Polska

15 Najlepszych Restauracji w Jaworznie i okolicy 🍕

Jaworzno to miasto w województwie śląskim, które słynie z pokaźnej powierzchni terenów zielonych i swojej historii, związanej ściśle z przemysłem energetycznym. Okazuje się, że w przerwie od zwiedzania kolejnych atrakcji warto zapoznać się z lokalnymi usługami gastronomicznymi, które w miejscu tym posiadają bardzo szerokie spektrum. Oto piętnaście najlepszych restauracji, do których koniecznie trzeba zajrzeć podczas pobytu w Jaworznie lub okolicach!

1. Restauracja Sajgon

fot. fb.com/sajgonjaworzno

Restauracja Sajgon to jedno z najciekawszych miejsc na kulinarnej mapie Jaworzna, czego zasługą jest orientalny charakter serwowanych dań. Sam wystrój lokalu nawiązuje w bezpośredni sposób do kuchni Dalekiego Wschodu, a podróżni w menu mogą znaleźć najsmaczniejsze potrawy wietnamskie, chińskie i tajskie. Dla fanów intensywnych aromatów „Sajgon” będzie prawdziwym odkryciem roku!

Adres: Ignacego Paderewskiego 16d, Telefon: 518899366

2. Borowa-Chata

fot. fb.com/borowachata

Na ulicy Jeleńskiej w Jaworznie zlokalizowana jest „Borowa-Chata”, czyli lokal żywo czerpiący z tradycji kulinarnych – zarówno śląskich, jak i polskich. Poszukując miejsca do spróbowania modrej kapusty, bitek oraz klusek nie sposób pominąć to miejsce! Pod względem domowego charakteru lokal ten nie ma sobie równych w całym mieście.

Adres: Jeleńska 5, Telefon: 512 006 102

3. DUET Jaworzno – Restauracja i Kawiarnia

fot. fb.com/duetjaworzno

Z kolei „DUET” to propozycja dla osób, które na trasie pomiędzy kolejnymi atrakcjami mają ochotę wstąpić na szybką przekąskę, kawę lub klasyczny zestaw obiadowy. W menu restauracyjnym można znaleźć potrawy z różnych regionów świata – począwszy od klasycznych amerykańskich burgerów, a kończąc na kotlecie schabowym i sałatkach. Wybór jest ogromny, a same doznania smakowe również będą warte odwiedzin tego miejsca.

Adres: Leśna 89, Telefon: 667 885 021

4. Dworek

fot. fb.com/DworekJaworzno

Trudno znaleźć na mapie Jaworzna restaurację z bardziej uniwersalnym podejściem do dań serwowanych w karcie. Są tutaj zarówno pyszne sałatki, tradycyjne śląskie dania, jak i bardziej europejskie włoskie pizze. Zachęca również sam wystrój lokalu, który garściami czerpie z elegancji i wykwintności minionych lat. Dla koneserów estetyki „Dworek” to strzał w dziesiątkę!

Adres: Królowej Jadwigi 12, Telefon: 606 228 881

5. Biesiada Smaku

fot. fb.com/biesiadasmakupub

„Biesiada Smaku” posiada wszystkie cechy, jakie powinien mieć lokal z tradycyjnymi daniami. Wpływy śląskie mieszają się tu z kuchnią europejską, a wszystko jest okraszone typowym dla naszego kraju sposobem podawania dań. Na plus również spory wybór potraw i obszerność menu, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Adres: Ignacego Łukasiewicza 2, Telefon: 32 752 50 00

6. 7Niebo Bistro

fot. fb.com/7niebobistro

„7Niebo Bistro” to ciekawa propozycja dla fanów kuchni europejskiej. Dania są serwowane w lokalu położonym w urokliwych okolicznościach przyrody, które znakomicie komponują się z „zielonym” charakterem Jaworzna. To również znakomity wybór dla rodzin z dziećmi, czego zasługą jest położony zaraz przy restauracji świetnie wyposażony plac zabaw z huśtawkami i zjeżdżalniami.

Adres: Filomatów 37, Telefon: 502 072 578

7. Restauracja Pod Skałką

fot. fb.com/p/Restauracja-pod-Skałką-100053669782446

„Pod Skałką” to kolejna alternatywa dla pasjonatów lokalnych przysmaków. Restauracja oferuje szeroki wybór klasycznych dań, które oparte są na znakomicie przyrządzonych mięsach, kluskach śląskich i sosach. W miejscu tym można znaleźć również odpowiednio zmodyfikowane wersje potraw, które świetnie sprawdzą się w przypadku najmniejszych miłośników kuchni polskiej!

Adres: Hugona Kołłątaja, Telefon: 507 930 534

8. Lokal ALIBI

fot. fb.com/AlibiLokal

„ALIBI” to miejsce, do którego warto zajrzeć zwłaszcza po zmroku. Na terenie lokalu znajduje się kilka wytyczonych sfer, wśród których można znaleźć również usługi gastronomiczne. Ogromną zaletą jest połączenie ze strefą pubową, do której każdy odwiedzający może się przenieść zaraz po skończonym posiłku. „ALIBI” to miejsce, które zasługuje na miano lokalu przyszłości!

Adres: Pocztowa 13, Telefon: 32 614 00 00

9. Buongiorno

fot. fb.com/BuongiornoJaworzno

W Jaworznie można znaleźć również tradycyjną kuchnię włoską, czego „Buongiorno” jest doskonałym przykładem. Pizze, calzone i pasty – menu lokalu jest przepełnione południowym klimatem, a atmosferę dodatkowo podkreśla wystrój wnętrza. Śląsk leży na południu Polski, ale wchodząc do „Buogniorno” można poczuć się tak, jak gdyby cała wycieczka „zahaczyła” o Neapol lub Bolonię!

Adres: Grunwaldzka 69, Telefon: 32 745 23 20

10. Ponad.To

fot. fb.com/ponadtojaworzno

„Ponad.To” jest znakomitym przykładem mieszanki stylów, w których polski klimat wzbogacony został o efektowne i smaczne wpływy europejskie. W menu lokalu podróżni znajdą zarówno mięsne dania, jak i bardziej „zielone” alternatywy wegetariańskie i wegańskie. Dla miłośników współczesnego podejścia do kulinariów wizyta w „Ponad.To” to prawdziwy „must have”!

Adres: Katowicka 5a, Telefon: 603 153 603

11. Pizzeria 2-ka

fot. fb.com/pizzeria2ka

Nie ma nic lepszego, niż przepyszna pizza na zakończenie dnia. Oferta gastronomiczna lokalu obejmuje zarówno klasyczne opcje, takie jak na przykład margharita, jak i bardziej współczesne połączenia smaków. Żaden wyjazd nie może obejść się bez jednego dnia, który będzie poświęcony włoskim potrawom – w Jaworznie warto go spędzić właśnie tutaj!

Adres: Krótka 2, Telefon: 519 161 819

12. TYP 00 Pizza i Wino

fot. fb.com/typ00pizzaiwino

Największą zaletą lokalu jest jego kameralna atmosfera i karta dań, która gwarantuje ciekawy wybór połączeń smaków i aromatów. „TYP 00 Pizza & Wino” wydaje się być znakomitą opcją na niezobowiązujący wypad do restauracji, który okraszony będzie towarzystwem napoju wyskokowego.

Adres: Sądowa 5, Telefon: 793 826 220

13. Pełna Micha

fot. fb.com/p/Pełna-Micha-100058709033902

„Pełna Micha” to kolejny lokal w naszym zestawieniu, który silnie aspiruje do miana reprezentanta lokalnej kuchni w Jaworznie. Sam wystrój wnętrza sprawia, że „Pełna Micha” sprawdzi się rewelacyjnie w przypadku obiadu w większym gronie rodziny, a imponujące menu gwarantuje przynajmniej kilka alternatyw smakowych – niezależnie od preferencji i upodobań kulinarnych!

Adres: Juliusza Słowackiego 11a, Telefon: 604 172 452

14. Drozd Bistro & Wine

fot. fb.com/p/Drozd-Bistro-Wine-100063563201902

„Drozd Bistro & Wine” posiada wszystkie cechy, które mogą świadczyć o europejskich wpływach Jaworzna. Miły wystrój, znakomita obsługa i przejrzysta karta menu – na Śląsku można poczuć się jak w dużym mieście w zachodniej Europie i bynajmniej nie jest to wada! Dla miłośników lekkich dań z dodatkiem wina „Drozd” będzie z pewnością znakomitym wyborem!

Adres: Sądowa 5, Telefon: 729 862 662

15. Malinowy Chruśniak

fot. fb.com/p/Malinowy-Chruśniak-100064151853386

Niech nazwa nie wprowadza w błąd – „Malinowy Chruśniak” nie jest typową deserownią, lecz pełnoprawnym przedstawicielem lokalnej sceny gastronomicznej. Frytki, bitki, kluski śląskie i sałatki – każdy znajdzie w tym miejscu to, czego akurat najbardziej pożąda!

Adres: Ignacego Paderewskiego 43, Telefon: 501 459 569