Ciekawostki

Kangury – Interesujące Ciekawostki dla dzieci

kangur

Kangury w warunkach naturalnych spotkać możemy w Australii. Jest ich tam naprawdę wiele, znacznie przewyższają one liczbę mieszkańców zamieszkujących te tereny. Osoby mieszkające w naszym kraju nie mają jednak szans zobaczenia kangurów w ich naturalnym środowisku. W tym celu musimy udać się do ogrodu zoologicznego wspólnie z naszymi przyjaciółmi i rodziną. Dziś chcielibyśmy przedstawić wam 10 ciekawostek na temat kangurów, które być może zwiększą wasze zainteresowanie tymi zwierzętami.

1. Kangury to bardzo szybkie zwierzęta. Mogą one poruszać się z prędkością nawet 56 kilometrów na godzinę.

2. Kangury żyjące na wolności mogą żyć naprawdę długo. Nawet do 23 lat.

3. Kangury należą do torbaczy. Oznacza to, że samice przez całą ciążę noszą swoje potomstwo w specjalnej torbie zlokalizowanej na ich brzuchu. Również po urodzeniu małe kangurki często tam przebywają.

4. Głównym sposobem w jaki kangury się przemieszczają są skoki.

5. Na świecie spotkać możemy różne gatunki kangurów, które różnią się od siebie głównie wielkością. Możemy spotkać niewielkie osobniki, których waga wynosi 1 kg oraz olbrzymy, które ważą nawet 80 kg.

6. Kangury to zwierzęta, które mają naprawdę świetny słuch. Potrafią one poruszać uszami, aby jeszcze lepiej lokalizować źródło dźwięku.

7. Kangury w niektórych miejscach są wykorzystywane jako źródło mięsa. Uważa się, że jest to najzdrowszy rodzaj dostępnego na świecie mięsa.

8. Wracając do poruszania się kangurów – mogą one skakać na znaczne wysokości. Potrafią przeskoczyć trzy krotnie swój wzrost.

9. Zazwyczaj kangury żyją w trakcie nocy, istnieją jednak gatunki, które są aktywne rano i w godzinach popołudniowych.

10. Są to zwierzęta stadne, które pilnują się nawzajem oraz wzajemnie chronią przed różnego typu niebezpieczeństwem.

Kangury to wyjątkowe zwierzęta, które wzbudzają zainteresowanie wśród wielu osób. Szczególnie chętnie podziwiane są one w trakcie wycieczek do ogrodów zoologicznych. W Australii istnieją również miejsca, gdzie można zobaczyć je w ich naturalnym środowisku i to naprawdę z bardzo bliska.

4/5 - (liczba ocen: 5)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *