśli na co dzień nie tworzycie konstrukcji z klocków. Na powierzchni 70 metrów kwadratowych znajduje się prywatna kolekcja Anny Śniechórskiej-Janik i Błażeja Janika. Oczy mniejszych i większych fanów klocków cieszą gabloty tematyczne przedstawiające na przykład miasto, wioskę Świętego Mikołaja, czy też wesołe miasteczko. Jedną z największych atrakcji tego wyjątkowego miejsca jest oczywiście makieta Kazimierza Dolnego zbudowana z klocków. Na jej stworzenie zostało przeznaczonych aż 100 tysięcy elementów. Warto wspomnieć, że złożenie klocków, które można tam oglądać, zajęło ponad 6 miesięcy.

2. Stare Miasto w Kazimierzu Dolnym

Również Stare Miasto jest godne polecenia. Można tutaj pospacerować w otoczeniu pięknych, zabytkowych kamienic i kościołów. Znajdują się tutaj także liczne kawiarenki i restauracje, które sprawdzają się doskonale jako miejsce na przerwę w zwiedzaniu Kazimierza Dolnego. Stare Miasto warto odwiedzić zimą wieczorową porą. Jest wówczas pięknie oświetlone, co pozwala na zapisanie w głowie pięknych wspomnień i wykonanie pamiątkowych zdjęć rodzinnych.

3. Góra Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym

Fanów historii na pewno zainteresuje fakt, że znane krzyże zostały wzniesione w 1708 roku jako forma przebłagania za grzechy miasteczka. W tym czasie wiele osób zmarło przez epidemię cholery. Fani malowniczych widoków także będą zadowoleni. Nie musisz obawiać się, że dzieci nie poradzą sobie ze wspinaczką. Wejście na Górę Trzech Krzyży zajmuje około 10 minut, nie jest to więc wymagająca, czy też długa wyprawa. Według licznych opinii to właśnie z tego miejsca można podziwiać najpiękniejszą panoramę Kazimierza Dolnego.

4. Muzeum Koguta i Kazimierskich Tradycji Kulinarnych w Kazimierzu Dolnym

Przy ulicy Nadrzecznej zlokalizowana jest kolejna atrakcja, która może zainteresować zarówno dzieci, jak i rodziców. Mowa oczywiście o Muzeum Koguta i Kazimierskich Tradycji Kulinarnych. Odwiedzając to wyjątkowe miejsce, można poznać historię kazimierskiego koguta, tradycję wypiekania, a także poznać dziedzictwo kulinarne i restauracyjne miasta. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się pokazy. „Warsztaty z kogutem” to okazja do poznania ciekawej legendy, a także skosztowania słynnego przysmaku. Po zakończonych warsztatach każdy uczestnik otrzymuje oryginalnie opakowanego kazimierskiego koguta oraz certyfikat czeladniczy „piekarza-koguciarza”. Chociaż atrakcja cieszy głównie dzieci, także dorośli mogą poczuć się tutaj naprawdę dobrze.

5. Alpaki Kazimierz

Uwielbiacie zwierzęta? Jeśli tak, koniecznie odwiedźcie alpaki w Kazimierzu. Aby to zrobić, trzeba udać się do Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Spędzanie czasu w tak miłym towarzystwie i spacer w pięknych okolicznościach przyrody to wspaniałe przeżycie, którego potrzebują osoby w każdym wieku. W tym miejscu można naprawdę porządnie wypocząć, mając poczucie, że świat jakby zatrzymał się w miejscu. Warto wspomnieć, że takie doświadczenia wpływają pozytywnie na samopoczucie, obniżają poziom stresu, przywracają równowagę psychofizyczną. Jeśli chcesz poznać szczegóły tego miejsca, odwiedź oficjalną stronę internetową Alpaki-Kazimierz.

6. Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym

Muzeum Sztuki Złotniczej to kolejny obiekt, który warto umieścić na swojej liście miejsc do zwiedzania. Ekspozycja stała znajduje się w piwnicach Gmachu Głównego Muzeum Nadwiślańskiego przy Rynku 19. Jest to jedyne tego rodzaju miejsce w Polsce. Historia polskiego złotnictwa liczy ponad 1000 lat i dla wielu osób okaże się interesująca. W kolekcji znajdują się nie tylko zbiory artystyczne i historyczne, ale także specjalistyczna literatura.

7. Sala zabaw w Hotelu Król Kazimierz

W Kazimierzu Dolnym nie będą nudzić się nawet najmłodsze pociechy. Jeśli chcesz zapewnić im rozrywkę, odwiedźcie razem salę zabaw znajdującą się w hotelu Król Kazimierz. Jest to jedna z największych sal w Polsce, a więc Twoje dziecko na pewno znajdzie tam atrakcje, które okażą się dla niego interesujące. Zaletą tego miejsca są nie tylko różnorodne atrakcje dla najmłodszych, ale także piękne zdobienia przedstawiające postacie ze znanych bajek dla maluchów.

8. Rezerwat przyrody Krowia Wyspa

Przy okazji wizyty w Kazimierzu Dolnym, warto poznać także atrakcje znajdujące się w okolicy. Jedną z najbardziej lubianych i docenianych jest rezerwat przyrody Krowia Wyspa, oddalony od Kazimierza Dolnego o około 30 kilometrów. Jeśli pogoda będzie Wam sprzyjać, koniecznie odwiedźcie to miejsce. Obszar rezerwatu wynosi ponad 62 ha. Można tutaj obserwować niemal wszystkie nadwiślańskie gatunki ptaków. Warto również wspomnieć o możliwości podziwiania pięknych zbiorowisk łąkowych. Krowia Wyspa została założona w 1991 roku. Charakterystyczna nazwa wzięła się stąd, że w przeszłości gospodarze wywozili tutaj bydło, aby mogło paść się swobodnie przez całe lato.