Polska

10 TOP atrakcji dla dzieci w Jurze Krakowsko Częstochowskiej

Ruiny Zamku Ogrodzieniec w Podzamczu | Foto. Nikonek / Wikipedia

Jura Krakowsko-Częstochowska zwana jest makroregionem, który usytuowany jest w południowej części kraju. To niezwykle atrakcyjny region, który bardzo często wybierany jest jako miejsce na letni wypoczynek. Niektórzy uważają, że najpiękniej prezentuje się w sezonie jesiennym. Wówczas mieni się wszystkimi kolorami. Niemniej, jest to miejsce, do którego zdecydowanie warto wybrać się na rodzinny wypad. Satysfakcja gwarantowana!

1. Centrum Nauki i Zabaw Klockoland

Warto udać się do słynnego i cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem Centrum Nauki i Zabaw Klockoland. To ogromna powierzchnia wypełniona niemal w całości klockami lego, a zatem wymarzony raj dla naszych pociech.

2. Kolejowy Park Rozrywki

Kolejowy Park Rozrywki to kolejny punkt na mapie Jury, który warto wziąć pod uwagę podczas wyprawy z dziećmi. To doskonała okazja na wspaniałą przejażdżkę i mnogość atrakcji, które przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym dzieciom.

3. Zamek w Ogrodzieńcu

Zamek w Ogrodzieńcu jest jedną z najwspanialszych atrakcji w okolicy. Zamek znajduje się na słynnym szlaku Orlich Gniazd. Budowla pochodzi jeszcze z XIV wieku.

4. Góra Birów

Góra Birów to jedno z tych miejsc, które również warto uwzględnić podczas swojej wycieczki. To jeden z wyższych punktów w okolicy, u podnóża którego znajduje się słynny Gród Królewski.

5. Zegarowe Skały

Sporą atrakcją są Zegarowe Skały. Wapienne formy o dosyć nietypowych kształtach są znakiem rozpoznawczym tego regionu.

6. Zalew w Pilicy

W sezonie letnim, zwłaszcza w okresie największych upałów warto wybrać się nad zalew w Pilicy. To doskonałe miejsce na wypoczynek z wodą w zasięgu ręki.

7. Ojcowski Park Narodowy

Nie sposób nie wspomnieć o wspaniałym Ojcowskim Parku Narodowym. Zwykły spacer nabiera tutaj zupełnie innej jakości. To wspaniała okazja do obcowania z przyrodą.

8. Grota Łokietka

Warto zdecydować się na wizytę we wspaniałej jaskini o nazwie Grota Łokietka. To największa jaskinia w okolicy, która słynie z fantastycznych komnat i cieszy się od lat niesłabnącym zainteresowaniem wśród turystów.

9. Maczuga Herkulesa

Również na terenie parku znajduje się słynna Maczuga Herkulesa. Ta niezwykła skała stała się poniekąd wizytówką miejsca, dlatego warto przyjrzeć jej się z bliska.

10. Brama Krakowska

Brama Krakowska to kolejny punkt, z którego słynie Park Ojcowski. Jest ulubionym miejscem fotografów, a także niemal bezpośrednim sąsiadem słynnego wodospadu Szum.