Polska

5 Najlepszych Kawiarni w Opolu ☕

kawiarnie opole

Kawiarnia to jedno z tego rodzaju miejsc, które z pewnością warto odwiedzać regularnie. Można przyjść tutaj, aby odpocząć po ciężkim dniu, zrobić sobie krótką przerwę lub rano, aby zyskać świeżą energię na nowy dzień. Zastanawiasz się, gdzie warto wypić kawę i zjeść coś dobrego? Jeśli tak, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Poniżej znajdziesz krótki opis pięciu lokali w Opolu, które bez wątpienia warto umieścić na liście swoich ulubionych kawiarni.

1. Kawiarnia Kafka

Jeśli lubisz przytulne miejsca i szukasz lokalu, w którym po prostu poczujesz się swobodnie, kawiarnia Kafka na pewno bardzo Ci się spodoba. Lokal ten mieści się przy ulicy Minorytów 4.

Dużą zaletą jest różnorodne menu, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie. Warto polecić oczywiście aromatyczne kawy, a więc cappuccino, espresso, latte. W ofercie znajdziesz także wiele słodkości, na które warto pozwolić sobie przynajmniej od czasu do czasu.

Kawiarnia Kafka sprawdzi się doskonale w wielu sytuacjach. Warto polecić ten wyjątkowy lokal szczególnie tym, którzy szukają miejsca na odpoczynek w swoim towarzystwie.

Jeśli chcesz spędzić czas z książką lub po prostu posiedzieć i wypić smaczną kawę lub zjeść coś słodkiego, kawiarnia Kafka sprawdzi się świetnie. Jest to także dobre miejsce dla turystów, w okolicy znajduje się bowiem wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Mowa tutaj na przykład o Zoo, Parku nad Odrą, czy też Przystani statku Opolanin.

2. Kofeina 2.0

Lubisz ciekawe nazwy, które nietrudno zapamiętać? W takim przypadku koniecznie odwiedź lokal o nazwie Kofeina 2.0. Aby to zrobić musisz udać się na Plac Teatralny 12.

To miejsce warto polecić szczególnie osobom, które szukają nie tylko świetnej kawy, ale także czegoś na ząb. W menu znajdziesz wiele propozycji, które zaspokoją zarówno mały, jak i nieco większy głód. Jeśli chodzi o fanów kawy, w tym przypadku warto polecić cappuccino, przelew, americano.

Głodni zaś na sam początek dnia mogą zachwycić się smakiem potraw takich jak jajka po benedyktyńsku, a na duży głód polecić można śniadanie mistrzów składające się z dobroci takich jak kiełbaski śląskie, pieczywo, pasta jajeczna, jajecznica, musztarda, warzywa, twarożek z rzodkiewką oraz masło.

Również ten lokal sprawdzi się świetnie w przypadku turystów. Gdy już głód kawy będzie zaspokojony warto wybrać się na przykład na spacer do parku nad Odrą lub odwiedzić Opolską Wenecję.

3. Bezcukrowa Cafe

Znanym i pozytywnie ocenianym miejscem w Opolu jest także lokal o nazwie Bezcukrowa Cafe. Aby przekonać się osobiście, co ma do zaoferowania, trzeba udać się na ulicę Koraszewskiego 5.

Jak sama nazwa kawiarni wskazuje, w menu poza świetną kawą można znaleźć także wiele smacznych słodkości, ale bez cukru.

Warto więc polecić ten lokal szczególnie osobom, które nie mogą spożywać tradycyjnych słodkości, ale wiedzą, że każdemu przynajmniej od czasu do czasu należy się przyjemność w postaci smacznego deseru lub przekąski. Bezcukrowa Cafe oferuje ciasta, babeczki, a także różnorodne kawy, a więc na pewno się nie zawiedziesz.

Z pewnością jest to kolejne miejsce, które warto polecić nie tylko mieszkańcom Opola, ale także tym, którzy odwiedzają je w celach turystycznych. Po skorzystaniu z oferty lokalu warto udać się na przykład na spacer po Starym Mieście, lub też na Bulwary Anny Walentynowicz.

4. Kawiarnia Tutaj

Kolejną świetną propozycją, o której zawsze warto pamiętać jest kawiania Tutaj. Lokal mieści się przy ulicy Kościuszki 31.

Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, kawiarnię warto polecić szczególnie osobom, które szukają miejsca na spotkania z innymi. Kawiarnia Tutaj sprawdzi się na przykład dobrze, jeśli chcesz spotkać się w przytulnym miejscu z przyjaciółmi lub rodziną.

W menu znajdziesz wiele napojów i propozycji na zaspokojenie głodu. Jeśli chodzi o ciepłe napoje i kawę warto spróbować opcji takich jak przelew, espresso, chai latte, koktajle. Osobom, które chcą wrzucić coś na ząb można zaś polecić propozycje takie jak jajecznica z trzech jajek, benedykty inaczej lub też czeko owsiankę.

Kawiarnia Tutaj to kolejny lokal, który sprawdzi się w przypadku turystów. Po skorzystaniu z oferty warto udać się na krytą pływalnię Akwarium lub odwiedzić papugarnię.

5. Pod Arkadami

Ostatnim miejscem na naszej liście kawiarni godnych polecenia jest ta o nazwie Pod Arkadami. Lokal mieści się przy ulicy Rynek 26 i sprawdzi się szczególnie dobrze na ważne okazje takie jak romantyczna randka, świętowanie imienin lub urodzin.

Można wypić tutaj smaczną, aromatyczną kawę, a także delektować się smakiem wyjątkowych ciast, pączków, rogali i innych słodkości.

W niedalekiej odległości od lokalu znajdują się atrakcję takie jak Wieża Piastowska, Muzeum Polskiej Piosenki. Śmiało można powiedzieć, że Pod Arkadami to lokal, który spełni oczekiwania każdego.